Pierwsze auto

12 Lut 2013, 18:02

Witam.
Na wstępie chciałbym napisać, że zauważyłem podobne tematy co do mojego i nie chce zaśmiecać forum, lecz te wcześniejsze nie spełniały moich kryteriów i chciałbym uzyskać wyłączną opinie.

Poszukuję mojego pierwszego samochodu, który będzie mi służył do jazdy do szkoły, dziewczyny oraz od czasu do czasu do większego miasta jakim jest Olsztyn oddalonym ode mnie o ok. 100 km. Do dyspozycji mam 10 tys. zł i chciałbym aby to był samochód hatchback, sedan, kombi nie wchodzi w grę, ponieważ Ojciec po zdaniu prawo jazdy przeze mnie oddał mi wysłużony już samochód jakim był Nissan Sunny 2.0 diesel 1993 rok i są to samochody dla mnie za duże, najbardziej gustuje w 3-drzwiowych. Oczekuję, żeby był w miarę mało awaryjny oraz niski w utrzymaniu bo jak wiadomo samochód jest to przysłowiowa skarbonka. Rocznik jaki mnie interesuje to 99-01, niemieckie samochody najbardziej mi się podobają i rozważałem już zakup golfa IV. Nie interesuje mnie BMW, ponieważ jest to samochód nie na moją kieszeń a bardzo często młodzi kierowcy kupują sobie dla szpanu i katowania... Chciałbym teraz spróbować benzyniaka bo z tego co mi wiadomo jest to w moim przypadku bardziej opłacalne, części są tańsze niż do diesel`a a przy zakupie właśnie diesel`a trzeba te 1500 zł zapłacić więcej.

Z góry dziękuję i liczę na wasze propozycję, sugestie!
Kosior24
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Bartoszyce
Prawo jazdy: 16 07 2012
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.1 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

12 Lut 2013, 18:24

U Ciebie w mieście [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] a z innych
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2013, 18:51

Co do tego Peugeot`a to samochód bardzo mi się podoba. Już nawet dzwoniłem do kobiety i jutro wybieram się na oględziny :) Dzięki!
Kosior24
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Bartoszyce
Prawo jazdy: 16 07 2012
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.1 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

14 Lut 2013, 16:08

Auto prezentuje się całkiem solidnie,ciekawe czy na żywo jest tak samo. Koniecznie daj znać jak będziesz już po oglądaniu auta,napisz też czy zdecydowałeś sie na kupno,czekamy na Twoją odpowiedź na forum.
ZmienOlej
Początkujący
 
Posty: 75
Prawo jazdy: 01 01 1991
Auto: BMW M3

05 Mar 2013, 14:35

Już jakieś 2 tygodnie jestem właścicielem Peugeot`a 206, którego proponowano mi w komentarzu wyżej. Samochód prezentuje się świetnie, zero oznak rdzy, wszystkie papiery na wymienione części, książka serwisowa i potwierdzony przebieg :) Samochód użytkowała kobieta, która ma dwójkę dzieci, więc auto jest zadbane i na pewno nie było katowane. Jestem zadowolony z zakupu :)
Kosior24
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Bartoszyce
Prawo jazdy: 16 07 2012
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.1 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

05 Mar 2013, 14:47

1.1 nie jest za słabe ?
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

05 Mar 2013, 14:59

1.1 44 kW 60 KM powiem Ci, że samochodzik jest żwawy i po mimo tak małego silniczka ma dobre osiągi. Mimo panujących złych warunków miałem okazję rozpędzić "tą truskaweczkę" do 120km/h, więc jak dla mnie jest w sam raz . Na ten czas wystarczy mi, gdyż moja jazda ogranicza się do szkoły, miasta i do dziewczyny czyli jakieś 10 km. Plus tego silnika jest taki, że malutko pali bo w mieście 6 litrów tylko weźmie.
Kosior24
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Bartoszyce
Prawo jazdy: 16 07 2012
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.1 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002