Pierwsze auto od 15 do 20tyś wady i zalety ?

30 Mar 2017, 23:14

Dobry wieczór, przymierzam się do kupna auta w budżecie 15-20 tyś złotych. Jako, że do tej pory nie miałem potrzeby posiadania samochodu będzie to moje pierwsze własnościowe auto. Ciężko powiedzieć ile będę robił kilometrów, dla potrzeb tematu powiedzmy, że będzie do 5-10 tys. W związku z tym, że auto będzie w 85% użytkowane w mieście szukam benzyny lub LPG). Mieszkam w Legnicy także najbardziej interesują mnie oferty z woj. Dolnośląskiego. Modele samochodów, które biorę pod uwagę:
- Kia Ceed
- Seat Leon
- Skoda Octavia
- Citroen C4
- Hyundai i30
- Opel Astra H
- Mazda 6
- Peugeot 407
- Audi A4

Które z tych aut odradzilibyście i dlaczego ? Jakieś wady powyższych modeli, o których laik taki jak ja może nie wiedzieć ? Prawdopodobnie zostanę jednak przy benzynie a mimo to prosiłbym o podpowiedz, które silniki najlepiej zniosą gaz. Gdzieś słyszałem żeby szukać auta w ocynku bo nie rdzewieje. Czy to rzeczywiście ważne czy może to mit i ewentualnie, które z powyższych modeli są ocynkowane ? Może macie jakieś inne propozycje ? Jakaś Toyota, Honda, Fiat? Wszyscy odradzają francuskie auta - czy słusznie ? Czytam na forum o wymienionych modelach, pytam znajomych, ale ilu ludzi tyle opinii :) Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za każdą nawet najdrobniejszą uwagę.
cinek234
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 18 09 2001
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: NIE MAM
Silnik: NIE MAM

31 Mar 2017, 10:08

Po pierwsze to szukać tego co jest w najlepszym stanie. Odnośnie konkretnych modeli to wypowiem się na temat tych które mało wiele znam.
Peugeot 407 - dobre silniki benzynowe, nadaje się pod LPG, skomplikowane i mało wytrzymałe zawieszenie jak na nasze drogi, ciasnawe wnętrze jak na tą klasę, lubi nawalić coś w elektryce ale to jak prawie w każdym nowoczesnym samochodzie.
Mazda 6 - bardzo udane silniki benzynowe na łańcuszku, bez dwumasy, nadaje się pod LPG, ładny stylistycznie chociaż to jest kwestia gustu, przeważnie bogato wyposażony, skomplikowane ale wytrzymałe zawieszenie w przeciwieństwie do Peugeota czy np słynnego Passeratti, w zasadzie jedyny minus to blacharka o którą trzeba dbać.
Audi A4 - oprócz 1.6 MPI i 1.8 Turbo silniki średnio nadają się pod LPG, bardzo ciężko o auto bez przeszłości, najgorszy stosunek ceny do rocznika jeśli chodzi o wymienione auta.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Mar 2017, 11:06

Co do zawieszenia w Peugeocie 407 to trwałość zależna jest od tego czy jeździsz po dziurach i mieście czy też na autostradach, jeżeli opcja nr 2 to nie ma się czego obawiać, auto jest jedynie czasem kapryśne jeśli chodzi o elektronikę. Jeżeli nie chcesz przepłacać za markę, to do 20k znajdziesz bardzo fajna Lagune II fl z silnikiem 2.0T
SfinxTurbo
Nowicjusz
 
Posty: 30
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.9 CDTI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

31 Mar 2017, 16:14

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Znalazłem dzisiaj u siebie w Legnicy ? Co sądzicie? Rozumiem, że trzeba ocenić na żywo ale macie jakieś uwagi co do ogłoszenia ?
cinek234
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 18 09 2001
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: NIE MAM
Silnik: NIE MAM

31 Mar 2017, 17:37

Handlarz + beznadziejny silnik

Wyprodukowany w 2005, rok modelowy 2006, pierwsza rejestracja 2007, uj, wpiszę w dacie produkcji 2007 :mrgreen: :mrgreen:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Przez internet porównasz wszystkie oferty OC
    Internet jest narzędziem powszechnie wykorzystywanym w praktycznie każdej gałęzi gospodarki. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, jak np. obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności ...