Pierwszy samochód do 15K

Pierwszy samochód do 15K

29 Mar 2016, 02:03

Bry wieczór,

Rozglądam się za autem w budżecie ok 15 000 PLN + 2 000 na ewentualne koszty związane z kupnem używanego samochodu (wymiana filtrów/oleju/etc.)

Podstawowe użytkowanie będzie skupiało się na weekendowych wypadach za miasto, raz na ruski miesiąc możliwa jakaś dłuższa trasa.

W mieście użytkowanie nie na co dzień, tylko na zakupy etc. Do pracy samochodem jeździć nie zamierzam.

Z tego co wiem (a mogę się mylić) diesle w starszych samochodach potrafią sie psuć, stąd raczej preferowałbym benzynę (ewentualne LPG).

Moje typy na chwilę obecną to:

Mazda 6

(np [link wygasł]).

W Mazdzie naczytałem się o korozji, czyli jak rozumiem samochód musi być garażowany?

Hyundai Sonata

[link wygasł]

Tutaj plusem jest rocznik..

Co sądzicie o tych propozycjach?
saforz
Obserwowany

Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

Re: Pierwszy samochód do 15K

29 Mar 2016, 06:42

Opel Zafira A (po liftingu), 1.8 benzyniak (125km)
Za 15 tyś kupisz zadbanego, wymieniasz profilaktycznie rozrząd, oleje, filtry, konserwacja blach i śmigasz.
Te silniki (Z18XE) dobrze znoszą instalacje gazową.
:)
LOSMARCELOS
Początkujący

Miejscowość: 127.0.0.1

29 Mar 2016, 21:18

Dzięki za propozycję ale chyba jednak trochę za duży ten samochód.

Po dalszych przemyśleniach do zestawienia dołożyłbym Vectre C (2006 rok w górę [link wygasł]).

lub też Mazdę 3.

Teren poszukiwań to Dolny Śląsk i najbliższe okolice..

Ktoś, coś?
saforz
Obserwowany

Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

30 Mar 2016, 06:39

Ten silnik w vectrze to nieporozumienie,jeśli już to szukaj nawet przed liftem w wersji 1.8 122km jeżeli planujesz założenie lpg. Z innych ciekawych propozycji ode mnie Peugeot 307 Fl z silnikiem 1.6 do miasta jak i poza nim spokojnie sobie poradzi.
Salko
Początkujący

Auto: Seat Leon
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...
    Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Garbus z kogutem
      Volvo S60, 2013
      Wyjazd z błota Jeepem
      Stunt motocyklowy