Pierwsze auto.

25 Lip 2014, 14:09

Witam! Na początku dodam że wiem iż jest sporo takich tematów, ale jakoś w żadnym nie mogłem odnaleźć dokładnie tego co ja szukam. Chodzi mi oczywiście o samochód, ale musi spełniać kilka wymogów:
1. Cena do 6tyś.
2. Klima!!! (Będę przynajmniej raz w miesiącu zaliczał trasę Wrocław-Lublin i z powrotem więc chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego, tym bardziej że będę chciał korzystać z blablacar).
3. Na utrzymanie będę miał do 900zł na miesiąc.
4. Jak już napisałem auto też powinno dawać radę na dłuższych trasach i też nie palić nie wiadomo ile przy prędkościach do 140km/h więc silnik większy ale też nie jakiś 3l.
5. Raczej benzyna bo diesle są dość mocno wyczulone na jakość paliwa, a gaz z tego co słyszałem niszczy silnik, poza tym nie ma to jak stara dobra benzynka :)
6. Dodam że rozważałem zakup Laguny I i też mam okazję kupić Honda Civic 1.4 90km coupe w benzynie, ale jakoś mnie ten mały silnik odstrasza. Chciałbym aby auto była z okolic Puław.
7. Auto nie zbyt małe (jak już wspomniałem blablacar).
8. Nie kombi.
Wiem że może wymagania są spore, ale może coś się znajdzie.
bulipawel
Początkujący
 
Posty: 105
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 15 07 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Volvo 944
Silnik: 230FB, 131KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

25 Lip 2014, 15:05

Dodam że myślałem też na Roverem 75 lub jakąś Skodzianką.
bulipawel
Początkujący
 
Posty: 105
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 15 07 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Volvo 944
Silnik: 230FB, 131KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

25 Lip 2014, 15:15

Za 6k nie kupisz 75. Ode mnie Pug 406
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14034
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Lip 2014, 15:45

W mojej okolicy znalazłem tylko dwa godne uwagi.
[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

Co prawda napisałem, że chciałbym benzynę ale jak myślicie, czy diesle w tańszych autach nie sprawiają zbyt dużego problemu?
bulipawel
Początkujący
 
Posty: 105
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 15 07 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Volvo 944
Silnik: 230FB, 131KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

25 Lip 2014, 16:07

Cóż...żadne z tych 406 nie jest godne uwagi :roll: pierwsze jest łaciate, przy drugim ktoś nie napocił się przy robieniu fotek więc pewnie ma coś do ukrycia. Lewy bok chyba różne odcienie. Oba za tanie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14034
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Lip 2014, 16:11

Ode mnie Cordoba. W tym budżecie ,sprawdzi się ten wybór.
napisałeś też:
bulipawel napisał(a):5. Raczej benzyna bo diesle są dość mocno wyczulone na jakość paliwa, a gaz z tego co słyszałem niszczy silnik, poza tym nie ma to jak stara dobra benzynka

Z budżetem 900 zł miesięcznie ,to za przeproszeniem gdzie chciałeś tankować paliwo do diesla??? Przecież wystarczy tankować ropę na normalnej sieciowej stacji,żeby z dieslem nie mieć w tej materii kłopotów. :)
I druga sprawa cyt:"a gaz z tego co słyszałem niszczy silnik"...Żadna prawidłowo dobrana i zamontowana do PEŁNOSPRAWNEGO SILNIKA (!!!) (a nie do trupa) instalacja gazowa, NIE ZNISZCZY SILNIKA !!!
Moim zdaniem w Twoim przypadku sama benzyna ,jest najgorszym rozwiązaniem w kontekście przebiegów. Albo prosty starszy diesel (jak Cordoba 1,9 TDI w dobry stanie) ,albo gazik w nie zajechanym aucie.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik V12 - Lamborghini
    Z mocarnymi jednostkami V12 kojarzy się również największy konkurent Ferrari, czyli Lamborghini. Włosi stworzyli dwie generacje swojej słynnej V-dwunastki. Skupmy się na pierwszej, bo to ona w dużej mierze ukształtowała ...

25 Lip 2014, 16:26

Słabo u mnie w rejonie z Cordobami w dieslu (same benzyny). Znalazłem takie:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Zakładając że obaj właściciele zeszliby do 6k :p

To napiszę od razu w czym mam spory wybór w mojej okolicy:
Ford (głównie mondeo i focus, ale z tego co czytałem to w tej cenie nie ma nic dobrego), Opel (Astra, Vectra), Renówki (Clio, Megane, Laguna), Volkswagen (Passat, Golf, Polo), i Mercedes(w124 i c klasa).

Znalazłem jeszcze dwie Hondy
1. [link do oferty na Olx wygasł]
2. [link do oferty na Olx wygasł]
3. [link do oferty na Olx wygasł]

Tylko że w drugim przypadku sprzedawca nie kryje się z tym że auto po wypadku (może to i dobrze, w końcu jakaś doza uczciwości).
bulipawel
Początkujący
 
Posty: 105
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 15 07 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Volvo 944
Silnik: 230FB, 131KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

25 Lip 2014, 16:57

A i jest też kilka auto Volvo s40
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
bulipawel
Początkujący
 
Posty: 105
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 15 07 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Volvo 944
Silnik: 230FB, 131KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

25 Lip 2014, 17:19

Cordoba z TDI to wdzięczne auto i oba twoje linki są warte zainteresowania. Miałem kiedyś A3 z 97r z 1,9 TDI -110KM i było świetne. Jeszcze prostszy jest silnik 90-konny. Przejedź się takim autem,to zdziwisz się jak wydajnie przyspiesza ..!
Pamiętaj też o kosztach utrzymania Cordoby. Są o wiele niższe niż Hondy... Można naprawić ją w każdym warsztacie,części są tanie i są w każdej hurtowni w wielu tanich zamiennikach.Auto ma prostą VW-genowską mechanikę.Istotą zakup używanego i niedrogiego auta jest jego długowieczność,solidność i prostota budowy. Inaczej zawsze są problemy z wieloma drobiazgami w aucie,a przecież... chodzi o to aby jeździć a nie naprawiać stale auto. :yes:
Co do Volvo V40 lub S40,to zapomnij o tym aucie. Jest drogie w utrzymaniu i awaryjne.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

25 Lip 2014, 17:22

Focus nie ten budżet. Mondeo będzie to Mk2 z rocznika ~97 ale to mówię o górnym budżecie, na początek produkcji ze słabą benzyną i kiepskim wyposażeniem trzeba mieć 5k.
Ja bym zainwestował w ta Lagune. Najlepiej 2.0 z LPG.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Lip 2014, 17:26

Koniu napisał(a):Ja bym zainwestował w ta Lagune.

Raczej nie polecam Koniku auta które mam ale tylko dlatego,że śmiesznie to wtedy wygląda... Obiektywnie jednak muszę stwierdzić,że Laguna I jest niezłym i długowiecznym autem,które ludzie docenili po latach. :)
Ostatnio też kupiłem 2 auto A4 B6 z 2001 z 2,0- 130 KM. To auto też wydaje się długowieczne choć drogie w zakupie...(18K dałem)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

25 Lip 2014, 17:40

A Laguna w dieslu? Wiem że napisałem na początku o benzynie ale w trasie faktycznie diesel jest bardziej ekonomiczny. W sumie to tych lagun jest całkiem sporo w mojej okolicy (z resztą jest to auto którym jestem zainteresowany najbardziej bo kolega mnie nakręcił.)
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - co prawda kombi ale silnik fajny i zadziwiająco nisko przebieg.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - wydaje mi się, czy pobijany?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Tylko jak w przypadku aut z gazem rozpoznać czy dobra instalacja czy nie?
bulipawel
Początkujący
 
Posty: 105
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 15 07 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Volvo 944
Silnik: 230FB, 131KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

25 Lip 2014, 18:14

Jeśli diesel to tylko 1,9 DTI (niecałe 100KM) ,a nie 1,9 DCI -120KM. Owszem ...dci jest nowszy ale bardziej awaryjny,ma podatniejszą na awarię aparaturę wtryskową,mniej trwałą turbinę. Za to DTI ma tradycyjną budowę i jest nieco głośniejszy. Sąsiad ma takie kombi z 99r i naprawdę spalanie nie przekracza w miejskich korkach w Poznaniu 6,5l. Natomiast na trasie mieści się między 5 a 5,5l.
Z oceną instalacji gazowej w benzynie może być problem... Jest ich wiele i w różny sposób założone bywają. Są starsze i nowsze sekwencyjne. Generalnie warto się autem przejechać na benzynie i na gazie i porównać.
Jeśli chodzi o wybór silnika to w Lagunie I sprzed liftu 99r to ten co u mnie jeździ czyli wolnossący 2,0- 8 zaworowy o mocy 114KM. Przed liftem mamy lepsze materiały w środku,lepszy i trwalszy plastik na desce (czarny)itp. Po lifcie zaś (szare plastiki),najlepszy według mnie jest silnik 1,6-16V-107 KM. Naprawdę mało pali i jest dynamiczny.
Dodam ,że u mnie Laguna jest sprzed liftu ma zwykły gaz,przebieg 300 tys km (ale silnik miał mały remont 50 tys km temu). Pali w trasie między 9 a 10l gazu czyli w kosztach tyle co 5,5l benzyny... Z autem nie ma absolutnie żadnych kłopotów ,a tym bardziej z jakąś elektryką!!! Wszystko działa od elektryki szyberdachu po klimę..! :) Wymieniam tylko to co się zużywa w mieście czyli elementy zawieszenia jak sworznie wahaczy czy tarcze i klocki hamulcowe. Auto jest wygodne,duże jak Passat,szybkie a z gazem ekonomiczne. jedynym mankamentem po 300 tys są dolewki do skrzyni biegów oleju co pół roku 0,5l,gdyż leci z wybieraka,a nie opłaca się demontować skrzyni która chodzi bez zarzutu. Auto przejechałem profesjonalnym miernikiem lakieru i nie ma szpachli,choć maska jest wymieniona od innej Laguna (spotkanie z danielem) oraz reflektor i halogen. Nie ma rdzy !!! Zresztą proszę wejść w moje zdjęcia po prawej stronie pod avatarem i looknąć sobie.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

25 Lip 2014, 19:03

Podsumowując twoja wypowiedź szukać tylko 3 wersje:
1. 1,9 DTI 98 KM
2. 2,0 114km (przed liftem)
3. 1.6 16V 107KM
A jak one się sprawują przy prędkościach autostradowych (120-140km/h)? Nie żrą z dużo paliwa?
bulipawel
Początkujący
 
Posty: 105
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 15 07 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Volvo 944
Silnik: 230FB, 131KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

25 Lip 2014, 19:11

2.0 (polift) też dorzuć :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra