Pierwsze auto Opel Ascona B

05 Wrz 2016, 22:21

Witam :)

Mam pytanie otóż na niedługo będę zdawał prawo jazdy i mam pytanie odnośnie 1 samochodu. Chciałbym sobie zakupić Opla Asconie B ale moje pytanie jest takie jak z dostępnością części do tego samochodu czy warto brać go z skrzynia automatyczna i jeśli tak czy koszt naprawy skrzyni jest wysoki( w razie czego). Na co zwracać uwagę przy kupnie
tego samochodu podstawowe rzeczy mógł bym wymienić sam w samochodzie. Jeśli ktoś posiada to jakieś opinie o nim

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :D
Blusik
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: nie mam

05 Wrz 2016, 23:34

Co Cię skłania do takich zakupów?

Co innego kupić a co innego utrzymać w dobrej kondycji stary/zabytkowy samochód. Części - sprawdź intercars/iparts itd. Skrzynia automatyczna - na pewno w tych latach nie była bardzo skomplikowana jednak taniej będzie wymienić ją na manual mimo problemów ze znalezieniem takowego. Nigdy nie wiesz co działo się z samochodem przez te 3X lat i jak kto o to dbał.
Jeśli już chcesz stary samochód to ogarnij coś popularniejszego i może kilka lat młodszego. Może e21/e30, volvo 2xx czy nawet jakieś audii.
Na co zwracać uwagę? Na korozję i ogólnie na elementy karoserii. Naprawy blacharskie są o wiele droższe niż mechaniczne.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Wrz 2016, 23:52

Zrób najpierw prawo jazdy, potem myśl o kupnie auta. Jeszcze Ci się zmieni wszystko tryliard razy
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004