Pierwsze auto do 14-15 tysięcy

08 Lip 2015, 15:53

Witam, na starcie napisze, że na autach średnio się znam, a w sumie to w ogóle..

Poszukuję pierwszego auta, świeżo po zdaniu prawa jazdy. Cena to 14-15 tysięcy, ale oczywiście może być mniej. Najlepiej auta krótsze, osobiście podobają mi się auta w stylu Audi A3, Golfy, Astra II też ładne auto i słyszałem opinie, że bardzo fajne. Co do reszty nie mam pojęcia, liczę na Wasze propozycje.
Auto jak wspomniałem ma być mniejszych rozmiarów, nie chce jeździć na początek długim "czymś". Nie musi mieć setek koni pod sobą, chce się dostać z punktu A do punktu B a nie się ścigać. Dziennie około 30 w tym 6-10km w mieście. Czasem jakieś większe wypady nad wodę czy coś ze znajomymi to liczmy 100+km.

Chcę aby auto było ekonomiczne, w miarę tanie w naprawie oraz żeby w miarę ładnie i "młodzieżowo" wyglądało.

Tak więc liczę na propozycje specjalistów i z góry dziękuje.
Lokalny
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: W planach

08 Lip 2015, 15:58

Astra III 1.8 125KM + LPG :ok:
Zdjęcie
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

08 Lip 2015, 16:12

I znajdę takie auto do 15 tys??
Lokalny
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: W planach

08 Lip 2015, 16:22

Moim zdaniem z 1.8 do 15 tysięcy będzie ciężko, można poszukać 1.4, do jazdy miejskiej wystarczy, gorzej w trasy.

Proponuję również Toyotę Corollę E12 1.6:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Hondę Civic VII 1.6:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

08 Lip 2015, 16:32

Ta honda całkiem ładna, jak wygląda sytuacja z utrzymaniem, ile potrafiłaby wypalić i jak z częściami?

A co do miejskich - po mieście będę jeździł jak "będzie trzeba" (czyt. jak kobitka sobie zażyczy odebranie z uczelni :P ) Z moim dojazdem jest tak, że wbijam się w autostradę i prawie jestem u celu, więc tej jazdy w mieście prawie całe nic.

A co panowie myślą o Seacie Leonie? Mój kolega go ma, bardzo sobie go wychwala - jak z nim naprawdę jest? :)
Lokalny
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: W planach

08 Lip 2015, 16:38

Jeśli autostrada to nawet nie mamy co mówić o niczym poniżej 1.8. Myślę, że jak uzbroisz się w cierpliwość to znajdziesz jakąś ładną astrę 3 1.8. Co do leona jest to dobre auto. Ma świetną benzynę 1.8t, jednak konieczny jet gaz, bo auto lubi wypić. Diesle to legendarne TDI. Jednak większość jest bardzo zajeżdżona i ciężko o zadbany egzemplarz
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

08 Lip 2015, 16:38

Lokalny napisał(a):jak z nim naprawdę jest?
1.8 oraz 1.8 T z benzyn jest okej.
Z diesli najlepiej 90/110KM.
Hmm jak wskakujesz na autostradę to może coś większego?
Mazda 6, Mondeo Mk3, Vectra C, Accord VI, BMW e46? :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

08 Lip 2015, 19:40

Sam w sumie już nie wiem. Bardzo długie auta mi w sumie przeszkadzają, nie miałbym cierpliwości ich nawet parkować :P I sam nie wiem czy na samym początku bym umiał :D No ale jakby była jakaś mega fura i miałaby całkiem fajne rozmiary to czemu nie :) Jakieś propozycje? Zależy mi aby nie było drogo w utrzymaniu.
Lokalny
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: W planach

08 Lip 2015, 20:32

Właściwie to ta Honda Accord bardzo w oko mi wpadła :) Jak jest z tym autem? godne kupna? Jak z częściami i spalaniem? :)

I jeszcze jakie macie zdanie na temat Golfów?
Lokalny
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: W planach

09 Lip 2015, 08:21

Odnośnie Accorda VI napisz do użytkownika Killaz, ostatnio sobie takiego sprawił, pewnie chętnie podzieli się z Tobą wrażeniami z jego posiadania :wink:
Golf IV to bardzo solidne i proste mechanicznie auto, tanie w serwisie (ogromna ilość łatwo dostępnych części zamiennych, zna je każdy mechanik), z przyzwoitymi blachami i zabezpieczeniem antykorozyjnym, świetna zwrotność i widoczność z miejsca kierowcy, dobry wybór na pierwszy samochód. Na minus mało "młodzieżowy" wygląd :wink: Podobną charakterystykę ma zresztą Astra II, która powinna być przy tym tańsza.
W Twoim budżecie lepszą opcją od ww. będzie Audi A3 - lepsze blachy, wyciszenie, wykończenie od Golfa, twardsze zawieszenie (stabilniejsze w pokonywaniu zakrętów), przyjemniejszy (przynajmniej według mnie) wygląd. W sumie przy Twoim użytkowaniu możesz pomyśleć o 1.9 TDI 90KM, ale tak jak napisał tomek70 większość aut z tym silnikiem będzie już na wykończeniu.
Nie nastawiaj się na konkretny model, bo się naszukasz - rozglądaj się za każdym z polecanych wyżej aut aż znajdziesz coś w przyzwoitym stanie technicznym.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

09 Lip 2015, 08:30

Tu ładna Audica, tańsza ale warto zerknąć
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

09 Lip 2015, 11:22

Audi A3 zawsze mi się podobało jednakże tylko 5'cio drzwiowe. Myślałem nawet aby przełożyć kupno samochodu o rok i gdy wrócę znowu z Norwegii to kupić coś droższego, np. nowszą A3, miałbym wtedy na auto 30tyś, jednakże potem pomyślałem, ze szkoda ładować nie wiadomo ile kasy w pierwsze auto.

Moje wybory:
Mazda 6: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Każda przebieg powyżej 200k... Długo to jeszcze pojedzie? :oops:

Accord: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Które z tych aut nadawałoby się? Astrę III ciężko znaleźć do 15 tyś, Audi w sumie też spoko auto ale nigdy nic na temat tej 3 nie słyszałem więc ciężko cokolwiek z niej wybrać.
Lokalny
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: W planach

09 Lip 2015, 11:51

Ten dieselek w maździe to raczej wybór z tych gorszych :D a szczerze mówiąc to najgorszy silnik w tym aucie :D
Lokalny napisał(a):Każda przebieg powyżej 200k... Długo to jeszcze pojedzie?
ty się módl żeby on był prawdziwy, bo pewnie jest cofnięty
90k km w 16 letnim aucie z zachodu to śmiech na sali i kpiną z ludzi :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14073
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Lip 2015, 11:53

Wpisz w google Mazda 6 diesel i poczytaj opinię - ogólnie, nie jest to dobry silnik i jak nie chcesz włożyć kilku tysięcy w naprawy to odpuść ten silnik, zwłaszcza w autach ściągniętych z zagranicy.

200 tysięcy w 13-letnim dieslu? Bzdura. Co najmniej 400 tysięcy. Ale jak Ci się nie podoba to zawsze możesz skręcić na 100 tysięcy. Tu masz 5-letniego diesla, przebieg 451 tysięcy:
[link do oferty na Allegro wygasł]

500 tysięcy przebiegu rocznik 2002:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Mój faworyt, przebieg 473 462km NISKI AUTENTYCZY PRZEBIEG:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

09 Lip 2015, 12:50

Czyli mazdy odpadają? Szkoda.. całkiem mi się podobały.. :)
A jak z tym Dieslem a benzyną? Co bardziej "podchodzi"? Co bardziej się opłaca? :)

PS. Macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje aut? Najważniejsze aby nie były zbyt długie, w miare ekonomicznie oraz żeby wyglądały w miarę "młodzieżowo" :)
Lokalny
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: W planach