Pierwsza rejestracja samochodu.

30 Lip 2014, 07:23

Witam,

Z miejsca chciałbym przeprosić za wałkowany od nowa temat ale mam problem ze znalezieniem jasnej odpowiedzi na moje krótkie pytanie.

Otóż zamierzam w niedalekiej przyszłości zakupić pierwsze auto więc powoli zaznajamiam się z procedurą jego rejestracji.

Moje pytanie dotyczy takiej oto sytuacji:

Chcę kupić auto razem ze swoją narzeczoną, tak byśmy oboje widnieli na dowodzie zakupu. Jesteśmy młodymi kierowcami bez żadnych zniżek dlatego chce zarejestrować auto na współwłasność z narzeczoną żeby obojgu z nas powoli zaczęły owe zniżki rosnąć. I tutaj pojawia się moja luka w wiedzy gdyż wiem że istnieje coś takiego jak podatek od darowizny, gdy chce się dopisać drugiego współwłaściciela do samochodu który już jednego posiada.

Czy w sytuacji gdy oboje z narzeczoną jesteśmy formalnymi kupcami auta także obowiązuje nas opłacenie podatku darowizny? Czy w tym przypadku nie ma takiego obowiązku i pozostaje jedynie opłacić podatek od zakupu pojazdu?

Z góry dziękuję za oświecenie mojego zamglonego umysłu :)
Arivlad
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam - jeszcze

30 Lip 2014, 14:08

Arivlad napisał(a):Czy w sytuacji gdy oboje z narzeczoną jesteśmy formalnymi kupcami auta także obowiązuje nas opłacenie podatku darowizny?
Jezeli jestescie oboje wpisani na umowie k/s nie potrzeba tworzyc dodatkowej piramidy w postaci darowizny itp.Wg mnie jest to najlepsze rozwiazanie.Wtedy oczywiscie tylko oplata 2% w US i po zawodach..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

31 Lip 2014, 05:14

Logicznie myśląc w mojej sytuacji nie powinienem płacić tej darowizny lecz polskie urzędy nie są za bardzo logiczne dlatego wolałem się doinformować w tej kwestii ;)

Dzięki za odpowiedź :)
Arivlad
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam - jeszcze
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...