Peugeot 607 Pb+LPG czy Audi A6 Pb+LPG

08 Lut 2010, 18:41

Witam
Zastanawiam się nad zakupem dużego samochodu osobowego, ma mi służyć zarówno na krótkie odcinki po mieście do 10km jak i w trasę 1000km 2-3 razy w miesiącu. Chcę na niego przeznaczyć około 23 - 24 tyś.
Z tego co oglądałem to pobają mi się dwa samochody: Peugeot 607 i Audi A6
szukam auta z silnikiem o pojemności od 2 do 3 litrów z LPG.
Nie musi mieć mega odejścia - mega odejście daje mi motocykl to nie potrzebuje tego w samochodzie :) Liczy sie wygoda!
Dodatkowym atutem audi jest możliwość kupna z napędem quattro. Ale za to Peugeot będzie młodszy i jest ładniejszy, z bogatszym wyposażeniem i z tego co słyszałem to elektryka u niego bedzie piętą achillesa.
Jeśli możecie mi coś doradzić to prosze. Może ktoś z Was jeździ którym z takich samochodów?
Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...
fubu228
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Miejscowość: Wrocław
0

08 Lut 2010, 20:53

Witam!
Ja polecam peugeota bo w rodzinie mamy takiego. Wczesniej mieliśmy audi a6 c5 2.5 TDI. Peugeot jest większy i wygodniejszy od audi. Audi psuła się elektronika nawet dość często a peugeocie jeszcze nic (odpukać). Szukaj peugeota z full wyposażeniem i w kremowych skórach (pięknie to wygląda).
daniel_
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Świętokrzyskie
0

08 Lut 2010, 21:29

Bo właśnie te A6 z silnikiem 2,5 TDI są nie ciekawe - ja natomiast mam okazje jeżdzić A6 2,8 benzyna Qattro 190KM i te autko naprawde bardzo ładnie chodzi i nic z elektryką się nie dzieje. Polecił bym właśnie taką Audi - natomiast Peugot-em nie mialem okazji jeździć więc się nie wypowiadam.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
0

09 Lut 2010, 09:34

kolego piotrpz87 a ile pali taka audi, podobno quattro palą sporo więcej jak to jest? miałeś może z LPG?

I drugie moje pytanie do kolegi daniel_ z jakim silnikiem był ten peugeot?
Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...
fubu228
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Miejscowość: Wrocław
0

09 Lut 2010, 12:40

Peugeot ma 2.2 HDI a audi 2.5 TDI.
daniel_
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Świętokrzyskie
0

09 Lut 2010, 13:00

Dwa diesle, a mi się wydaje że benzyna + LPG będzie bardziej ekonomiczna nawet jak będzie paliła 15l LPG. Bo taki diselek to 8l na mieście chyba łyknie co?
Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...
fubu228
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Miejscowość: Wrocław
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niebezpieczny brud na samochodzie
    W okresie zimowym, z powodu topniejącego śniegu, na drogach często zbiera się błoto i sól, co skutkuje koniecznością częstych wizyt kierowców na myjni. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z ryzyka jakie ...

09 Lut 2010, 14:36

No łyknie 8l.
daniel_
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Świętokrzyskie
0

12 Lis 2022, 23:33

Powtórzę się ale miałem auto z PSA i na elektryke nie narzekalem.
Miałem też audi a6c5 2.0 z LPG i tak średnio wspominam ta przygodę. Głównie właśnie z elektryki żyjąca własnym życiem...choć moja żona lubiła to auto. Mam teraz audi a4b7 1.8t ...odpukac wszystko narazie ok.
W audi 3.0 coś tam nieteges Było na głowicami. Lepsze było 2.4. Po lifcie 2.8 już nie było A to nie to samo co 3.0.
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0