Pierwsze auto, pomoc w wyborze(Honda Civic vs Astra G vs Accord)

Pierwsze auto, pomoc w wyborze(Honda Civic vs Astra G vs Accord)

06 Wrz 2016, 20:42

Witam serdecznie forumowiczów,

Żeby nie zanudzać przejdę do konkretów. Prawo jazdy posiadam od trzech lat i w tym czasie poruszałem się głównie autami "rodzinnymi" (ojca,ciotki itd). Były to głównie samochody Toyora Yaris, Meganka i całkiem sporo Golfem IV. Zrobiłem nimi około 4-5 tyś km więc doświadczenie mam zerowe.

Przymierzam się do zakupu pierwszego własnego samochodu. Wybór skierował się w stronę Hondy Civic w wersji VI z powodu pochlebnych opinii znalezionych w sieci/od znajomych no i trochę własnych upodobań. Problem pojawił się jednak przy wyszukiwaniu konkretnego modelu, chodzi mi dokładnie o pojemność silnika/vtec czy nie i tego typu sprawy. Znalazłem na forum kilka tematów na ten temat jednak nie pomogły mi one w dostatecznym stopniu więc wreszcie do pytania :

Mieszkam daleko od rodzinnego domu, kilka razy do roku chciałbym pokonywać w miarę sprawnie całą Polskę (530 km w jedną stronę). Ponadto jako studenciak muszę liczyć się z finansami, jednak spalanie na poziomie około 6-7 litrów jak podobno mają te samochodziki nie jest specjalnie problemem. Ponadto częste trasy w granicach 100km oraz codzienne do pracy i na uczelnie. Czy i jaka honda civic wersja vi będzie najlepsza na moją sytuację? A może jakaś zupełnie inna alternatywa w podobnym stylu ?

Budżet w jakim chcę się zamknąć to 7-8 tysięcy zł.

PS: Jeśli chodzi o jakieś małe i średnie ewentualne naprawy raczej powinienem dać radę, poza tym mój przyszły teść jest dobrym mechanikiem więc raczej koszt części jest głównym wyznacznikiem. Jeśli czegoś nie dopowiedziałem proszę o info. Dziękuję za odpowiedzi
Ostatnio edytowany przez Blutbad, 08 Wrz 2016, 19:12, edytowano w sumie 1 raz
Blutbad
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto, pomoc w wyborze wersji(Honda Civic)

06 Wrz 2016, 21:42

Przejechanie 500km w starym civicu z jakimś kosiarkowym silnikiem- nie zazdroszczę. To, czego jest najwięcej to 1.4 i 1.5. Unikaj 75 konnej wersji bo jest po prostu za słaba, reszta jakoś da radę. Pamiętaj o zapasowej banieczce oleju w bagażniku i o tym, że prawdziwy hondziarz ma w garażu migomat i reperaturki :mrgreen:

Szczerze mówiąc to skupiłbym się na innych modelach, jakiś accord VI, zadbana vectra b, volvo s40/v40, może jakaś octavia. Jeśli mniejszy to astra g.
Invi
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
Silnik: 2.5T/2.0
Typ: Sedan/Limuzyna

06 Wrz 2016, 22:32

Jeśli już musi być Syfik to 1.5 VTEC, bo 1.4 czy to 75 czy 90 nie jadą
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

07 Wrz 2016, 12:42

Z wersji 75 konnej można zrobić 90 konną.

Invi - może i Japońce rdzewieją szczególnie nadkola czy progi,cienka podatna blacha ale żeby mercedresy czy ałdi korodowało? Marka "premium". A wystarczy zadbać.
Piszesz,że silniki Hondy na dłuższe odległości to katorga a sam wspomniałeś w którymś poście o niejadącym Toldeo z 1.6 pod maską i LPG (dodatkowo może zamulić).
Każde auto ma swoje plusy i minusy.

Co do autora w tym budżecie szukaj silników 1.5VTEC + w HB 5D albo sedanie HB 3D są bardziej skatowane.
Koszty eksploatacji mimo,że Japończyk to auto już wiekowe nie są wysokie a do przyjęcia.

Zobacz jeszcze Toyotę Corollę E11 1.6 może G6 1.6 się trafi.
Kieł
Stały forumowicz

07 Wrz 2016, 13:08

Z wersji 75 konnej można zrobić 90 konną. Invi - może i Japońce rdzewieją szczególnie nadkola czy progi,cienka podatna blacha ale żeby mercedresy czy ałdi korodowało? Marka "premium". A wystarczy zadbać.

Zadbać możesz, owszem. Jest jednak małe "ale". Kupujesz kilkunastoletni samochód i nie wiesz jak "dbał" o niego ktoś wcześniej. Po roku może okazać się, że ratowanie czegokolwiek było daremne.
A co to za premium 15 letnie audi, kiedy na parkingu co trzeci samochód ma takie logo? A zaraz obok zaparkowany golf, passat i rozpadające się bmw. BTW to nigdy, nikomu nie wskazałem żadnego samochodu tej marki (jak również MB) jako dobry wybór.

Piszesz,że silniki Hondy na dłuższe odległości to katorga a sam wspomniałeś w którymś poście o niejadącym Toldeo z 1.6 pod maską i LPG (dodatkowo może zamulić).

Nie silniki hondy, a civic jako całość. Zresztą tyczy się to każdej popierdółki tego typu
Toledo - aż poszukałem - było dla kobiety, do miasta, gdzie ważne były niskie koszty
Invi
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
Silnik: 2.5T/2.0
Typ: Sedan/Limuzyna

07 Wrz 2016, 16:05

Widze sa wzglednie dwa obozy. Wybralem akurat civica bo znalazlem go w wielu polecanych zestawieniach na pierwsze autko no i w tej kasie jest sporo ofert. Kolega wyzej wspominal tez o Astrze G bertone ktora nie ukrywam calkiem mi sie podoba wizualnie. Jednak ktos gdzies wspomnial, ze hondziaka mozna rozkrecic trzema kluczami i pozbierac do kupy w jeden dzien ( w przenosni oczywiscie) a jak sie ma sprawa jakis malych napraw w tej Astrze? Volvo s40 tez wyglada zacnie, ale nie wiem czy to do konca auto dla mnie.
Blutbad
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dacia Duster - historia Dacia Duster - historia
    Duster odniósł prawdziwy sukces, zdobywając serca 400 tysięcy klientów w ciągu niewiele ponad 3 lat od jego wprowadzenia do sprzedaży. W 2012 roku uplasował się na przykład w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

• Re: Pierwsze auto, pomoc w wyborze wersji(Honda Civic)

07 Wrz 2016, 16:10

Civic VI to bardzo dobry samochód, ale zwyczajnie nie nadaje się na wycieczki 560 km w jedną stronę - całkowicie zgadzam się z Invi. Z Astrą sprawa ma się podobnie.
    Jeśli jesteśmy przy japońskich autach to może Toyota Avensis mk1 2.0 129KM? Będzie znacznie wygodniej.
    łysy30
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 12 09 2001
    Auto: Honda Civic VIII
    Silnik: 1.8 i-vtec 140KM
    Paliwo: Benzyna

Re: Pierwsze auto, pomoc w wyborze(Honda Civic vs Astra G vs Accord)

08 Wrz 2016, 19:17

Po przewertowaniu prawdopodobnie połowy internetu pojawiła się jeszcze jedna ciekawa propozycja, a mianowicie Accord 6, w tematach o Civicach często polecany jako "lepsza alternatywa". Ostatecznie wezmę chyba pod uwagę większość modeli, które zaproponowaliście i będę szukać raczej egzemplarza w najlepszym stanie niż konretnego modelu/wersji. Gdyby ktoś zaznajomiony w temacie mógł się jeszcze wypowiedzieć na temat najbardziej godnej uwagi wersji Accorda 6 byłbym wdzięczny.
    Blutbad
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006