Pierwszy samochód do 10 000 zł, okolice Bielska-Białej.

Re: Pierwszy samochód do 10 000 zł, okolice Bielska-Białej.

20 Gru 2016, 14:56

Możesz spokojnie po świętach szukać nowego ubezpieczenia.
Co do pozostałych czynności to teoretycznie masz 30dni na przerejestrowanie samochodu ale nic się nie stanie jeśli tego nie zrobisz w terminie.
Podatek musisz zapłacić tak jak mówisz do 14dni bo skarbówka to skarbówka złodzieje :P
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

20 Gru 2016, 18:29

Dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze jedną pilną sprawę. Chodzi o to, że będę miał współwłaściciela (wcześniej mialo go nie być, ale jakoś namówiłem znajomego ze zniżkami) i nie ma go na umowie. Poprzedni właściciel może go dopisać na umowie i podpisac się za niego? Wiem jak to brzmi, ale chodzi o odległość jaka nas dzieli i nie ma jak sporządzić nowej umowy. Będzie ktoś porównywał podpisy pod umową czy wystarczy, że dane na obu formularzach będą sie zgadzaly?
MW9
Nowicjusz

Auto: brak

20 Gru 2016, 19:36

Pocztą sobie to załatw

W praktyce mógłbyś napisać umowę darowizny na 50% auta, ale skoro ta osoba to "znajomy" to będzie musiał zapłacić podatek od tego - czyli się nie opłaca (w przypadku członków najbliższej rodziny podatku brak)
Invi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
Silnik: 2.5T/2.0
Typ: Sedan/Limuzyna

26 Gru 2016, 18:43

A jak to wygląda z opłaceniem podatku?
Potrzebuję jakieś upoważnienie od współwłaściciela? Wiem, że trzeba wypełnić PCC-3 i PCC-3/A dla współwłaściciela, ale nie wiem czy muszę mieć ze sobą jakieś upoważnienie?
Aha, i jak to wygląda z ubezpieczeniem? Muszę najpierw zapłacić podatek, potem zarejestrować i wtedy będę mógł ubezpieczyć, czy mogę OC opłacić już przed US i rejestracją?
MW9
Nowicjusz

Auto: brak
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Siłacz wagi lekkiej - kompaktowy crossover Siłacz wagi lekkiej - kompaktowy crossover
    Po prezentacji Toyoty C-HR, kompaktowego crossovera japońskiej firmy, wśród mnóstwa pozytywnych komentarzy, w tym dotyczących awangardowej stylistyki i napędu hybrydowego, pojawiły się również pytania ...
    Toyota RAV4 czy Honda C-RV? Toyota RAV4 czy Honda C-RV?
    W popularnym segmencie SUV-ów Honda C-RV i Toyota RAV4 są od lat liderami sprzedaży na amerykańskim rynku. Renomowana organizacja konsumencka Consumer Reports przeprowadziła badanie porównawcze obu modeli i ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Saab Aero X Concept
      Dziewczyna - sony xplode
      Lexus GS 350 : 2013 : 10
      Honda CRX, 3