Peugeot 407 2.0 benzyna

27 Maj 2016, 13:14

Witam. Czy warto zakupić peugeota 407 z dużym przebiegiem np z tej aukcji: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] przebieg wydaje się być realny w przeciwieństwie do większości aut z allegro.
Zastanawia mnie trwałość tych aut przy przebiegu powyżej 300 tys km. O dziwo na mobile.de mało jest aut o stanie licznika wyższym niż 200 tys km. Patrząc na audi, vw itd przebieg powyżej 200tys jest normalnością.
I związku z tym chciałem usłyszeć opinie jak to jest z tym konkretnym modelem i jego trwałością.
marcin10611
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2009
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0 141
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

27 Maj 2016, 16:44

Miejmy nadzieję, że nie dlatego, że do tylu nie dojeżdżają ;) - taki żart, chociaż opinii za dobrych nie słyszałem.
Chociaż ja akurat jestem zwolennikiem niskich przebiegów, no, ale Ty chcesz zmienić Mazdę 6 rocznik 2004 (jaki przebieg?) na Peugeota rocznik 2007?
Ja bym jeszcze uwagę zwrócił na to, że opcja "bezwypadkowy" nie jest zaznaczona.
tomekdk
 

27 Maj 2016, 17:01

tomekdk napisał(a): chociaż opinii za dobrych nie słyszałem.

Silnik 2,0 to jedna z najlepszych konstrukcji w tej pojemności ;)

Przebiegiem nie jeździmy!
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

27 Maj 2016, 17:48

Opinii o 407-ce, jako całości ... bo samochód nie składa się tylko z silnika, jest jeszcze np. elektronika.
tomekdk
 

27 Maj 2016, 18:00

Zawias sypie się jak w A4 B6, a elektronika bardziej kaprysi ale ona raczej nie zależy od przebiegu tym bardziej, że kaprysiła też jak była nowa.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

27 Maj 2016, 18:06

Co do elektroniki to ojciec posiada 2.0 HDi z 2007 od 3 lat i jedyny kaprys elektroniki to czasem czujnik zużycia klocków hamulcowych gdy jest mokro
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moto Session 2016 / relacja
    Lubelskie Święto Motoryzacji to coroczne targi Moto Session. W tym roku również je odwiedziliśmy żeby pokazać Wam zdjęcia z tej motoryzacyjnej imprezy. Na targach można było pooglądać nowe modele samochodów ...
    "Highway Hero" Mercedes-Benz Actros 2551 6x2
    Podczas 65. targów pojazdów użytkowych w Hanowerze uwagę zwiedzających przyciągnął niepowtarzalny Actros w kolorze jadowitej zieleni, zaparkowany przy wejściu do świata samochodów użytkowych Daimler Trucks. ...

27 Maj 2016, 18:09

Nowsze 407 były już znacznie lepsze pod tym kątem, co pokazuje też przykład Citroena C5 II gdzie mają dużo wspólnego te auta.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

27 Maj 2016, 18:11

Tak się składa że posiadam w rodzinie oba te samochody i oba w dieslu :D
Obecnie posiadamy całą francuską trójce
Hado
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 09 11 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Celica VII
Silnik: 1.8 VVTI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

27 Maj 2016, 18:12

Mazda zostaje akurat w domu, aż wiatr pozostałej po niej rdzy nie wywieje z garażu. ;) Wiem również że przebiegiem się nie jeździ. Również na to nigdy nie patrzę szczególnie, w starym a4 b5 miałem zrobione 350tys km i jakby nie kolizja pewnie drugie tyle mógłbym nim zrobić. Wracając do tematu po prostu zaciekawiła mnie sprawa że nie ma takich aut za dużo z przebiegiem powyżej 200tys km i nie mówię o allegro bo to normalne :D , tylko mobile.de itd.
O wadach jak elektryka, długi haczący przód również wiem.
Ale może ktoś ma lepszy pomysł na zakup auta do ~18tys zł koniecznie benzyna (przyszłościowo lpg). Myślałem już o volvo s40/v50, audi a4 b6 1.8t, audi a6 c5, citroen c5 i z tego wszystkiego peugeot wydawał mi się sensownym wyborem. Takie audi a4 1.8t ma świetne opinie, ale na allegro pełno jest egzemplarzy po 12-20tys zł w stylu "niemiec płakał jak sprzedawał", a na niemieckich portalach cena podobnych aut to 20-25tys... Mile widziane porady co wybrać.
marcin10611
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2009
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0 141
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

27 Maj 2016, 18:53

marcin - to pewnie zależy też od tego w jaki sposób będzie użytkowane auto. Ja latam na trasach Dania - Niemcy, Dania - Polska, i nie wyobrażam sobie, żebym miał się martwić o to, czy mi łożysko nie padnie, cewka nie nawali, chłodnica nie zacznie przeciekać, itp.
Ale jak ktoś lata regionalnie, to ... praktycznie wszystko jest elementem "eksploatacyjnym" i do zrobienia, a jeśli samochód nie jest modelem podwyższonego ryzyka, no to zawsze można spróbować. Coś za coś.

Z tym, że nie wiem czy widziałeś to:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


jeśli na mobile.de ceny są od 20 000, a w PL od 15 000 (sprowadzony), no to wiesz dlaczego (czasami trochę da sie utargować, ale bez przesady) i na najtańszych nie ma co skupiać uwagi. Z tym, że ... no ... handlarz też może o tym wiedzieć, i zamiast wystawiać za 15 000, wystawi za 22 000, chociaż stan pewnie i tak da się zweryfikować (miernik, pełne oględziny, podnośnik, jazdy testowe), a te oferty za 15 000 mają po prostu przyciągać "jeleni", którzy kupią "super furę za ekstra cenę". W Turbo kamerze było kiedyś 2 napaleńców, jeden kupił Vitarę, a drugi jakieś Infiniti, oba były w super cenach ... ten na Vitarze miał wartości rzędu 2000 mikrometrów, dach przeciekał - woda lała się do bagażnika ... no, ale oczywiście kupił bez sprawdzania, zaufał sprzedawcy :D
tomekdk