Pierwszy samochód do 3tyś

Pierwszy samochód do 3tyś

01 Maj 2016, 14:11

Witam, to mój pierwszy post tu.
Przejdę do rzeczy. Chciałbym nabyć sobie swój pierwszy samochodzik. Kilka info o tym co mnie interesuje:
-kwota do 3tyś
-częstotliwosć jazdy: niezbyt duża. Auto nie służyło by do codziennej jazdy do pracy,bo więcej bym w korkach stał niż jechał. Raczej do wypadu kilka/kilkadziesiąt kilosów gdzieś za miasto w jakiś weekend,raz w roku dłuższa trasa na wakacje ewentualnie.
- samochód w miarę oszczędny, mało palący
-obowiazkowo tanie czesci zamienne. Nie wierzę w samochody bezawaryjne-zwłaszcza jak się kupuje używkę w takim przedziale jak ja chce...

Przeglądają internet trafiłem ogólnie na kilka według mnie (czyli totalnie nie znającego się na samochodach) fajnych pozycji. Czy któraś byłaby warta sprawdzania.

Okręg w którym szukam samochodu to Bytom +75km

[link wygasł] - wygląda najbardziej interesująco spośród wszystkich, lecz z tym działaniem przycisków na kierownicy może być problem, i na jednym zdjęciu widać że jakieś kontrolki świecą się i to jest też niepokojące

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]
elsivek97
Obserwowany

Prawo jazdy od: 06 04 2016
Auto: Nie mam

Re: Pierwszy samochód do 3tyś

01 Maj 2016, 15:51

Jestem w podobnej sytuacji, bo też kupuję pierwszy samochód i jeszcze tej wiedzy mi brakuje, ale... Audi A3, A4 czy też BMW e36 na pewno nie w tej cenie. Ta Corsa z przodu wygląda jakby miała się rozlecieć :lol:

Ciekawe jak wygląda ta Laguna 1 z prawej strony, skoro nie ma zdjęcia. Natomiast ta Astra... nawet nie chce wiedzieć co z nią może być nie tak.

Xsara, Polo i Laguna wyglądają nawet ciekawie. A te kontrolki w Xsarze to chyba kwestia otwartych drzwi, braku zapiętych pasów i hamulec postojowy:

Image
Moddis
Nowicjusz

Auto: Nie mam

01 Maj 2016, 16:33

Ja nie bardzo rozumiem Twojego podejścia, piszesz że nie wierzysz w auta bezawaryjne i mają być tanie części zamienne, oprócz tego piszesz o niskim spalaniu a za 3 tys szukasz Audi A4 1,8T które chodza po 10-11 tys..
Tak samo 1,6 za tę cenę to będzie trup na części, co widać na zdjęciach.
Tak na prawdę i taka jest rzeczywistość moze kupisz Seicento 99-2000, może jakiś Lanos
Najlepiej to szukaj tego co będzie w dobrym stanie i omijaj szerokim łukiem VW/Audi, BMW, Mercedes tych aut nie utrzymasz i to Ci mówie z góry, a za cenę poniżej 3 tys to będę auta do wkładu min. 10k..
Zobacz w 1,8T ile kosztuje turbina - regeneracja, przepływomierz, pompa paliwa, komplet sprzęgła z dwumasą, katalizatory, ile w A4 kosztuje zawieszenie... :no:

Szukaj coś prostego i coś co za realną kwotę da radę kupić w znośnym stanie.
może Skoda Felicia?

Xsara nawet ok, Laguna myślę że też można sprawdzić.
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy od: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

01 Maj 2016, 16:42

ja dorzucam Astre I. Xsara i laguna ok
legler
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Rok produkcji: 2007

02 Maj 2016, 08:49

Z A3 i A4 to poleciałeś.. :lol: wogóle przeglądając Twoje linki to ja bym nic nie oglądał bo to same podpicowane złomy..

Zerknij na te oferty:
[link wygasł] - OC na pół roku,
[link wygasł] - z 1ręki tylko ponegocjować cenę ze względu na tą rudą i można śmigać.
[link wygasł]
[link wygasł] - długi przegląd i OC,sporo porobione,dwa komplety kół.
[link wygasł] - też trochę porobione tylko na oględzinach sprawdż dokładnie podłoge i progi czy jeszcze są.
[link wygasł] - sporo wyświetleń ale doinwestowany.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

03 Maj 2016, 18:17

Kolego, szukasz taniej bryki, którą byś jeździł bez remontu z tanimi częsciami i wrzucasz linki z BMW. Wiesz ile kosztuje wymiana rozrządu w takiej E36? Nierzadko dwa razy tyle ile wymiana przeglądu w aucie typu Matiz czy Lanos. W dodatku nie rozumiem absolutnie dlaczego szukasz auta, które mało pali skoro sam piszesz, że będziesz nim mało jeździł, sporadycznie? I zamiast kupić zadbaną benzynkę kupisz kopcącego diesela w którym zepsuje się turbo i dwumasa i albo oddasz go potem za darmo albo wsadzisz gruby szmal żeby go doprowadzić do porządku. Mierz siły na zamiary.
dudek600
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 11 04 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra G/Audi A4 B5
Silnik: 1.6 101 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...
    Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
    Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...

• Re: Pierwszy samochód do 3tyś

03 Maj 2016, 18:25

Elsivek dam Ci radę. Nie kuś się na okazje. Pamiętaj, że chytry dwa razy traci. Zauważ, że w ogłoszeniach za 3 000 możesz kupić różne samochody. Obok seicento , Punto czy polonezów możesz trafić BMW czy Mazdę, która będzie wyglądać jak lalka - alufelgi, customowe lampy, przyciemniane szyby a w ogłoszeniu cud i miód - pali na dotyk, nic nie stuka nie puka, przebieg - do negocjacji. I teraz zastanów się dlaczego ten seicento kosztuje tyle samo co ta wypasiona beema? Nie ma się co łasić na parę groszy albo na markę. W takim budżecie najważniejszy jest stan samochodu. Dlatego odradzałbym Tobie kupowanie aut typu Alfa Romeo, Mazda, BMW za takie małe pieniądze bo zwyczajnie się utopisz w naprawach. Na serio - lepiej już kupić doinwestowane Tico, jak się zepsuje to weźmiesz pod pachę do bylejakiego kowala i Ci go młotkiem za pół darmo naprawi, a kupisz po taniości auto, które powinno kosztować dwa razy tyle to będziesz pluł w brodę.
    dudek600
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
    Miejscowość: Warszawa
    Prawo jazdy od: 11 04 2011
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Astra G/Audi A4 B5
    Silnik: 1.6 101 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna