Pierwszy, oszczędny samochód

22 Paź 2016, 14:04

[link do oferty na Olx wygasł]

znalazłem jeszcze coś takiego, co myślicie? Mam pod nosem.

Na + chyba autentyczny przebieg, LPG, opis wymian, elektryka, ważne przegląd i OC do 2017

Wg opisu jest to wersja po lifcie - w którym roku ta wersja hondy miała lift i co sie zmieniło?

Prosiłbym o wasze opinie. :)
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A

22 Paź 2016, 14:12

Rdza na tylnym nadkolu i zalatuje handlarzem..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Paź 2016, 14:29

Googlując nr tel wyskoczyło jakieś Audi A6 C5 sprzedawane 3 miesiące temu. :roll:

Chyba też nie ma co sobie głowy zawracać skoro widać rudą, a gość pisze, że nadkola zdrowe, choć na 1 rzut oka w tej cenie z LPG wyglądało to spoko.
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A

22 Paź 2016, 14:41

Trzecie zdjęcie - nadkole tuż przy zderzaku,według mnie ewidentnie jest tam rdza.

Zerknij na te:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tylko te nadkola i bieda wyposażenie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Paź 2016, 18:52

Focus wygląda zadbanie, ale dla mnie za duży. Corolli trochę pooglądałem i jakoś nie widzi mi się ten model. Civica możliwe, że pooglądam choć to nieco dłuższa podróż.

Taką xsarę z gazem jeszcze znalazłem, 9 lat 1 właściciel rocznik 2001(model 2002) z przodu widzę tylko, że część znaczka odpadła. Jest sens interesować się tym modelem?
[link do oferty na Olx wygasł]
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A

22 Paź 2016, 19:41

Te znaczki to norma w Xsarach.
Ogólnie wygląda ładnie choć znowu zalatuje handlarzem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 zasad bezpiecznego wyprzedzania
    Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy w dłuższe trasy. Szczególnie w takich warunkach kierowcom przydaje się umiejętność prawidłowego wyprzedzania. O czym należy pamiętać? Wyprzedzanie to manewr, który ...
    BMW xActivity 2003
    BMW xActivity, ten koncepcyjny SAV demonstruje połączenie w konstrukcji jednego pojazdu sportowej dynamiki jezdnej oraz przyjemności z podróżowania z otwartym dachem. BMW xActivity, zaprojektowane jako "kabriolet o ...

23 Paź 2016, 09:54

Właściwie na jakiej zasadzie to działa z handlarzami, bo powiedzmy wiem, że to handlarz, ale na kilku ogłoszeniach jest informacja np. o tym, że autem przez 8-9 lat jeździła 1 osoba, jak rozumiem musi to być wtedy udokumentowane. Jest to plus, ale gdy wtedy w grę wchodzi handlarz to odrzucać takie ogłoszenia na starcie?

Co do tematu to Xsarę sobie chyba odpuszczę. Celowałbym raczej w jakiegoś Civica, jeśli by się udało znaleźć z gazem to już w ogóle fajnie.

[link do oferty na Olx wygasł]

Co do tego ogłoszenia to gdy ruda wyskakuje w tym miejscu to nie idzie z tym jakoś powalczyć? W sumie nie ma się co oszukiwać swoje lata to ma, a nowego auta w tej cenie nie dostanę. Ten Civic oczywiście odpada pytam bardziej z ciekawości.
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A

23 Paź 2016, 10:28

To zależy bo czasami ktoś się chce szybko pozbyć auta a czasami ktoś już poprostu mniej dba i chce się pozbyć problemu. Trzeba obejrzeć poprostu.

Co do Civica to w tym wypadku trzeba wstawić reperaturke nadkola,koszt to około 300-400zł na jedna stronę.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Paź 2016, 11:14

ploki7 napisał(a): powiedzmy wiem, że to handlarz, ale na kilku ogłoszeniach jest informacja np. o tym, że autem przez 8-9 lat jeździła 1 osoba, jak rozumiem musi to być wtedy udokumentowane
albo kłamie, aby przyciągnąć Cię na oględziny auta, gdzie już na żywo będzie Ci wciskać kity. Zazwyczaj bardzo skutecznie :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Paź 2016, 11:25

[link do oferty na Olx wygasł] ??
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

25 Paź 2016, 19:24

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co myśleć na temat takich ogłoszeń? Mamy handlarza, w tym informacja "- umożliwiamy sprawdzenie samochodu na stacji diagnostycznej" i oferowana jest jakaś gwarancja. Takie gwarancje są coś warte czy to też jakaś sprytna zagrywka handlarzy?
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A

25 Paź 2016, 19:28

Zazwyczaj te gwarancje nie obejmują tego, co się może zepsuć i będzie kosztowne, trzeba czytać kruczki. Piszą tak, żeby nieznający się na temacie ludzie kupowali "ze spokojem".

Ja bym od handlarza nie kupił samochodu za takie pieniądze, pomyśl za ile go kupił, jeśli musi na nim zarobić ze 2 tyś chociaż?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Paź 2016, 19:30

Gwarancja - zagrywka,chwyt handlarski

A co do stacji diagnostycznej to często handlarze mają znajomych w takich miejscach i "negatywów" nie usłyszysz n/t auta i raczej staraj się sam wybierać miejsca do których pojedziecie.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

25 Paź 2016, 19:46

Gwarancja? U handlarza? Niby z jakiego tytułu? Przecież on nie wie co kupuje/bierze w komis, więc czemu ma za to nadstawiać karku?
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Paź 2016, 19:52

Tak też myślałem. Pytałem raczej z ciekawości na jakiej zasadzie to w ogóle ma prawo działać. :)

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Znalazłem taką Megane w coupe, silnik 1.6, zastanawiam się czy byłoby oszczędne, gazu nie ma, a ładowanie w to gazu raczej mija się z celem, bo łącznie osiągamy cenę za którą kupiłbym pewnie lepsze auto. O ile Renault mi się nie podobają to ta Megane jest całkiem spoko.
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A