Pierwszy samochód dla studenta (5000-6000zł)

29 Lis 2014, 13:34

Witam! :)
Mam już prawko od jakiegoś czasu ale rodzicie nie zawsze mi udostępnią samochód. Szukam czegoś w stylu opel Astra II lub Honda Civic. Do tego pierwszego mam większy pociąg, bo już trochę nim jeździłem. Budżet to jakieś 5000zł na samo auto z możliwością dołożenia 1000zł jeśli znajdzie się coś wartego uwagi. Czytałem, że silnik 16v w astrze odpada/ wciąga sporo oleju. Preferowałbym coś z lpg, bo codzennie będę robić jakieś 40-50km, w mieście trochę a większość drogi można uznać za "trasę". Przeglądam sporo ofert na otomoto, ale kiedy widzę, że tutaj użytkownicy mogą nawet po zdjęciu rozpoznać czy auto było bite, to aż mi się w głowie kotłuje.
Co myślicie o tych linkach? Szukam czegoś ze Śląska, chyba nie ma sensu robić więcej niż 100km po auto w tym budżecie?

ps: kombi czy hatchback, nie widzę problemu jeśli auto będzie ładnie utrzymane.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Spychu1993
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: Szukam!

29 Lis 2014, 13:40

Astra G nie ten budżet. Co do linków to te auta wyglądają średnio więc raczej nie warto się nimi interesować.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Lis 2014, 13:58

To może Civic? Wrzucę na szybko kilka linków, dopiero wieczorem znajdę trochę czasu aby poczytać o tym aucie.

trochę słaby opis ale ładna [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

benzyna + lpg, kombi [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

od mechanika, trochę duży wydech ale nawet jeśli to młody-gniewny, to czy zawsze trzeba spisywać na straty? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Spychu1993
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: Szukam!

29 Lis 2014, 13:59

Na w miarę zadbaną astrę g moim zdaniem musisz mieć 7k . Kupisz i za 5 ale zazwyczaj będzie to 1,6 16V pożerający olej litrami , a i z blacharką będzie kiepsko ( tylne nadkola )więc w niedługim czasie parę tysi w niego włożysz .
marco84
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Fiat Punto 2
Silnik: 1,2 8V 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

29 Lis 2014, 16:23

Astr nie będę nawet oceniał.
Hondy
1.Ładna, słabe wyposażenie, tylko 75KM. Można negocjować cenę. Wydaję mi się czy stoi dość wysoko?
2.Maska krzywo spasowana, w razie uszkodzenia tyłu naprawa będzie kosztowna, ale kombiakami młodzi nie jeżdżą za często. Zadbany środek. Sprawdź jaki gaz zamontowano.
3.Najlepsza z tych trzech. Wydech jest okej, myślałem że będzie coś wielkości rynny :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

29 Lis 2014, 16:39

Też mi się ta ostatnia najbardziej podoba. 2 komplety kół, ciekawe jak opłaty. W tym tygodniu pojadę ją obejrzeć. Jeśli macie panowie jakieś inne propozycje to śmiało :) Każda opinia się przyda.
Spychu1993
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: Szukam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak rozkodować radio w samochodzie Renault?
    Bardzo często podczas chwilowej utraty zasilania radio w samochodach marki Renault jak i Dacii będzie wymagało wpisania kodu do jego uruchomienia. Problem ten może się pojawić np. po chwilowym odłączeniu akumulatora bez podtrzymania ...
    30 lat Toyoty Camry w Polsce
    Historia Toyoty Camry w Polsce rozpoczęła się 1987 roku. Przez wiele lat był to flagowy model osobowy w gamie marki, który u progu nowego stulecia został wyparty przez Lexusa. Niewykluczone jednak, że wkrótce ...

05 Gru 2014, 17:27

Wrzucam kolejne linki do oceny. Niestety ktoś już zarezerwował tę zieloną Hondę :angry:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Spychu1993
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: Szukam!

07 Gru 2014, 17:34

Panowie, naprawdę potrzebuję waszej opinii. Wiem, że te samochody były wałkowane n razy ale nie mam daru do oceny poszczególnego egzemplarza. Astrę już sobie odpuściłem, wiadomo, nie ten budżet. Niestety Civic, którym byłem zainteresowany został już sprzedany. Wrzucam jeszcze renault clio 2

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Spychu1993
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: Szukam!

07 Gru 2014, 17:44

Spychu1993 napisał(a):http://otomoto.pl/peugeot-206-100-bezwy ... 38127.html
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 45834.html

206 odpuść bo to motoryzacyjne niewypały.
Spychu1993 napisał(a):http://otomoto.pl/renault-clio-ii-1-2-k ... 25595.html

Dolicz opłaty a na pewno w 6 tys. się nie zmieścisz.
Zobacz tego roverka: [link do oferty na Olx wygasł]
Niespotykana już wersja nadwoziowa a więc wyróżnisz się na drodze. Części tanie a dzięki lpg samochód staje się ekonomiczny.
Zobacz też tego, wygląda bardzo przyzwoicie:
[link do oferty na Olx wygasł]
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

07 Gru 2014, 18:02

Kirin88, na samo auto bez opłat planuje dać maks 6tyś. Ten clio wygląda dobrze moim zdaniem, ale nie wiele się o nim wypowiedziałeś. Na pewno wyjdzie taniej w utrzymaniu niż te Rovery...

Ten pierwszy wygląda super, ale jeśli mam być szczery, to boję się zakupu tak egzotycznego jak na nasze drogi samochodu... Ten drugi, cena o wiele bardziej przystępna i zastanawiam się czy zignorować takie elementy jak kilka zarysowań, odklejająca się sufitka, rdza w niektórych miejscach czy wadliwy silniczek przecieraczek. Orientujesz jak wygląda sprawa ze spalaniem? np. w tym 1,6 111km? Dobrze, że jest lpg :)
Spychu1993
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: Szukam!

07 Gru 2014, 18:53

Spychu1993 napisał(a):Na pewno wyjdzie taniej w utrzymaniu niż te Rovery...

Skąd ta teoria ? Części do roverków są bardzo tanie, na dodatek wiele pasuje od civica.

Spychu1993 napisał(a):Ten pierwszy wygląda super, ale jeśli mam być szczery, to boję się zakupu tak egzotycznego jak na nasze drogi samochodu... Ten drugi, cena o wiele bardziej przystępna

Na Twoim miejscu skupił bym się na tym pierwszym właśnie. Kwestia najbliższych lat i egzemplarze w tej wersji nadwoziowej zaczną drożeć, właściwie ładne juz mają wartość.
Egzotyczne były wiele lat temu. Obecnie części łatwo dostępne, tanie, zamienników nie brakuje.
Rozpisywał wielce się nie będę. Jeżeli zainteresuje Cie temat roverków to wszelkie informacje wygooglujesz bez problemu. Wystarczy nawet poczytać na autocentrum opinie o marce. Choć zwolennikiem autocentrum nie jestem ponieważ portal ten przyciąga idiotów to wiele można się z niego dowiedzieć.
Co do usterek wyszczególnionych w opisie, nic strasznego. Po prostu szczery opis leciwego samochodu. Wszystko idzie ogarnąć niedużym kosztem. Kupując roverka cene można znacznie negocjować. Myślę, że przy odrobinie szczęścia za 2500zł byś go kupił.
Co do spalania opieram się tylko na opinii jednego kumpla, którego namówiłem na takiego roverka. Twierdzi, że w mieście mieści się w 10 l lpg. Większość znajomych w tych samochodach ma diesle, SDI to najlepszy silnik rovera, którego również polecam jako były użytkownik SDI.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

07 Gru 2014, 23:15

Trochę mnie zachęciłeś, chociaż tata mi go odradza :lol:
10 lpg to aż dziwnie mało, chyba nawet lanos więcej spali. Wbiłem na forum rovera i trochę sobie o tej sztuce poczytam, może się przekonam. Nie będę kłamać, że stylistycznie te nadwozie mi się najbardziej podoba z w.w. ;)
Spychu1993
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: Szukam!

08 Gru 2014, 17:36

Lanos nigdy do oszczędnych nie należał
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

08 Gru 2014, 18:50

Nie zastanawiałeś się nad cordobą? Silnik może nie jest najmocniejszy, ale 1.6 8 zaworowy do gazu jest dobry. Nie jestem pewny na 100% ale obiło mi się o uszy, że te cordoby I FL mają już ocynkowane blachy. No i do tego seat bagażnik ma spory. [link do oferty na Olx wygasł]
MVtec04
Nowicjusz
 
Posty: 19
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Accord VI
Silnik: 1.8VTEC 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

08 Gru 2014, 20:38

Mam nadzieje że Cordoba z linku to przykład bo to straszny ulep jest..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012