Pierwszy samochód do 15 tys

01 Paź 2014, 19:02

Cześć
Dział przeglądam od dobrych kilku miesięcy. Dzisiaj postanowiłem się zarejestrować żeby założyć ten temat.

Szukam samochodu w cenie do 15 tys. złotych. W grę wchodzi tylko klasa B lub C, hatchback, benzyna (plus ewentualne LPG). Samochód głównie do miasta, do pokonywania małych odległości (poniżej 5 km) dlatego nie rozglądam się za dieslem. Dobrze by było gdyby miał klimatyzację.

Po lekturze tego forum wytypowałem:
-Seat Leon I 1.8 125KM - ciężko znaleźć wersje z tym silnikiem, ewentualnie mogła by być wersja 1.6 105KM

- Fiat Grande Punto 1.4 77/95KM - mój faworyt, podoba mi się wizualnie, do tego ma najniższe spalanie z wymienionych, dobry silnik do instalacji LPG, w tej cenie będzie 'najmłodszy' (wiem, rocznikiem się nie jeździ)

- Toyota Corolla E12 1.6 110KM

- Mazda 3 I 1.6 105KM - ciężko będzie znaleźć dobry egzemplarz w tej cenie, do tego problemy z blachą

- Honda Jazz 1.4 87KM

Który z ww samochodów byście polecili? Lub jaki jeszcze model powinienem rozważyć?
Może znacie jakieś godne polecenia oferty z lubelskiego?
Quis
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

15 Paź 2014, 21:59

Mógłby ktoś rzucić okiem na to ogłoszenie? Warte obejrzenia? Na co zwrócić uwagę?

[link do oferty na Olx wygasł]
Quis
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

31 Paź 2014, 12:36

Wczoraj zrobiłem małe turnee po komisach w Lublinie. Moją uwagę przykuł Nissan Almera [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Warto się w ogóle interesować tym modelem?
Czy ktoś mógłby popatrzeć na tą aukcje? Wiem że są na forum osoby które po zdjęciach potrafią określić, na którym siedzeniu była wożona teściowa :-)

Niby obejrzałem ten samochód ale średnio się na tym znam.

Proszę o pomoc, temat ma sporo wyświetleń, a nie doczekał się żadnej odpowiedzi.
Quis
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

31 Paź 2014, 12:50

Quis napisał(a):Warto się w ogóle interesować tym modelem?

Ogólnie nie warto ponieważ jak chcesz japońca to kup japońca a almera n16 to taka hybryda renaulta z nissanem i w dodatku nie udana.
Już nie wspomnę o cenie 15k :no:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Paź 2014, 14:20

Leon 1.6 to rozpacz jeśli chodzi o spalanie i jakąkolwiek dynamikę..
Jeśli patrzysz na Jazza to zainteresuj się Fusionem.
Z innych to może Getz i Accent.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

31 Paź 2014, 19:36

Dzięki za odpowiedź.
Z Jazz'a już się rozmyśliłem - za słaby silnik jest w tej budzie.
Getz za mały, szukam samochodu z klasy C, zrobiłem tylko wyjątek dla Fiata bo mi się wyjątkowo podoba :-)
Accent jakoś mi nie podchodzi.

Moje aktualne typy:
- FIAT GRANDE PUNTO 1.4 77/95 KM
- TOYOTA COROLLA E12 1.6 110KM
- HONDA CIVIC 1.6 110KM
- OPEL ASTRA H 1.6 105KM

Budżet wzrósł do 18 tysięcy. Co byście wybrali z tej czwórki? lub co do niej dorzucili?

Zima nadchodzi. Coraz bardziej doskwiera brak samochodu. Chyba najłatwiej będzie kupić Opla bo jest najwięcej ogłoszeń. Jak wygląda w nim dynamika jazdy? Da się nim powyprzedzać na trasie?
Quis
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Model studyjny BMW Gina Light 2008
    BMW Group Design przedstawiło model studyjny BMW Gina Light w odpowiedzi na debatę dotyczącą cech, które ukształtują motoryzacyjny krajobraz jutra. Pojazd zbudowany jako projekt doświadczalny prezentuje wizję przyszłości ...

31 Paź 2014, 19:40

Jak Astra to 1.8 125KM, więcej nie spali na pewno a moc odczuwalna.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

03 Lis 2014, 22:14

Wersje 125KM ze świecą szukać :-)

Proszę o ocenę aut z linków. Czy któreś można odrzucić patrząc po zdjęciach?

1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
2. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
3. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
4. [link do oferty na Olx wygasł]
5. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
6. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
7. [link do oferty na Olx wygasł]
Quis
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam