Pierwsze auto jako "inwestycja" budżet 15-20k

Pierwsze auto jako "inwestycja" budżet 15-20k

03 Lip 2016, 20:53

Witam wszystkich, rozpoczynam poszukiwania swojego pierwszego auta, kwota jaką mogę przeznaczyć na cel wynosi około 15-20k, oczekiwałbym sedana najlepiej z 6 cylindrami. Jednak ważnym aspektem jest dla mnie utrzymanie wartości auta, więc pewnie trzeba będzie celować w marki premium. Oczywiście jestem świadomy wyższych kosztów eksploatacji oraz muszę dodać, że to auto będzie moim jedynym autem przez dłuższy czas i musi być w miarę nie zawodnie. Miło widziany byłby automat, lecz nie jest to koniecznie, z dodatkowego wyposażenia fajnie byłoby mieć klimatyzację. Autem, które dość poważnie jest clk 320. Czy myślicie, że to auto spełniłoby kryterium "inwestycja"? Co innego byście mogli polecić z aut, które raczej już tańsze nie będą szczególnie celowałbym w Mercedesa i Bmw, lecz jestem wstanie rozważyć też inne propozycje.
Adalber25
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 03 2012
Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto jako "inwestycja" budżet 15-20k

03 Lip 2016, 21:30

Adalber25 napisał(a):Autem, które dość poważnie jest clk 320. Czy myślicie, że to auto spełniłoby kryterium "inwestycja"?
nie

Jeśli mamy na myśli wzrost wartości klasykiem gatunku jest Mercedes W124, zwłaszcza coupe i kombi. Z BMW warto celować w e36 328 w coupejce/cabrio i utrzymywać w ori stanie.
Z aut poza aryjskich dość dobrym pomysłem będzie Nissan 200sx, bo 90% tych aut albo została już rozbita, zajeżdżona, a co zdrowsze egzemplarze upalane są na torach jako driftowozy.
Lexus LS/SC400
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

Re: Pierwsze auto jako "inwestycja" budżet 15-20k

04 Lip 2016, 04:57

Szukasz nowego Volvo lub Forda, nie wiesz które?
Potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu wymarzonego Volvo,
Chcesz porównać oferty dealerów?
Mogę pomóc, zawsze znajdzie się lepsza oferta ;)
pisz PW.
Rom33
Zaawansowany

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia? Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia?
    Wjazd na ośnieżone i oblodzone wzniesienie może być niebezpieczny. Ostrożność jest jak najbardziej wskazana, ale wielu kierowców rozumie to jako wolne podjeżdżanie pod górę. Jednak w tym przypadku przy zbyt ...
    Stacja tankowania wodoru w Belgii Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili