Pierwsze auto do 6000 zł

07 Mar 2016, 10:28

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum, mam 23 lata i poszukuje swojego pierwszego auta. Na samochodach nie znam się za bardzo, dlatego ubiegam się do was z prośbą o pomoc i proszę o wyrozumiałość ;). Chciałbym kupić samochód głównie do poruszania się po mieście. Nie zarabiam za wiele więc chciałbym coś ekonomicznego. Nie potrzebuje samochodu, który "drze asfalt pod kołami" tylko chodzi mi głównie o bezawaryjność i możliwie małe spalanie. Zastanawiałem się głównie nad Dieslem (Clio, Corsa, Astra, Yaris, Polo, Golf), lecz wiadomo co się nie czyta to są pozytywne i negatywne informację. W dieslach zachęca mnie spalanie. Rodzice posiadają renault megane 1,9dCi, którym zresztą sporadycznie jeżdżę i jestem ogólnie zadowolony, spalanie moim zdaniem jest wręcz idealne (~5,5l/100), przeglądając samochody benzynowe spalanie z reguły oscyluje w granicach 7l/100 ale wydaje mi się że są mniej awaryjne. Jestem otwarty na wszystkie propozycje, nie bardzo interesuje mnie wygląd, bardziej stawiam na niezawodość i ekonomię. Z góry dziękuję za pomoc .

PS. Nie widzi mi się raczej samochód z LPG, nie jestem przekonany do gazu.
freeeesz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

07 Mar 2016, 15:50

Diesel do miasta? Prosze Cie.. :roll: wcale nie będzie taki ekonomiczny i osprzęt szybciej padnie niż powinien.
Lpg nie należy się bać,jak ktoś dbał o serwisy i sama instalacja była profesjonalnie założona to nic złego nie powinno się dziać.

Skąd jesteś to coś podrzucimy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Mar 2016, 15:59

Jestem z Lublina, jakby było coś ciekawego będę bardzo wdzięczny za jakieś linki, jestem w stanie pojechać po coś wartego w granicach 100km
freeeesz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

07 Mar 2016, 16:13

[link do oferty na Olx wygasł] - trochę tanio ale dobrze wygląda.
[link do oferty na Olx wygasł] - co prawda diesel ale na światłach może nie jednego zaskoczyć.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - kilka lat w jednych rękach.
[link do oferty na Olx wygasł] - błąd w mocy,ten silnik miał 60km.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Mar 2016, 17:17

a np. coś z tego :
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Warto na coś zwrócić uwagę ? Może pojechać obejrzeć z mechanikiem i na jakąś stacje diagnostyczną ?
freeeesz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

07 Mar 2016, 17:25

1.Ładnie wygląda,przebieg skręcony (kierownica zbyt wytarta) i na pewno bym wyrzucił te niebieskie dodatki ze środka choć to kwestia gustu.
2.Ładny ale w przebieg mi się nie chce wierzyć (fotel kierowcy jakiś wypierdziany).
3.Golf IV 1.4 nigdy w życiu do tego śmieszna cena..
4.Wygląda ok.
5.Jak widzę te opisy "jak nowy" "igiełka" "doinwestowany" to śmiech mnie ogarnia.. też wygląda ok ale podwójna czujność wskazana.

No jeśli nie znasz się zbytnio na autach to weż ze sobą jakąś ogarniętą osobę albo poprostu podjedż na stację tylko pamiętaj że Ty ją wybierasz a nie sprzedający.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Harrier – krewniak crossoverów Lexusa
    Nazwa Harrier kojarzy się większości fanów techniki z angielskim samolotem szturmowym, zdolnym do pionowego startu i lądowania. Jest to jednak także nazwa zgrabnego crossovera Toyoty produkowanego na japoński rynek, ...
    Hybrydowe hity 2017 roku
    Za nami przełomowy dla motoryzacji rok 2017. To czas, w którym na rynku debiutuje coraz więcej modeli z napędem hybrydowym i pierwszy raz w historii widoczny jest wyraźny, spadkowy trend sprzedaży samochodów ...

07 Mar 2016, 21:04

Barol napisał(a):1.Ładnie wygląda,przebieg skręcony (kierownica zbyt wytarta)

To auto miejskie, w nim kierownica się szybciej kończy niż w aucie, które lata w trasy :D
Barol napisał(a):2.Ładny ale w przebieg mi się nie chce wierzyć (fotel kierowcy jakiś wypierdziany).

Ale dziur nie ma. Więc raczej ktoś często nie wsiadał i wysiadał. Może ktoś po prostu ma nadwagę i fotel jest taki zmęczony.
Cybul99
Początkujący
 
Posty: 113
Prawo jazdy: 05 01 2018
Auto: Seat Ibiza
Silnik: ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

07 Mar 2016, 21:07

Wierzysz w cuda? :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Mar 2016, 21:09

U mnie w Accencie przy niewiele niższym przebiegu wnętrze wyglądało lepiej, a nie słynął z jakości materiałów... I też auto użytkowane głównie w mieście.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Mar 2016, 21:11

W Astrze którą użytkuje jest już prawie 300tysięcy (I generacja 99rok) i fotele jak i kierownica są w super stanie a auto w 90% jeżdzi tylko po mieście.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Mar 2016, 21:45

Barol napisał(a):Wierzysz w cuda? :roll:

Skoro w Passacie B5 FL po 200 tysiącach km, kierownica, skóra itd. jest wytarta, bo auto jeździ głównie po mieście to w Polo po 140 tysiącach km też może być.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Do tego miasto a miasto to różnica :)
Jeden mieszka w centrum Warszawy gdzie żeby pojechać do sklepu musi się nakręcić tą kierownicą a jeden mieszka w małym mieście gdzie tylko na światłach się zatrzymuje.
Ostatnio edytowany przez Cybul99, 07 Mar 2016, 21:48, edytowano w sumie 1 raz
Cybul99
Początkujący
 
Posty: 113
Prawo jazdy: 05 01 2018
Auto: Seat Ibiza
Silnik: ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

07 Mar 2016, 21:47

wierzysz w cuda i 200tys. przebiegu passatów :D

kierownica wygląda gorzej jak w mojej służbowej octavii po 240tys. i jest wykonana z podobnego materiału
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Mar 2016, 21:49

dzida napisał(a):wierzysz w cuda i 200tys. przebiegu passatów :D

Nie :mrgreen:
Ale w tym przypadku Passata z linku wierzę :D
Cybul99
Początkujący
 
Posty: 113
Prawo jazdy: 05 01 2018
Auto: Seat Ibiza
Silnik: ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

08 Mar 2016, 16:26

Akurat Passat czy choćby Golf IV miały kiepsko wykończone wnętrze,znam przypadek Passata B5 gdzie przy 260tysiącach (przebieg możliwe że autentyczny bo miał 1.6 pod maską) kierownica czy boczki wyglądały jakby miał co najmniej z 400tysięcy..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012