Pierwszy samochód 10-15k ciężki wybór :P

Pierwszy samochód 10-15k ciężki wybór :P

27 Mar 2016, 23:26

Hej wszystkim :) Jestem nowy na forum, tak się składa że kończę robienie prawa jazdy, został mi egzamin praktyczny, i od dłuższego czasu rozglądam się za różnymi autami, wcześniej budżet wynosił około 10k, wtedy tak myślałem poważniej o golfie 4 lub jakimś audi a3, ale w międzyczasie urodziny itp. wpadło coś do kieszeni i tak teraz mam około 12-13k ale da radę podciągnąć to do 15k jak znajdzie się coś ciekawego :D
Z tych aut które najbardziej mi przypadły do gustu w tej cenie mogę wytypować
-VW Passat 1.9tdi lub 1.8t jeżeli znajdę w gazie
-Skoda superb te same opcje co wyżej
-lexus is 200 tu nie wiem jaki silnik, ale też nie jestem w pełni przekonany
-audi a4 b6
-i jeszcze bardzo ciekawa mi się wydawała też toyota avensis d4d 2.0 116KM
Oczywiście spojrzę też na inne modele które podeślecie :D.
Mam duży problem z określeniem przebiegu jaki będę rocznie robił, bo szczerze mówiąc na pewno będę jeździł od poniedziałku do piątku do szkoły, a nie wiem jak poza tym, szczerze mówiąc marzy mi się trochę pojeździć po okolicy, i jakichś miastach, ale nie wiem nic co z tego wyjdzie więc sam nie wiem ile będę tak naprawdę jeździł :D
Szukam głównie diesla albo lpg, zapytacie dlaczego, więc mój tata trochę się uparł na diesla, bo sam ma wszystkie samochody w dieslu i nic mu się nie psuje itp. ale jeżeli będzie gaz to myślę że zdołam go namówić ze względu na koszty :)
Proszę o pomoc, bo naprawdę mam mętlik w głowie i już sam nie wiem czego szukać :/
Patrykolux
Nowicjusz

Auto: NIe mam

Re: Pierwszy samochód 10-15k ciężki wybór :P

28 Mar 2016, 08:46

Superb jest chyba na plycie passata b5? Ale to chyba i tak nie ten przedzial cenowy, podobnie awensis od 15tys zaczynaja sie względniefajne sztuki. Lexa nie znam wiec sie nie wypowiem. Passat mowa o b5 prawda? Fajne, dosc duze autko, ostatnio szukajac skody ogladalem w poznaniu ladnego 2003 z lpg za 14tys. Auto moze sie podobac,choc nie kazdemu odpowiada ze jezdzi tego tak duzo. Osobiscie szukal bym a4 lub nawet a6, jezeli nie boisz sie w benzynie dwumasa i turbiny to a6 wydaje sie dobrym wyborem, choc inni musza sie wypowiedziec czy budzet odpowiedni.
spacja
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 08 2008
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 2.0 115 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Rok produkcji: 2003

28 Mar 2016, 11:28

Patrykolux napisał(a):-lexus is 200 tu nie wiem jaki silnik, ale też nie jestem w pełni przekonany

wyboru silnika nie masz, bo w tej cenie tylko 2,0 R6. Na auto trzeba przeznaczyć ok. 15tys. a gdzie kasa na podstawowy serwis? Opis mojego egzemplarza masz w stopce.
Wg mnie lepiej w tym budżecie szukać BMW e46 320i i 323i do 12tys. i zostawić trochę kasy na utrzymanie.

Z Audi B6 z 1,8T może być problem. W tej cenie to tylko gołe wyposażeniowo 1,6 lub 2,0. Prędzej znajdziesz Pastucha albo Superba ale to takie nudne opcje. Licz się z naprawą przedniego zawiasu za 1500zł jak będzie do roboty i rozrząd za połowę tego.

Nie szukaj auta z założonym gazem tylko sam załóż. To będzie bezpieczniejsza opcja niż diesel tym bardziej, że nie wiesz jak będziesz używał auta.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 79
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

28 Mar 2016, 12:17

Patrykolux napisał(a):-VW Passat 1.9tdi lub 1.8t jeżeli znajdę w gazie
-Skoda superb te same opcje co wyżej
-lexus is 200 tu nie wiem jaki silnik, ale też nie jestem w pełni przekonany
-audi a4 b6
-i jeszcze bardzo ciekawa mi się wydawała też toyota avensis d4d 2.0 116KM

Jak zamierzasz pokonywać codziennie krótkie odcinki (<10km) po mieście to nie brałbym pod uwagę diesla. Benzyna z LPG drożej nie wyjdzie. Weź pod uwagę:
Lexus IS200
BMW E46 2.0 lub 2.5 R6, 2.2 R4
Passat B5FL 1.8T
Saab 9-3 1.8T
MB W203 C180/200K
Mazda 6 2.0
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

28 Mar 2016, 14:15

Szczerze mówiąc to trochę się napaliłem na tego Lexusa :D bardzo mi się spodobał, ale te wyżej podane propozycje też są ciekawe, zwłaszcza bmw i mazda 6 :p Nie mówię że kupię lexa, ale jeżeli tak to czy się ktoś wie czy jest duża różnica jeżeli chodzi o osiągi na automatycznej skrzynki biegów, a manualnej? Jak to w ogóle jest z silnikami benzynowymi, szczerze mówiąc mój tata się ich trochę boi przy starszych samochodach , mówi że po 250k-300k km to są do całkowitego remontu, ile w tym racji? Szczerze mówiąc podobają mi się te auta bo są jednak trochę rzadziej spotykane niż te wszystkie Passaty itp chociaż akurat one też mi się nawet podobają :p Jeżeli silnik benzynowy to wydaje mi się że konieczna będzie instalacja gazowa, czyli muszę szukać samego auta do tych 12-13 koła, a resztę na instalację, benzyna wydaje mi się trochę za droga :/
Patrykolux
Nowicjusz

28 Mar 2016, 14:18

W przypadku Lexa automat jest znacznie trwalszy od manuala ale zabiera trochę dynamiki i podwyższa spalanie o jakieś 1-1,5l

IS 200 by dzida
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Verva Street Racing 2016 Verva Street Racing 2016
    W miniony weekend odbyło się jedno z największych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce. Festiwal Verva Street Racing 2016 zgromadził tysiące miłośników motoryzacji, dla których organizator przygotował wiele atrakcji. ...
    Muzeum SKODY w Czechach obok fabryki w Mladá Boleslav Muzeum SKODY w Czechach obok fabryki w Mladá Boleslav
    SKODA zaprezentowała nową koncepcję swojego muzeum, które powstanie tuż obok głównej fabryki producenta w Mladá Boleslav w Czechach. Zmiany mają na celu przybliżenie zwiedzającym historii marki od początków ...

• Re: Pierwszy samochód 10-15k ciężki wybór :P

30 Mar 2016, 21:32

Rozejrzałem się przez te 3 dni i tak, wydaje mi się że mój budżet 10k-15k może być trochę za mały na tego lexusa w dobrym stanie, chociaż pewnie pojeżdzę i pooglądam jak już będę kupował auto na pewno też jakieś egzemplarze, jednak najchętniej nie przekraczałbym jednak 13k zł bo wiadomo dochodzi jeszcze ubezpieczenie i inne opłaty, więc rozglądam się też za tymi innymi autami. I teraz pytanko, czy w tej cenie da radę znaleźć hodnę accord vi w dobrym stanie? Jeżeli tak to za jaką wersją sie rozglądać(silnik)? I czy lepiej wybrać ją czy coś z tych podanych wyżej tzn passka b5fl, w którym słyszałem że niestety zawieszenie się psuje, mazda 6, która znowu podobno rdzewieje? Może jeszcze coś innego się znajdzie? Niestety w203 i saab za bardzo mi się nie podobają, a słyszałem że bmw jednak nie bardzo nadaje się do jazdy po mieście, a ta na pewno mnie nie ominie :/
    Patrykolux
    Nowicjusz

31 Mar 2016, 05:59

Jak 15 tysięcy to cały budżet to rzeczywiście dobrze myślisz, że trzeba sobie te 2-3 tysiące zostawić na pakiet startowy, ubezpieczenie itd. Za 13 tysięcy Accord VI to bardzo dobry wybór, szukaj 1.8 jak i 2.0. Możesz zerknąć również na Lagunę II FL (po 2004 roku). Silniki 2.0 lub 2.0T
    Ossy
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy od: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002

18 Kwi 2016, 22:22

Hej, prawo jazdy zdane, zbieram się już poważnie do kupna jakiegoś samochodu :) Muszę znowu prosić was o pomoc, ponieważ dalej jestem bardzo niezdecydowany. Szczerze mówiąc najbardziej rozważam dwie opcje
    1.Honda Accord o której była mowa wyżej
    2.Volvo v70
    Mój tata bardzo mocno stoi za volvo i niestety jest dosyć uparty na diesla :/ Sam ma same samochody w dieslu czy to w pracy czy w domu i mówi że nie ma żadnych problemów z nimi, a w każdym benzyniaku który kiedyś miał to musiał coś naprawiać. Tak więc prosiłbym o porównanie Hondy i Volvo, ewentualnie jeszcze jakieś ciekawe modele :D Honda oczywiście pomimo zdania mojego taty wiem, że w dieslu jest beznadziejna, tak więc nie dałbym mu takiej kupić, ale volvo wydaje mi się że jest jeszcze w porządku :P Proszę o opinię ekspertów i doświadczonych ludzi :D
    Patrykolux
    Nowicjusz

19 Kwi 2016, 19:12

Pomoże ktoś?
    Patrykolux
    Nowicjusz

19 Kwi 2016, 19:21

Bierz Accorda w benzynie ;)
    Volvo V70 z dieslem nijak nie pasuje do młodego wg mnie i jest to kawał auta jak na pierwszy samochód.
    Licz się, że gdzieś je uszkodzisz czy przerysujesz, a im mniejsze auto tym mniejsze prawdopodobieństwo tego.

IS 200 by dzida
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

19 Kwi 2016, 19:57

Tylko sprawa też taka, że w większym aucie czuję się bezpieczniej :p I dlatego tez sam się zastanawiam nad tym volvem, nie przeszkadza mi to że jest takie wielkie w sumie :D A jeżeli chciałbym wziąć accorda ale z założonym już gazem, to powinienem się udać do jakiejś stacji diagnostycznej? Wiem, że najlepiej gaz założyć samemu, ale niestety jakby nie patrzeć jest to dosyć droga sprawa, i czuję że może być ciężko żebym się zmieścił wtedy w budżecie, a benzyna trochę droga jakby nie patrzeć i trochę się martwię o późniejsze koszty eksploatacji. Tak więc jak najlepiej sprawdzić taką instalację? Czy lepiej rzeczywiście sobie całkiem odpuścić już taki gaz jeżeli był montowany przez kogoś innego?
    Patrykolux
    Nowicjusz

19 Kwi 2016, 20:19

Do Accorda trzeba dobrego gazownika z powodu miękkich gniazd zaworowych, więc ryzyko się zwiększa przy kupnie od razu z LPG.
    Accorda kupiłbyś za 10tys. i założył LPG za 3tys. także spokojnie byś się zmieścił. Pytanie czy tyle będziesz jeździć, że musi być LPG.

IS 200 by dzida
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

19 Kwi 2016, 20:26

Noo do samej szkoły mam około 10km więc przynajmniej 20km dziennie, a jeszcze między jakimiś dodatkowymi zajęciami, gdzieś do sklepu itp to myślę, że tygodniowo może trochę sie uzbierać :P Szczerze mówiąc ten accord nie przekonuje mnie w pełni i nadal mam trochę w głowię tego lexusa o którym pisaliśmy wyżej :/ W internecie widzę dużo sztuk między 12-14k, co może być z nimi nie tak? I jak z gazowaniem tego auta? Patrzyłem też toyoty avensis i też kilka po 15k znalazłem z silnikiem 2.0 diesel 115KM, co o niej sądzicie, bo wydaje mi się też dosyć ciekawym autem?
    Patrykolux
    Nowicjusz

19 Kwi 2016, 20:39

Patrykolux napisał(a):mam trochę w głowię tego lexusa o którym pisaliśmy wyżej :/ W internecie widzę dużo sztuk między 12-14k, co może być z nimi nie tak? I jak z gazowaniem tego auta?

Różnie może być, bo albo poszpachlowany albo do opłat, albo trzeba w coś zainwestować, bo się zepsuło - do sprawdzenia.

Patrykolux napisał(a):Patrzyłem też toyoty avensis i też kilka po 15k znalazłem z silnikiem 2.0 diesel 115KM, co o niej sądzicie, bo wydaje mi się też dosyć ciekawym autem?

daj sobie spokój, bo leci na opinii poprzednika, który w tej cenie jest dobrym wyborem i jeszcze zostanie

IS 200 by dzida
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika