Pierwsze auto (Opel Corsa B)

Pierwsze auto (Opel Corsa B)

19 Mar 2016, 08:53

Witam. jak można wywnioskować z tematu jestem świeżo upieczonym kierowcą i przyszedł ten czas kiedy trzeba wybrać swój pierwszy samochód. Poszukuję małego samochodu na małe trasy (tygodniowo 150km+/-) I z tego powodu wybór padł na Opla Corse B 1.2 lub 1.4 . Mój budżet to około 4tys (wliczając ubezpieczenie) Chciałbym prosić o porady na co patrzec przy zakupie i jaki silnik wybrac 1.2 czy 1.4, każda rada będzie dla mnie ważna.
KsD
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto (Opel Corsa B)

19 Mar 2016, 09:54

Jak masz 4k i chcesz małe auto to szukaj po praktycznie wszystkich markach bo corsa nic specjalnego Ci nie da a może trafisz inne auto które będzie w dobrym stanie... co nie jest takie łatwe... :)

Proponuje patrzeć na :

polo, fiesta, colt, micra, starlet, mazda 121, clio itp...
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Mar 2016, 10:00

Tak ja kolega wyżej, szukaj konkretnego egzemplarza a nie modelu.
Inna sprawa, że jeśli będziesz ubezpieczać na siebie, to na auto masz jakieś... 2k :wink:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

19 Mar 2016, 10:15

Jeśli chodzi o Corsę to unikaj 1.2 a zwłaszcza 45km,silnik kompletnie nie nadaje się do tego auta.

Może jakieś Seicento? Tanie i ekonomiczne autko.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)

19 Mar 2016, 13:14

Jak tak malutko jeździsz to może citroen AX/Saxo. Silniki nie są złe w miarę fajnie jeżdżą i mało palą (bynajmniej w AX) :D
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

21 Mar 2016, 14:17

Witam ponownie chciałbym się dowiedzieć co myślicie o tym ogłoszeniu [link wygasł]. Jak będzie trzeba to mogę pojechać i go zobaczyć ale najpierw chce wasze opinie usłyszeć.

+ [link wygasł]
KsD
Obserwowany

Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...
    Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa na drogach? Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa na drogach?
    Aby skutecznie uczyć dzieci w wieku od 4 do 12 lat odpowiedniego zachowania w zakresie bezpieczeństwa ruchu, trzeba wiedzieć o ograniczeniach związanych z wiekiem oraz o tym, że nikt nie zrobi tego tak skutecznie jak rodzice ...

• Re: Pierwsze auto (Opel Corsa B)

21 Mar 2016, 17:52

Co się tak uparłeś na tą Corse? W tym budżecie bierze się cokolwiek co jest sprawne.
    Sprowadzona i sprzedaje za 2k :lol: czyżby Turcy mieli promocję "kupujesz X aut, kolejne dostajesz gratis"? Ja wiem, że takie auta są tam niewiele warte, ale bez przesady. Doliczmy koszty podróży, zarobek (raczej nie 100 czy 200zl) no i mamy pełen obraz tej oferty.
    Druga nie lepsza. Prawy bok malowany plakatówkami.
    Nie szukaj aut u handlarzy bo to nie ma sensu. Tutaj masz wszystko napisane http://www.forumsamochodowe.pl/poradnik-kupujemy-auto-za-kilka-tys-zl-vt92465.htm
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

21 Mar 2016, 18:36

Złotą Corsę od biedy można obejrzeć ale widać że sporo ma już za sobą. Na plus długi przegląd i oc oraz tablice (jeszcze z biało-czerwoną flagą).
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: jest kilka ;)

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006