Pierwszy samochód do 15 000zł.

05 Lip 2014, 01:40

Dobry wieczór.

Od jakiegoś czasu szukam samochodu. Będzie to mój pierwszy samochód na własność (wcześniej poruszanie się autobusem, ew. Toyota Avensis taty). Budżet do 15 000 zł. Nie chcę instalacji LPG, tak samo jak dokładać do niego. Chciałbym nim kilka lat spokojnie pojeździć.

Samochód używany głównie do dojazdów około 40km/dzień 5x w tygodniu. Województwo małopolskie i śląskie.

Interesują mnie głównie hatchbacki i sedany. Chciałbym mieć trochę mocy pod maską.

Szukałem trochę i znalazłem coś takiego:
AUDI A3: [link do oferty na Allegro wygasł]

Prosiłbym o ocenę czy nie jest to samochód zrobiony tylko po to żeby sprzedać i wytknąć ewentualne wady.

Czy za taką kwotę moglibyście polecić mi coś jeszcze? Jestem otwarty na propozycje.

Dawid Kruk.
Kruk
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 26 08 2013
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nie mam

05 Lip 2014, 05:21

Witam kolegę !
Wiesz ciężko stwierdzić po zdjęciach faktyczny stan tego samochodu musisz pojechać i zobaczyć "co w trawie piszczy" sprawdzić powłokę lakierniczą koniecznie itd. :ok:

Co powiesz na bmw e36 ? Albo honda civic jakiś hatchback albo HOT HATCHE hehe. Za tą cene powinieneś znaleźć coś w miarę.

Ja też szukam autka w tym właśnie budżecie też 15k.

Pozdro ! :ok:
adrianbokser
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 332
Miejscowość: Śląsk
Auto: E32
Silnik: m60b30
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

05 Lip 2014, 07:24

W A3 które wstawiłeś nic nie budzi moich podejrzeń. Nie sugeruj się wytartym fotelem, są to fotele wyprofilowane z trzymaniem bocznym i przy częstym wsiadaniu i wysiadaniu już przy przebiegu 150 tys mogą być lekko przetarte. Widać że ktoś lubi grupę VAG i nie jest to pospolity handlarz to jest duży plus dla auta, resztę trzeba sprawdzać łącznie z diagnostyką.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1249
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

05 Lip 2014, 08:33

adrianbokser napisał(a):Co powiesz na bmw e36
W tym budżecie spokojnie kupi e46.. :wink:
Co do A3 maska krzywo spasowana, niekoniecznie ktoś lubi grupę VAG bo ta Bora jest na innych blachach :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

05 Lip 2014, 09:02

Bity z przodu i z tyłu a kolor to dobierał chyba Steve Wonder... Raczej na pewno cofnięty przebieg
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Lip 2014, 09:29

Dziękuje za odpowiedź.

Powiem szczerze, że zgłupiałem widząc wasze komentarze odnośnie samochodu że jest bity i źle dobrane kolory. Na zdjęciach w życiu bym tego nie powiedział.

W takim przypadku ten samochód opada. Odnośnie cofanego licznika spodziewałem się tego jak przy większości aut sprowadzanych z Niemiec ( wszystkie dziwnie maja od 210 000 do 230 000 km przejechanych).

Czy są jakieś inne egzemplarze A3 warte zainteresowania? Ewentualnie inne modele samochodów?

Jak koledzy wspomnieli wcześniej o BMW. Samochody mnie osobiście się nie podobają.
Kruk
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 26 08 2013
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Opony samochodowe, co warto o nich wiedzieć?
    Produkcja opon to oddzielna gałąź przemysłu samochodowego, przeżywająca dynamiczny rozwój, spowodowany zwiększeniem się wymagań wobec ogumienia. Trafiające do produkcji samochody oferują coraz to lepsze osiągi i posiadają ...

05 Lip 2014, 11:24

Z tą maską tak jak z miłośnikiem grupy VAG :) ,,niekoniecznie,, miało naprawianą w jakiś sposób tą maskę. Źle spasowanie może wynikać z regulacji maski - te lubimy opadać i wyglądało to jeszcze gorzej. Odnośnie zderzaków - to auto ma swoje lata i nie oczekujmy ideału nawet od kamieni mógł się zderzak kwalifikować do wymiany. Pomalowanie plastiku jest bardzo ciężkie tak żeby kolor się nie odróżniał. Moim zdaniem to wcale nie przekreśla auta bo jeżeli tylko zderzaki były malowane to ja bym sobie życzył żeby każde auto w Polsce miało tylko taką przeszłość wypadkową.
Gorzej jakby te zderzaki nie rzucały się w oczy bo jakiś mądry lakiernik cieniowałby elementy i było by że pół auta pomalowane.
Moim zdaniem nie jest wcale źle jak na ten wiek a historię serwisową w aso jeżeli auto było serwisowane w każdej chwili można uzyskać.
Nie oczekujmy fajerwerków - jak aut nie jest złożone z dwóch, nie ma 500 tys km to jest warte uwagi.
A i moim zdaniem to zderzak jest źle spasowany a nie maska :)
Ostatnio edytowany przez motozakup 05 Lip 2014, 11:26, edytowano w sumie 2 razy
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1249
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

05 Lip 2014, 11:25

Do a3 dobre są 1.8 i 1.8T. Z tego ci widziałem w grę wchodzą też sedany, polecę więc Hondę Accord, Mitsubishi Galant, Lexa IS200 (15k to minimum na to auto ), Saab 9-3. Z kompaktów /hatchbacków Mazda 3, Ford Focus ( w obu przypadkach uwaga na rudą )
Motozakup - ok, zderzaki mogły być malowane bo ktoś je przytarł itp jednak wg mnie to już podchodzi pod picowanie. Wolałbym kupić auto z porysowanymi, obitymi zderzakami niż zrobionymi na glanc i to w 12 letnim aucie. Poza tym tylna klapa jak i zderzak są krzywo co widać po szparach. Teoria, że w a3 opadały maski i ktoś nie ogarnął też jest naciągana - obejrzałem kilka bezwypadkowych (przód) a3 w tym auto kumpla i jakoś wszystko było ok :wink: poza tym krzywo spasowana maska w wypicowanym aucie na handel budzi, przynajmniej we mnie, pewne podejrzenia co do przeszłości tego auta :naughty:
Autorze mogę czegoś ew poszukać jak będę miał chwilę i dostęp do pc to coś wstawię albo wyśle na priv
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Lip 2014, 12:58

mike1735 - ja osobiście też wolę auta brudne w środku z brudnym silnikiem zdjęte prosto z drogi, takie auta są po prostu realnym obrazem 12 letniego samochodu.
Wszystko zależy od klienta jeżeli ktoś kupuje wzrokiem bo np. samochód dla żony to niech oceni czy auto brudne w środku z porysowanymi zderzakami jej pasuje. Większość społeczeństwa nawet jak kupuje 10 letnie auto chce się nim pochwalić w rodzinie, przed sąsiadem itp. dlatego większość aut w Polsce jest sprzedawana jak nowe - używane :)
Ludzie rozsądni wolą naprawiać takie zarysowania we własnym zakresie żeby wiedzieć co w aucie było robione a inni są na tyle wygodni że dla nich albo takie auto jest przekreślone na starcie bo im się nie chce albo negocjują cenę aż za bardzo i wymyślają.
Mike podzielam Twoje zdanie i tok myślenia odnośnie zakupów. :ok:
Będę się jednak upierał że to nie maska jest źle spasowana tylko zderzak :)
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1249
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

05 Lip 2014, 13:11

Dziękuję za przyznanie mi racji, jednak nie zgodzę się co do tego, że to zderzak jest źle spasowany. Zwróć uwagę na pasowanie maski względem błotnika. Inna sprawa, że ma inny kolor niż reszta nadwozia ( widać to wyraźnie na niektórych ujęciach). Co do tyłu go chyba nie ma o czym rozmawiać :) wyraźnie widać różne odstępy pomiędzy klapa a resztą nadwozia w okolicy świateł. O zderzaku nie mowiąc bo widać kiepskie spasowanie.
Nie wiem kto wkleił to ogłoszenie, bo w momencie pisania tego posta tego nie widzę, ale bez obrazy, ten handlarz szuka frajera na to auto :yes:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Lip 2014, 18:36

Dziękuje raz jeszcze za odpowiedzi.

Nie wiem dlatego pytam ludzi bardziej zaznajomionych z tematem ode mnie.

Teraz uważniej szukam po ofertach i w sumie na otomoto.pl już A3 nie widzę. Zostało olx.pl . W sumie tam jest dużo więcej ofert od osób prywatnych jednak do jakości zdjęć można dużo wymagać. Z obserwacji moich wynika, że kupić auto zadbane to sztuka.

Szukam dalej i nadal jestem otwarty na propozycje innych marek.

Dawid Kruk
Kruk
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 26 08 2013
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nie mam