Pierwszy samochód dla kobiety

27 Lip 2016, 11:40

Witam,
Powoli poszukuję swojego pierwszego samochodu. Zupełnie nie mam pojęcia o motoryzacji. Budżet jaki chciałabym przeznaczyć to ok 10 tyś. Chciałabym, aby był to mały,miejski samochód. (Podobają mi się np: Smart,peugeot 206 cc,opel tigra cabrio). Samochodem będę jeździła do pracy i po zakupy ;) więc nie mam dużych wymagań.
Bardzo proszę o porady,może powinnam rozpatrzyć jakieś inne modele?
AgataO
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: nie mam

27 Lip 2016, 12:12

Co do tych modeli nie pomogę, nie moja liga i nie chcę wprowadzać nikogo w błąd. Jednak jeśli rozważasz Smarta to polecam to konkretne auto
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Auto należy do moich dobrych znajomych i ręczę za jego stan, ojciec znajomego ma warsztat samochodowy więc dbano o auto należycie. Polecam z czystym sumieniem. Co do całej reszty niech wypowiedzą się inni.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

28 Lip 2016, 07:38

To ja dorzucę jako propozycję mój aktualny (i pierwszy) samochód - Honda Jazz II. Zupełnie nie pasuje do profilu tych kabrioletów, ale ma sporo innych zalet: silnik nie do zabicia, dokładna skrzynia biegów, którą łatwo się posługiwać, kilma i ogromny bagażnik jak na tę klasę, a także precyzyjny układ kierowniczy. Gdyby nie dłuższa trasa co jakiś czas, to bym nie zmieniał na nowy.

Z bardziej pasujących do wymienionych, dołożę też Smart Roadster. Widziałem taki na mojej ulicy - niestety ktoś chciał za niego 18k. Ogólnie wyglądał fajnie i jest mało popularny. Gorzej, jak trzeba kogoś jeszcze przewieźć. :P
robert05
Nowicjusz
 
Posty: 32
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra 5
Silnik: 1.4 125KM Turbo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2016

28 Lip 2016, 09:59

[link do oferty na Allegro wygasł]

Golf 4 cabrio to tak na prawde lekko unowoczesniony Golf 3 cabrio, solidny, tani w eksploatacji, dobrze rozeznany przez mechanikow z idealnym dostepem do tanich czesci tak nowych jak i uzywanych.

O wynalazkach zapomnij jesli ma byc tanio i solidnie
JanuszAndrzej
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 10 08 1998
Przebieg/rok: 26tys. km
Auto: Volkswagen Passat B5FL
Silnik: 1,9 TDI PD130
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

28 Lip 2016, 11:16

Czyli Smarta (for two) mam uznać za wynalazek? Zależy mi, żeby samochód był naprawdę mały (Sama jestem niewielkich rozmiarów :p )
Oczywiście, najlepiej żeby oprócz ładnego wyglądu, mało palił w mieście, nie psuł się ,ale jak się zepsuje to żeby naprawy były tanie :p Takich ideałów nie chyba :)
AgataO
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: nie mam

28 Lip 2016, 11:23

Ja też polecę pewnego Smarta,auto od matki mojego dobrego kolegi.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nissan GT-R
    Choć GT-R jest w zasadzie zupełnie nowym autem, wprowadzonym na rynek w 2008 roku, wprost wywodzi się od sportowych wersji modelu Skyline o takim samym oznaczeniu. A te nigdy nie były dostępne ze zdejmowanym dachem. Nawet ...
    Sprawność kierowcy - co o niej decyduje?
    Statystyki wypadków bezlitośnie pokazują konsekwencje ludzkich błędów. Budowane z myślą o ochronie kierowców pojazdy, a nawet specjalnie projektowane drogi, które mają wybaczać uczestnikom ruchu ...

28 Lip 2016, 11:37

Tak niestety Smart fortwo to wynalazek z silnikiem, ktory jest trudno dostepny i w razie awarii czesci wymienia sie calymi modulami co jest bardzo drogie. Dlatego samochody w okolicach 80-100 000 kilometrow sa bardzo tanie - za granica nikt nie chce tych jednorazowek naprawiac. Bardziej zabawka niz samochod. Forfour to Mitsubishi Colt w innej karoserii, wiec bardzo drogie czesci i malo kto umie to naprawic.

206CC ma problemy z elektryka, dach przecieka przez co auto gnije w okolicach bagaznika, psuje sie mechanizm skladania ciezkiego dachu, ogromnym problemem jest lamiaca sie belka tylnego zawieszenia.

O Tigrze malo wiem, baza to solidna Corsa, ale auto malo popularne wiec czesci charakterystyczne tylko dla niej moga byc drogie i trudno dostepne.

Jesli Golf jest dla Ciebie za duzy (pozostale warunki wersja cabriolet spelnia doskonale) popatrzylbym na VW Lupo z duzym, materialowym odsuwanym dachem, np. takie jak to : [link do oferty na Olx wygasł] czy takie : [link do oferty na Olx wygasł]

Z Volkswagenow uwazalbym tylko na model FOX bo to jakis brazylijski wymysl ktory przez pomylke byl oferowany w Europie.

Bardzo fajnym pomyslem bylby Ford StreetKa : [link do oferty na Olx wygasł], niestety jego nadwozie mocno rdzewieje, ale mechanika jest prosta i tania

Przestrzegam tez przed Honda CRX Del Sol, wyglada ladnie, ale przez panel dachowy wkladany do bagaznika caly tyl auta gnije na potege, do tego silniki sa za bardzo wysilone, biora olej i sa drogie w serwisie, szczegolnie, ze czesto kupuja je pseudorajdowcy eksploatujac je do granic mozliwosci.
JanuszAndrzej
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 10 08 1998
Przebieg/rok: 26tys. km
Auto: Volkswagen Passat B5FL
Silnik: 1,9 TDI PD130
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

28 Lip 2016, 11:52

jeżeli zamierzasz z reguły sama jeździć tym samochodem (ew. czasem kogoś przewieźć) to Smart będzie dla Ciebie faktycznie idealny, moja koleżanka ma takie auto i bardzo sobie je chwali - nie ma problemów z parkowaniem :D
manekinol
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 12 05 2001
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

28 Lip 2016, 12:10

Ford StreetKa: PIĘKNY! :shock: Muszę poczytać więcej o nim. ;) Pewnie nie powinnam rozpatrywać zakupu pod względem wizualnym,ale chciałbym mieć jakiś ładny samochód. Pod uwagę biorę nie tylko cabrio. Model który mi się jeszcze spodobał to Peugeot 107.
AgataO
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: nie mam

28 Lip 2016, 12:16

W Smartach pierwszej generacji zacieraja sie silniki przez niedostateczne chlodzenie zwiazane z miejscem montazu jednostki napedowej. Jej umiejscowienie to takze problem dla mechanikow przy naprawach i czynnosciach serwisowych - bedzie sporo drozej niz przy samochodach o klasycznej budowie, a niektorzy mechanicy wogole nie podejma sie naprawy. Sekwencyjna skrzynia biegow to tez zrodlo klopotow - to nie jest klasyczny automat, jej aktywator wytrzymuje 40-50 000 kilometrow a naprawa polega na wymianie calej skrzyni. Wersja z malym dieslem ma bardzo awaryjna turbosprezarke.
JanuszAndrzej
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 10 08 1998
Przebieg/rok: 26tys. km
Auto: Volkswagen Passat B5FL
Silnik: 1,9 TDI PD130
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

28 Lip 2016, 12:25

Pod uwagę biorę tylko manualną skrzynie.
AgataO
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: nie mam

28 Lip 2016, 12:28

Z tego co wiem silnik nie sprawia problemow, moze poza spalaniem, bo potrafi w miescie bez problemu konsumowac 10 litrow/100km. Fakt, ze dobrze znosi LPG o tyle nie pociesza, ze nie za bardzo jest w nim miejsce na butle zeby zachowac przestrzen bagazowa. Zawieszenie trwale, choc dosc twarde, przez co wnetrze moze poskrzypywac na nierownosciach.

Najwieksza wada to rdza - na ogledziny warto jechac z blacharzem, newralgiczne punkty to tylne nadkola/blotniki, miejsce wokol wlewu paliwa, progi przed tylna osia, podszybie w okolicach wycieraczek.

107/C1/Aygo sobie odpusc, polaczenie drogich japonskich czesci, francuskiej awaryjnosci i jeszcze produkuja to na Slowacji, wiec jakosc montazu jest mierna.

Jesli skrzynia manualna to Smart odpada bo takowej nie mial, tylko 6b at, ktory tak na prawde ma 3 przelozenia a 6 biegow jest wirtualnych

Podsumowujac : mimo wszystko bralbym Golfa, moze nie jest piekny ale za to jego poziom niezawodnosci jest niedostepny dla konkurencji.
Ostatnio edytowany przez JanuszAndrzej, 28 Lip 2016, 12:34, edytowano w sumie 1 raz
JanuszAndrzej
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 10 08 1998
Przebieg/rok: 26tys. km
Auto: Volkswagen Passat B5FL
Silnik: 1,9 TDI PD130
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

28 Lip 2016, 12:33

Droga autorko proszę go nie słuchać, bo wprowadza w błąd
1. Fordy nie lubą LPG z powodu miękkich gniazd zaworowych, które się wypalają
2. Aygo/107/C1 to dokładne przeciwieństwo tego co napisał na podstawie kraju pochodzenia i produkcji (tyle tylko wie), czyli nie psują się zbytnio, są tanie w naprawie, a jakość montażu jest taka jak dla tego segmentu.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Lip 2016, 12:36

Jesli ktos nie zna takiego pojecia jak lubryfikacja w LPG to owszem gniazda moga osiadac, ale to kwestia zlego doboru instalacji a nie faktu, ze Fordy nie lubia LPG.
JanuszAndrzej
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 10 08 1998
Przebieg/rok: 26tys. km
Auto: Volkswagen Passat B5FL
Silnik: 1,9 TDI PD130
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

28 Lip 2016, 12:40

Samochody lubiące LPG nie potrzebują lubryfikacji, dlatego nazywamy je lubiącymi. :ok:
Inwestycja w LPG w małym aucie z lubryfikacją się po prostu nie zwróci z powodu małych oszczędności na paliwie, niewielkich rocznych przebiegów i wysokiej ceny instalki.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010