Pierwsze auto do 8-9 tys.

12 Sie 2016, 16:02

- 8-9 tys. bez dodatkowych kosztów na starcie
- tani w utrzymaniu, w miarę niezawodny, tanie części, dobrze by było z LPG
- bez wymogów super mocy
- ABS, wspomaganie kierownicy
- Toruń, Warszawa

Proszę o pomoc/sugestie w kupnie pierwszego auta dla młodego kierowcy, nic z dużych segmentów ale też nie mikrusy. Toruń i/lub Warszawa
Przy czym nie mam ambicji i zainteresowań moto - ma wozić z punktu A do B sprawnie, tanio i jak na swoje możliwości bezpiecznie i miło.

Auto będzie używane w mieście, ale myślę że symbolicznie bo komunikacja miejska idealnie mi pasuje - myślę, że z 50-100 km/msc. Na pewno zrobi też co najmniej 500 km miesięcznie w trasie i na te dojazdy właśnie je potrzebuję.

Najistotniejsza jest kwestia niskich kosztów utrzymania auta - spalanie oraz niezawodność a jeśli już coś się pojawi to tanie części i serwis. LPG pożądane.

Istotne jest aby auto było sprawne od razu od zakupu, żeby nie trzeba było w niego na starcie jeszcze inwestować.

Nie mam preferencji co do marki, modelu - zupełnie nie jestem zakręcony motoryzacyjnie - szukam takiego wozidełka. Nie malutki, nie duży. Spalanie jest istotne. Co do wyposażenia - myślę, że chciałbym aby miało co najmniej ABS i wspomaganie.
Silnik natomiast nie musi mieć dużej mocy - byle zapewniał dostateczną dynamikę i sprawność. Nie mam zapędów rajdowych a na tę chwilę i tak spokojna jazda to jedyne na co mnie psychicznie stać (świeży kierowca;-))

Szukam i szukam w tych ogłoszeniach i w oczach mi się dwoi i troi. Jak na moje amatorskie oko prawie każda oferta jest fajna - dlatego proszę o pomoc forumowiczów. Najpierw chciałem iść po taniości i myślałem o czymś do 4-5 tys., ale ostatecznie mogę dorzucić ze 4 tys., jeśli warto. Z tego co przeglądam wizualnie najbardziej podoba mi się...lanos! Tylko, że lanosy są z niższej półki cenowej. No, ale jak jakiś fajny lanos?...
toronto
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Nie mam

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Verva Street Racing 2016
    W miniony weekend odbyło się jedno z największych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce. Festiwal Verva Street Racing 2016 zgromadził tysiące miłośników motoryzacji, dla których organizator przygotował wiele atrakcji. ...