Pierwsze auto do 10 tyś.

Pierwsze auto do 10 tyś.

04 Wrz 2016, 13:01

Witam . Za niedługo kończę prawo jazdy i chcę się zdecydować jakich modeli szukać żeby potem nie mieć mętliku w głowie .
Budżet to 10 tyś. zł .

Mieszkam na wsi , woj. świętokrzyskie , więc rzadko auto będzie jeździło w miejskim tłoku . Roczny przebieg będzie wynosił raczej na początku do 5 tyś. km rocznie , jakieś krótsze wypady , czasem wyjazd 200 km na Śląsk .

Auta jakie oglądałem i podobają mi się z wyglądu :
1.BMW e46 ( w tej cenie chyba ciężko będzie znaleźć coś "zdrowego" a tym bardziej jakiś m pakiet )
2.Opel Astra G Bertone
3.Saab 9-3 II ( w tej cenie raczej odpada )
4.Seat Leon I ( raczej 1.6 lub 1.9 110km)

To są moje typy , czekam na opinie dotyczące tych modeli . Jestem otwarty na inne propozycje .
Nie zależy mi żebym był pierwszy "na światłach" , raczej zależy mi na niezawodności , wygodzie , chociaż żeby nie wlókł się i płynnie mijał .
Jaro998
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto do 10 tyś.

04 Wrz 2016, 13:49

Ciężko Ci będzie znaleźć coś dobrego z tych samochodów do 10 tys. zł.
BMW E46 jak sam mówisz w tym przedziale to zwykle wyeksploatowane modele po przejściach raczej ze słabymi silnikami (1,6 i 1,8). Poza tym E46 czy w ogóle BMW to nie są zbyt dobre wybory na pierwszy samochód, jako że samochody te mają napęd na tylne koła. Trzeba najpierw przynajmniej kilka lat pojeździć zwykłymi przednionapędówkam i nimi nabrać doświadczenia za kółkiem ,a dopiero potem można na spokojnie się przesiąść do beemki .
Astra G owszem, ale w tej cenie raczej można znaleźć zwykłą "aśkę" w dobrym stanie z początku lat 2000. Ceny Bertonki są raczej powyżej 10 000 zł. Także przy swoim budżecie możesz się rozejrzeć za zwykłą astrą G to bardzo dobry wybór w przedziale do 10 tys.
Leona I też będzie ciężko Ci znaleźć do 10 tyś. to będą egzemplarze z początku produkcji - końcówki lat 90 często w dość kiepskim stanie.
Co do Saaba się nie wypowiem, nie mam wiedzy w tym temacie. Ogólnie obejrzyj sobie na you tube kickstera, motodoradcę albo łysego z miłośników czterech kółek oni też pokazali w swoich filmikach kilka innych fajnych samochodów do 10 tys. zł dla młodego kierowcy.
galicjanin91
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 10 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen Tiguan GTE Active Concept Volkswagen Tiguan GTE Active Concept
    Stany Zjednoczone są największym rynkiem SUV-ów na świecie. Auta te, odznaczające się wszechstronnym zastosowaniem, bardzo dobrze pasują do amerykańskiego stylu życia. Podczas North American International Auto Show ...
    Warsaw Moto Show 2015 Warsaw Moto Show 2015
    Po oficjalnym otwarciu targów przez organizatorów, odbyła się konferencja prasowa Arrinery, a następnie konferencje i warsztaty. Wieczorem podczas uroczystej gali miał miejsce finał siódmej edycji plebiscytu "Złotej Kierownicy". ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006