Pierwsze auto 8 tysięcy

Pierwsze auto 8 tysięcy

23 Cze 2016, 00:10

Witajcie,

przymierzam się do zakupu w najbliższych tygodniach swojego pierwszego własnego auta. Do tej pory jeździłem okazjonalnie autem rodziców. Pora na swój własny 'rupieć' - tylko no właśnie... Średnio się znam. Domyślam się, że temat aut w tym przedziale był rąbany kilkaset razy, ale nie udało mi się wpaść na nic ciekawego, więc liczę że mi pomożecie.

Gdzie? Zachodniopomorskie, najlepiej Szczecin i okolice.
Ile? Górna granica to 8 tysięcy (nie licząc opłat dodatkowych)
Jak będzie użytkowane? W większości miasto. Do pracy 6 km w jedną i drugą stronę. Kilka razy do roku jakieś małe trasy. No i wiadomo z przyzwyczajenia, dla wygody po mieście 'gdzie się da' (myślę ok. max 12tys km rocznie).
Czy mam jakieś dodatkowe wymagania? Nie będę tu wymyślał nie wiadomo czego - nie ten budżet ;) Ma być w miarę bezawaryjne, tanie w eksploatacji, do jazdy na przynajmniej 3 lata, ekonomiczny (nieduże spalanie w mieście, silnik myślę max. 1.4/1.6), raczej benzyna (nie biorę pod uwagi gazu). No i sprawna klima to podstawa, szczególnie na lato - klima musi być!

Wsio! Pomóżcie Panowie,
Z góry dzięki
amajo
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 24 04 2014
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto 8 tysięcy

23 Cze 2016, 16:52

[link wygasł] - ładna tylko trochę drogo..
[link wygasł] - bogato wyposażone.
[link wygasł] - tylko z tym przebiegiem poleciał..
[link wygasł] - trochę tanio ale masz pod nosem.
No i tutaj coś fajnego i dynamicznego tylko ta ruda..
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

23 Cze 2016, 19:17

Barol napisał(a):No i tutaj coś fajnego i dynamicznego tylko ta ruda..
[link wygasł]

Ledwo dałem rade przeczytać ten obszerny opis z aukcji. Myślałem że nie dotrwam :naughty:
Przecież to całe gnije... Gdzie nie spojrzę to rdza.
Mechanika pewnie też w średniej kondycji, jak to na takie auto przystało.
Kiepska propozycja :?
Rozumiem że auto za 2/3 czy nawet 4 tyś zł może mieć trochę rdzy. Ale Polo za prawie 6 tyś zł (co prawda z mocniejszym silnikiem) to kiepska propozycja.
Za takie pieniądze oczekiwałbym czegoś więcej, o stan mi chodzi :roll:
Cybul99
Początkujący

Auto: Nie mam

23 Cze 2016, 19:26

No cena swoją drogą..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
    Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...
    Cyfrowe lusterko wsteczne Cyfrowe lusterko wsteczne
    Wprowadzając nowe rozwiązanie technologiczne: cyfrowe lusterko wsteczne dające doskonały obraz, Audi dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Rewolucyjna technologia jeszcze pod koniec tego roku znajdzie się w wyposażeniu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • bentley
      Acura TL
      Audi Quattro A2, VERVA Street Racing, 2
      Lancia Thesis Kappa