Pierwsze auto do max 10 tys - prośba o pomoc

26 Kwi 2010, 12:47

Ehh barol Ty masz racje a kolega illusion już sam niewiem co swoją osobą reprezentuje :roll: tak sie składa że szukałem z kumplem dokładnie A3 do 10tys.zł no i troche Polski z nim zjeżdziłem i każde A3 było albo wyklepane tak na byle by było albo poprostu zajeżdzone w trzy dupy,tak jeżdziliśmy chyba z miesiąc aż wkoncu mówie do kumpla weż dołóz z 3-4tys i może co znajdziesz no i mnie posłuchał i tak sie stało,po paru dniach trafiła mu sie fajna czarna A3 za 12koła,pojechaliśmy obejrzeć,wszystko pieknie ładnie no i ją wziął i śmiga do dziś i nie wmawiajcie innym że za 10tys kupi dobrą A3 czy Golfa IV bo nie kupi :!: :!: Zresztą teraz sie płaci za stan auta a nie rocznik czy wyposażenie,powiem szczerze że jakbym miał do wyboru jako taką A3 z 98roku za 9tys a A3 w świetnym stanie z 96roku za 12tys to wziąłbym tą druga bez wahania (oczywiście to tak dla przykładu) no ale też wiadomo że nie wszystkich na to stać zeby dołożyć troche kasy i ja to szanuje.I jeszcze jedno mnie zastanawia,mianowicie poraz kolejny kolego ilusion jak masz z tymi autami do czynienia na codzień,co prowadzisz jakiś komis z tanimi wyklepanymi autami czy coś??
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

26 Kwi 2010, 12:51

Powiem tak za 10tys może i kupi A3 ale tak jak kolega TFSI napisał i paru innych poprzedników wyklepanych tak żeby ino bylo,bo w dobrym stanie za 10tys nawet sie nie ma co łudzić no ale cóż to ich wybór a nie mój i ja mam swoje zdanie i swojego zdania będe bronił.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Kwi 2010, 18:56

A ja jeszcze ponowię pytanie dotycząc mazdy z ogłoszenia:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Czy sportowe zawieszenie, oznacza automatycznie, że jest obniżone?

I jeszcze jedno pytanie do:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

tak po zastanowieniu - czy cena nie jest trochę wygórowana?

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 20:19 ]
I jeszcze jedno:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

już wrzucałem ten link i barol zwracał uwagę na dość dziwną obniżkę ceny - wtedy do 5500
To co teraz o tym sądzić, jak cena zeszła jeszcze o tysiaka?
smycel
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Gdańsk
Auto: Ford Mondeo
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Kwi 2010, 19:31

Mazda - tak sportowe zawieszenie oznacza że auto jest obniżone o pare mm ale ta 323 z linku wygląda na nie dużo obniżona,najlepiej to podjedz obejrzyj no i przejedz sie to będziesz wiedział co i jak bo moim zdaniem ta 323 to ciekawa propozycja.

206 - moim zdaniem cena jest dobra bo zauważ że auto stoi w komisie a tam ceny zawsze są wyższe niż normalnie u właściciela.

Almera - no teraz moim zdaniem to już jest strasznie podejrzane bo auto praktycznie staniało już o połowe,za chwile pewnie gościu zawoła za nią 3koła z groszami a to już bedzie naprawde podejrzane.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Kwi 2010, 20:12

sportowe zawieszenie w tej mazdzie te pewnie sportowe amorki ktorych cena jest srednio 100 zl wyzsza niz tradycyjnych uznanych marek takich jaka kabaya czy monroe. W aucie ktore ma 71 km sportowe zawieszenie to glupota , jedynie bedzie odczuwalne pogorszenie komfortu jazdy..
illusion
Aktywny
 
Posty: 343
Miejscowość: Poznań

26 Kwi 2010, 20:20

No własnie te 71 Km mi nie pasuje - bo jak przeglądam info o silnikach tej Mazdy to wychodzi, że są następujące:
1.3 - 74 KM
1.5 - 89 KM
A w ogłoszeniu jest 1,5 i 71 Km, więc o co chodzi?
smycel
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Gdańsk
Auto: Ford Mondeo
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Zatrzymać się i zwolnic to nie to samo!
    Często można zaobserwować sytuacje, gdy kierowcy zamiast całkowicie zatrzymać pojazd - np. przed znakiem stop czy przy zielonej strzałce do skrętu w prawo – jedynie redukują prędkość. Grozi to kolizją, policja może ...

26 Kwi 2010, 21:13

Zadzwon do gościa i sie upewni bo może być poprostu jakiś błąd w ogłoszeniu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Kwi 2010, 21:24

Coś mi się zdaje, ze niedługo wyjdę na co najmniej mocno niezdecydowanego, ale jak już pisałem to ma być mój pierwszy samochód i efekt tego jest taki, że cały czas błądzę. Z góry dzięki za cierpliwość i wszystkie rady.
Jak już zaznaczałem A3 to samochód, który podoba mi się od lat, wiem co pisaliście o ich niskich cenach i fakt, ze za niska wzbudza jakieś podejrzenie, ale czy ta też jest w jakiś sposób "za niska", bo to jednak 1,9 tdi, niby najsłabszy z tych silników, ale zawsze to disel i mocno oszczędny:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

dla A3 byłbym chyba nawet w stanie wysupłać trochę więcej kasy akurat tak do 12 tysięcy, ale ti już chyba tylko dla tego samochodu :cool:
smycel
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Gdańsk
Auto: Ford Mondeo
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Kwi 2010, 21:49

No za 12tys możesz poszukać juz jakieś A3,ta z linku akurat dwukolorowa musze Cie zmartwić niestety :???: (2foto - inny odcień na tylnym błotniku a drzwiach i przednim błotniku a z na 1foto - błotnik ma taki sam odcien jak drzwi i przedni prawy błotnik).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Kwi 2010, 08:32

jesli auto na aukcji stoi po 12 000 zl to kupisz je za 10 000 , jesli nie umiesz sie targowac to nie kupuj auta, albo pojedz z kims kto potrafi.
illusion
Aktywny
 
Posty: 343
Miejscowość: Poznań

27 Kwi 2010, 08:57

illusion napisał(a):jesli auto na aukcji stoi po 12 000 zl to kupisz je za 10 000 , jesli nie umiesz sie targowac to nie kupuj auta, albo pojedz z kims kto potrafi.

Kolejna rewelacja...
Najpierw same okazje a teraz negocjacje rzędu 1/5 wartości samochodu. Śmiechem bym Cię zabił jakbyś mi zaproponował za auto 10 zamiast 12 tysięcy. Tyle to można zbić przy aucie za 30 tyś... No chyba, że ktoś wystawi trupa za 12 tyś ale to wtedy szkoda negocjować - po prostu dziękujesz i jedziesz do domu.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

27 Kwi 2010, 09:35

Przyłączam sie do słów Kubucha.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Kwi 2010, 20:32

Rozmawiałem z kolesiem od tego Audi - i rzeczywiście mówił, że malował drzwi, bo były jakieś "zarysowania"

A co powiecie na te propozycje:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ten wygląda całkiem dobrze - mam na myśli cenę do rocznika i wyposażenia - ale maska wydaje się że ma inny odcień - może to tylko gra światła?


[link do Gratka wygasł]
smycel
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Gdańsk
Auto: Ford Mondeo
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Kwi 2010, 20:53

1.No ładny ale przebieg napewno kręcony.
2.No ciekawe ogłoszenie,przebieg może byc realny no i po fotkach nic nie budzi zastrzezeń.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Kwi 2010, 21:24

Ze w pierwszym przebieg cofnięty to raczej pewne, ale z tego co czytam różne posty i tematy to jeszcze nie jest wielka katastrofa co do zasady, ale co powiesz o tym kolorze maski - może być inny niż reszty?
Jutro przedzwonię do obu i zobaczę co mi powiedzą.
smycel
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Gdańsk
Auto: Ford Mondeo
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999