Pierwsze auto - sprecyzowane wymagania, budżet 5 tys.

01 Cze 2014, 02:12

Mam 19 lat, jestem z Łodzi.
Od dłuższego czasu wertuje wszelakie opinie i aukcje, w poszukiwaniu swojego idealnego pierwszego samochodu, które w końcu będę wspominał całe życie.
Budżet jaki posiadam to maksymalnie 5 tysięcy, ani grosza więcej. Jeśli autko byłoby za 5tkę, to już raczej bez wkładu liczonego w setkach, jak coś fajnego dorwę za 4 tys to wtedy na start tysiąc mogę dać w dopieszczenie go.
Autko będzie użytkowane tylko w mieście, na początku raczej sporadycznie - gdy się dostane na studia/znajdę pracę, auto będzie używane częściej, strzelam, że jakieś 10-15km dziennie.
Co do wymagań - nie chcę trupa, chciałbym pojeździć chociaż półtora roku i później jeszcze móc je sprzedać.
Rocznik myślę, że 1998 to jest minimum. Najchętniej bym celował w 99-00, bo nowszego raczej nie mam szans kupić.
Biorąc pod uwagę, że długich tras nie pokonuje, to diesel raczej odpada. Najchętniej brałbym gaz, ewentualnie benzyna tak do około 1.4
Odpadają - wszelakie BMW, Astra F, Lanosy, Matizy.
Najbardziej w moim guście są : Seat Ibiza 2 FL, Rover 200, Punto II, Peguot 206, Renault Megane.

Zdaje się na pomoc osób które znają się na motoryzacji bardziej odemnie. Z tego co zaobserwowałem, Rover, Peguot i Renault są w zasięgu 4 tysięcy, co do Punto i Ibizy - niby są i za 4 i za 5 tys, ale są również za 7 tys - teraz pytanie, czy okazy z tej dolnej granicy cenowej to po prostu biedniejsze wersje, tak zwane okazje, czy raczej trupy w które włożyć trzeba 2 tysiące, żeby w ogóle dało się tym jeździć?
Nie zależy mi na wyposażeniu, byleby było wspomaganie kierownicy, skóra czy drewniana tapicerka nie jest mi do szczęścia potrzebna, dlatego odrzucam między innymi Alfę Romeo.

Z góry dziękuje za obszerniejsze opisy i jakieś porównanie wymienionych modeli(lub zaproponowanie czegoś co spełnia postawione warunki), bo w internecie takich tematów jak mój jest cała masa - ale w każdym jest co innego, opisy posiadaczy poszczególnych modeli też są sprzeczne.
Adziorroo
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

01 Cze 2014, 07:32

Czemu akurat nie astra f oraz lanek to są dobre auta za rozsądną cenę ale skoro nie to może golf 3 1,9 tdi lub 1,8 benzyna + LPG, ew. polo 3 za tye dostaniesz w 1,4 z LPG.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

01 Cze 2014, 07:54

Ibiza 2 fl , punto 2 , peugeot 206 odpadają , bo na starcie włożysz w nie kupe kasy .
Odrzucasz 2 najlepsze typy , które spełniają Twoje oczekiwania , a więc lanos i astra nie wiadomo czemu . Pomyśl nad fiatami brava , bravo , citroenem xsara i xantia , peugeotem 306 , renówką clio , oplem corsą b .
Astra f to bardzo rozsądny wybór w tej cenie . Za 4 - 5 k dostaniesz już zadbaną bez korozji .
Silniki 1,4 i 1,6 8V bardzo popularne w tym aucie , bezawaryjne i idealne pod gaz . Części prawie za darmo .
Lanos też wdzięczne autko , silniki dobrze znosza gaz , części jeszcze tańsze niz do astry i blacha , która jest dobrze zabezpieczona przed rdzą .
marco84
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Fiat Punto 2
Silnik: 1,2 8V 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

01 Cze 2014, 08:02

marco84 napisał(a):Silniki 1,4

Tak akurat 1,4 8V może i jest bezawaryjny ale za to bardzo mułowaty ale 1,6 8V jest już okey.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

01 Cze 2014, 08:08

Adziorroo napisał(a):Najbardziej w moim guście są : Seat Ibiza 2 FL, Rover 200, Punto II, Peguot 206, Renault Megane.

Roverek to lepiej 400, większa, wygodniejsza choć 200 też nie jest zła. Roverka szukaj w dieslu.
W punto, 206 czy megane bym się raczej nie pakował...
A dlaczego astre f odrzucasz ? To porządny trwały i bardzo tani w utrzymaniu samochód. To samo bmw jakieś e36 w tym budżecie kupisz ładne 1.6.
Zobacz, nic tej astrze nie brakuje:
[link do oferty na Allegro wygasł]
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

01 Cze 2014, 08:13

kirin ale jest chyba jeden defekt w tej astrze a mianowicie wgniecenie na lewym błotniku widoczne na 3 zdjęciu.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes-Benz klasy C - samochód do driftu
    Klasa C jest autem zbudowanym według podobnych założeń co IS Lexusa czy BMW serii 3. Model stworzono głównie z myślą o podróżowaniu w komforcie, ale i nim bez większych trudności poszalejemy bokiem na torze. ...
    Bezpieczna jazda po zmroku
    Jesienią dni stają się coraz krótsze, dlatego kierowcy częściej prowadzą auto już po zmroku. Jazda w takich warunkach jest o wiele trudniejsza niż przy świetle dziennym, zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych latarniami ...

01 Cze 2014, 12:21

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ale naprawdę mam szukać do 5 kilometrowych odcinków 1.9 diesli jak mi ktoś tam piszę?

Chyba zdecyduje się na Rovera 200 - ktoś może coś jeszcze o tym autku powiedzieć szerzej?
Adziorroo
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

01 Cze 2014, 12:46

Roverek 200 jest dobry zwłaszcza jak masz diesla 2.0 sdi to prosty silnik diesla i nie jest zbytnio trudny w obsłudze za czym idzie niski koszt serwisu oraz ceny części nie są wysokie.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

02 Cze 2014, 18:47

Ja tam w Punto 2 i w Peugeota 206 nie włożyłem dużo kasy a samochody solidne,dobre blachy jak na te roczniki i mało awaryjne,nie wspominając o ekonomii wiec warto się nad nimi zastanowić. Poza tym Lanos z lpg też ciekawa opcja i za 5 tyś zł znajdziesz zadbany egzemplarz.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

02 Cze 2014, 19:34

W przypadku Astry i Lanosa jest duże prawdopodobieństwo na trafienie egzemplarza od 1właściciela z oryginalnym przebiegiem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Cze 2014, 19:37

Barol napisał(a):W przypadku Astry i Lanosa jest duże prawdopodobieństwo na trafienie egzemplarza od 1właściciela z oryginalnym przebiegiem.

No i całkiem jest to możliwe że taka astra czy lanos będą zadbane i nie będą miały dużo rdzy, przynajmniej lanos za astrę nie ręczę bo ople ogólnie miały słabe blachy, przynajmniej w tamtym czasie.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010