Pierwsze autko w przedziale 10-15 tyś. zł (dojazdy do pracy, trasy)

Pierwsze autko w przedziale 10-15 tyś. zł (dojazdy do pracy, trasy)

09 Wrz 2016, 10:28

Witam! Stoję właśnie przed wyborem pierwszego autka. Mój budżet mieści się w przedziale 10000-15000 zł, ale rozważę nawet propozycje tańszego autka, które pojawiło by się w odpowiedzi. Auto miałoby głównie służyć na dojazdy do pracy (30 km w jedną stronę, co daje nam 60 km na trasie dom-praca-dom). Do tego sporadycznie jakieś dłuższe trasy no i ogólne użytkowanie. Podsumowując auto dość intensywnie używane (jak dla mnie, chociaż wiadomo, że to i tak nie imponujący przebieg) Szukam czegoś pewnego i trwałego (choć nie ma samochodów bez awaryjnych...no chyba, że w równoległym świecie :D ) Chciałbym posłuchać opinii:
1. Która marka? Spędziłem już dość dużo czasu na przeszukiwaniu internetu w poszukiwaniu auta, ale nadal nie potrafię się zdecydować. Głównie zwracałem uwagę na Opla, Seata, Fiata ale jestem otwarty na wszelkie propozycje które się tutaj pojawią.
2.Na wymienione warunki lepszym rozwiązaniem byłby silnik Diesla, czy Benzynka + LPG?
3. Jeśli coś z rodzajów paliwa wymienionego wyżej, to jaka jednostka? (pojemność itd.)

Z góry dziękuję każdemu za okazaną pomoc! :)
Kukuszenko
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 07 2014
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nissan Almera N16
Silnik: 1.8 116KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Koncepcyjny uBox - samochód generacji Z Koncepcyjny uBox - samochód generacji Z
    Toyota i zespół studentów Uniwersytetu Clemson przedstawili uBox, samochód koncepcyjny zaprojektowany z myślą o młodych właścicielach start-upów. Współpraca uczelni z dużym partnerem biznesowym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód