Pierwsze auto Opel Ascona B

Pierwsze auto Opel Ascona B

05 Wrz 2016, 23:21

Witam :)

Mam pytanie otóż na niedługo będę zdawał prawo jazdy i mam pytanie odnośnie 1 samochodu. Chciałbym sobie zakupić Opla Asconie B ale moje pytanie jest takie jak z dostępnością części do tego samochodu czy warto brać go z skrzynia automatyczna i jeśli tak czy koszt naprawy skrzyni jest wysoki( w razie czego). Na co zwracać uwagę przy kupnie
tego samochodu podstawowe rzeczy mógł bym wymienić sam w samochodzie. Jeśli ktoś posiada to jakieś opinie o nim

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :D
Blusik
Obserwowany

Auto: nie mam

Re: Pierwsze auto Opel Ascona B

06 Wrz 2016, 00:34

Co Cię skłania do takich zakupów?

Co innego kupić a co innego utrzymać w dobrej kondycji stary/zabytkowy samochód. Części - sprawdź intercars/iparts itd. Skrzynia automatyczna - na pewno w tych latach nie była bardzo skomplikowana jednak taniej będzie wymienić ją na manual mimo problemów ze znalezieniem takowego. Nigdy nie wiesz co działo się z samochodem przez te 3X lat i jak kto o to dbał.
Jeśli już chcesz stary samochód to ogarnij coś popularniejszego i może kilka lat młodszego. Może e21/e30, volvo 2xx czy nawet jakieś audii.
Na co zwracać uwagę? Na korozję i ogólnie na elementy karoserii. Naprawy blacharskie są o wiele droższe niż mechaniczne.
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: xxx

Re: Pierwsze auto Opel Ascona B

06 Wrz 2016, 00:52

Zrób najpierw prawo jazdy, potem myśl o kupnie auta. Jeszcze Ci się zmieni wszystko tryliard razy
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus IS 200 od dzidy Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...
    Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC
    Lexus ogłosił, że w roku przyszłym – zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Stunt motocyklowy, 2
      Mitsubishi I-MiEV wnętrze.
      Audi Tradition - historia motoryzacji
      Monster Energy - Monster Truck na Pit Party, 3