Pierwsze auto 10-15 tyś. zł

Pierwsze auto 10-15 tyś. zł

19 Maj 2016, 00:18

Czołem!

Przymierzam się do zakupu pierwszego samochodu.
- budżet: nie chciałbym wydać więcej niż 15 tyś. złotych (łącznie z innymi niezbędnymi opłatami)
- rejon: Warszawa i okolice
- użytkowanie: samochód ma służyć głównie do pokonywania tras międzymiastowych i okazjonalnie do jeżdżenia po mieście (jeśli miałbym podać jakieś wartości procentowe to myślę, że byłoby to 70% trasa, 30% miasto). Nie planuję jeździć dużo - przypuszczam, że mój roczny przebieg będzie się mieścił w przedziale 10-15 tyś. km.
- własne potrzeby: sedan lub hatchback, 5 drzwi, klimatyzacja, abs, kolor raczej obojętny, ale dobrze by było, żeby nie świeciło się na ulicy jak psu jajca (nie żółty, nie różowy itp. kolory), auto możliwie bezpieczne, tanie w eksploatacji.

Przejrzałem już kilkanaście wątków na forum i na ich podstawie wywnioskowałem, że auto benzynowe będzie dla mnie odpowiednie. Uważam, że byłoby dobrze, gdyby można było je zagazować w przyszłości, jeśli kiedyś bym więcej jeździł. Zależy mi na tym, żeby auto było tanie w eksploatacji i możliwie bezawaryjne i bezpieczne. Byłoby dobrze, gdyby auto nie wymagało na starcie inwestycji (poza elementami, które należy wymieniać regularnie).

Na samochodach nie znam się niemal wcale. Bardzo proszę osoby bardziej doświadczone o napisanie mi, czego mogę w tym budżecie szukać, czego oczekiwać. Zdążyłem już zauważyć, że nie ma problemów ze znalezieniem dowolnego modelu auta z niskim przebiegiem w tym budżecie, lecz chciałbym wiedzieć na jaki samochód, bezwypadkowy w dobrym stanie mnie faktycznie stać. Nie szukam okazji - nie znam się na tym na tyle. Jeśli jakiś dobry człowiek zechce mi pomóc, to proszę o doprecyzowanie z jakim silnikiem szukać auta, z którego roku (orientacyjnie) i ewentualnie o podzielenie się innymi szczegółami mogącymi mi pomóc.

Niestety nie znam nikogo, kto mógłby mi pomóc w poszukiwaniach i zakupie samochodu. Biorąc pod uwagę powyższe, a także moją znikomą wiedzę w dziedzinie motoryzacji, planuję skorzystać z usług jednej z firm zajmujących się sprawdzaniem faktycznego stanu samochodów przed zakupem (słyszałem np. o autotesto) i na tej podstawie podjąć decyzję.

Poniżej podaje listę modeli, które wpadły mi w oko:
- Opel Astra G 1.6 lub 1.8
- Opel Astra H
- Opel Vectra C
- Honda Accord VI
- Mazda 6 I
- Renault Laguna II
- Skoda Octavia I
- Skoda Superb I
- Toyota Corolla E12

Proszę od razu o odsianie tego, co jest poza moim zasięgiem lub nie spełnia wymagań (np. taniej eksploatacji, bezawaryjności). Ponadto, wszelkie uwagi dotyczące mojego planu będą bardziej niż mile widziane :).

Pozdrawiam
5005
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto 10-15 tyś. zł

03 Cze 2016, 00:56

Odświeżam temat przy okazji nieco zawężając listę modeli.
Chciałbym się skupić na modelach:
- Astra G 1.6 lub 1.8
- Vectra C 1.8

Na auto chciałbym wydać do ok. 13 000 resztę przeznaczyć na ewentualne związane z nim wydatki/ubezpieczenie. Ponadto mam pytanie na które ciężko mi było znaleźć odpowiedź. Czy i +- jak bardzo różnić się będzie koszt eksploatacji Vectry w stosunku do Astry (nie licząc różnicy w spalaniu)?

Prosiłbym o wstępną ocenę poniższych ogłoszeń:
1) [link wygasł]
2) [link wygasł]
3) [link wygasł]
4) [link wygasł]
5) [link wygasł]
6) [link wygasł]
7) [link wygasł]
8 ) [link wygasł]

Pozdrawiam
5005
Obserwowany

Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Roomster Fresh - seria limitowana Skoda Roomster Fresh - seria limitowana
    Dzięki nowej wersji, Skoda Roomster stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla rodzin czy osób poszukujących funkcjonalnego i pakownego auta. Skoda Roomster ze względu na swoje rozmiary i funkcjonalność jest z natury ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Rozgrywki GT Academy w CH Magnolia we Wrocławiu, 3
      Summer Cars Party 2010
      Prawidłowe zapięcie pasa bezpieczeństwa przez kobietę w ciąży
      Policyjny motor