Pierwszy samochód 5.000 do miasta

07 Mar 2017, 00:24

Cześć.
Rozglądam się za pierwszym samochodem, który ma służyć głownie do poruszania się po mieście,dojazd do pracy(8km) ew. 3-4 razy w roku wypad nad morze. Z racji tego fajnie,gdyby było większe niż Lupo czy Seicento, ale nie popadając w kombii :D
Tak naprawdę każdy samochód, nie patrząc na marki, w dobrym stanie w okolicy Śląska,(ew. Katowice+100km) rozważę.

Macie może coś na oku? Jestem zielony w samochodach i za każdą radę dziękuję
sieeq
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: brak

07 Mar 2017, 00:41

Zerknij:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - 8lat w jednych rękach.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Mar 2017, 09:28

Dzięki za wrzutki :ok:
Troszkę sprecyzuję czego szukam. Silnik do 1.6(kwestia $ubezpieczenia), benzyna, albo b+g.
I tutaj pojawia się pytanie: Czy do 5.000 można w ogóle kupić A3 lub A4b5, które nie będzie całkowitym trupem?

Z wyżej podanych samochodów najbardziej do gustu przypdał mi Focus, którego jest pełno i Demio, które jest bardzo rzadko spotykane.
Jeszcze pozwolę wrzucić co ostatnio wpadło mi w oko i proszę o ocenę tych samochodów, czy warto:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
wiem, że Sej nie miał być brany pod uwagę, ale do Sportinga/Abartha mam słabość :lol:
[link do oferty na Olx wygasł]
sieeq
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: brak

07 Mar 2017, 10:01

Pomijając fakt, że Audi będą w gorszym stanie od "nie niemieckich" marek to 1.6 w A4 kompletnie nie jedzie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Mar 2017, 10:22

1.Coś tanio,stary gaz i z przodem coś było.
2.Sprowadzony opłacony za małe pieniądze? Ciekawe ile musiał dać za niego żeby jeszcze zarobić..
3.Stary gaz i niska cena.
4.Z przodem coś było i lewy bok malowany i według mnie wart max 3k,w dodatku SC nad morze to nie jest dobry pomysł.

Ogólnie za 5k odpuściłbym sobie A4 jeszcze do miasta gdzie przednie zawieszenie z robocizną kosztuje 1/3 wartości auta a na naszych pięknych drogach szybko się zużywa.

Jeszcze takie znalazłem:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł] - długi przegląd i OC tylko przednie lampy wymienić bo te to jakieś chińskie zamienniki.
[link do oferty na Allegro wygasł] - OC na prawie rok czasu tylko tylne nadkola do zrobienia.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia
    Witajcie, dopadł mnie problem urwanej świecy NGK chciałem wymienić wczoraj świece w moim Voyagerze z silnikiem 3.3 i w tylnej głowicy środkowa świeca została ukręcona. Pozostałe dwie odkręciły się bez większych problemów ...