Pierwszy samochód do 4-5 tys

04 Sty 2014, 13:21

Witam

Niedawno zdałem prawo jazdy i czas zacząć rozglądać się za 1 samochodem.
Samochód będzie używany raczej w wolnym czasie gdyż do pracy oddalonej o 30 km i tak taniej będę miał busem.Jestem młodym kierowcą który chce samochodu ekonomicznego , z silnikiem takim żeby wszyscy mnie wyprzedzali na drodze. Na auto chcę przeznaczyć około 4-5 tys lub moze troszke wiecej jesli brat wezmie mi auto na swoją firme.

Auta które na razie sa w moim zestawieniu to:

Seat Ibiza II i II Fl
Volsvagen POLO III
Fiat Punto I i II
Opel Corsa B i C

i to tyle. Chciałbym wiedzieć które z tych aut najbardziej polecacie.
Wiem że za taką cene bardziej patrzy sie na stan techniczny i spalanie.
Jestem z okolic Bielska Białej.

Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
estevez8
Początkujący
 
Posty: 74
Prawo jazdy: 05 12 2013
Auto: NIE MAM

04 Sty 2014, 13:27

A może astra f? Zawsze trochę większa a mimo to bardzo tania w utrzymaniu, w tej cenie znajdziesz egzemplarz z górnej półki.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Widać, że wypicowany przez handlarza ale wygląda rewelacyjnie. Z ceny zawsze coś się uskubnie i nawet po doliczeniu opłat zamkniesz się z zakładanym budżecie.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

04 Sty 2014, 13:31

Corsa C, Punto II i Ibiza II FL nie w tym budżecie.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Sty 2014, 13:40

Ja też jestem za Astrą. Sąsiad rozbił przód ostatnio na haku poprzedzającego auta i za przedni pas z chłodnicą zapłacił 250 za części i z robocizną wyszło mu 700zł

a tutaj dam Ci cytat z innego posta:

Ja mam accenta i też jestem studentem i uwierz mi opłaty i koszty użytkowania są spokojnie do zaakceptowania dla studenta. Dodam, że nie mam go w LPG i nie myślałem przerabiać, bo po co skoro pali mi 6,5l na 100km?
Miejsca w środku spokojnie dla 4 osób. Ja czasem jeżdżę w 5 osób każda z walizką... małym sedanem :D
Średnio co dwa tygodnie robię trasę akademik-dom-akademik wynoszącą 200km i nigdy nie zawiódł. Nawet raz mnie dowiózł z przebitą oponą przez te 100km i dopiero na miejscu zauważyłem, że coś ubywa :mrgreen:

Ceny części na poziomie Gofla III, bo ostatnio wymieniłem sobie profilaktycznie 2 łożyska kół, tarcze, klocki, szczęki tył, wahacz przód, uszczelkę pod kopułką, kolektor wydechowy (przerdzewiał), olej, filtry paliwa i oleju i płyn hamulcowy i zapłaciłem z częściami i robocizną 1100zł !! Rozrząd kosztował z częściami 300zł. Pompa wody jest na osobnym pasku więc wymieniasz dopiero jak cieknie, a nie razem z rozrządem.

Złodziej się tym nie interesuje, bo skroili mi radio ale auta nie ruszyli :D

I najlepsze, jest to, że w tej kwocie kupisz zadbany egzemplarz od pierwszego właściciela tak jak mój i jeszcze Ci zostanie na drobne naprawy i paliwo.
Ostatnio edytowany przez dzida 04 Sty 2014, 13:47, edytowano w sumie 2 razy
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Sty 2014, 13:45

Jeśli auto ma być użytkowane rzadko to ja proponuje coś takiego
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do Tablica wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Sty 2014, 13:48

Co do Accenta to silnik i rozwiązania konstrukcyjne są takie same jak Colta co podał Barol, bo jest on zbudowany na jego podzespołach
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Sty 2014, 14:41

to nie konca jest tak ze auto bedzie rzadko używane. w domu jest 4 kierowców i 2 samochody więc samochód zawsze jest w użyciu.
Colt i astra to ciekawe propozycje.
seicento i cinquecento odpadają raczej ze względu na to ze moja dziewczyna miała w takim samochodzie wypadek
estevez8
Początkujący
 
Posty: 74
Prawo jazdy: 05 12 2013
Auto: NIE MAM

04 Sty 2014, 16:23

Punto I sobie odpuść ( II raczej za ta kasę nie kupisz ) - jest tam to śmieszne elektryczne wspomaganie kierownicy, w kórym psują się silniczki. Zawsze był z tym problem.
Pozostałe 3 autka jak najbardziej. Musisz tez przemyślec, gdzie tym autem będziesz jeździł - jak ma to być do pracy, do sklepu itp to diesel ( nie ma tam DPF-a, dwumasy i wtryski nie są te drogie ). A jak auto będzie robiło też dłuższe trasy, to płaci się PB + LPG - jazda na LPG wychodzi taniej.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Sty 2014, 16:29

Punto I nie miało takiego bajeru,zresztą trafić Igeneracje ze wspomaganiem to cud. Elektryczne weszło po 1999roku czyli wtedy co IIgeneracja i wtedy zaczeły sie problemy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Sty 2014, 18:39

czyli punto I odrzucacie tak?

a z pozostałych 5 czyli polo III , opla astry, opla corsy B , colt, seat ibiza to które polecacie.

Auto bedzie słuzyć takze do dłuższych tras bo dziewczyna chce pozwiedzac troche polski w weekendy :)
jednak na co dzien jesli nawet pojade do pracy to najwyzej 50 km dziennie
estevez8
Początkujący
 
Posty: 74
Prawo jazdy: 05 12 2013
Auto: NIE MAM

04 Sty 2014, 18:55

Barol napisał(a):Punto I nie miało takiego bajeru,zresztą trafić Igeneracje ze wspomaganiem to cud.

Ja się może nie znam, ale szwagier miał Punto I i miał wspomaganie elektryczne. Włączało/wyłączało się go przyciskiem CITY. A wiem, bo sam przy tych silniczkach się męczyłem :/ Nie pamiętam kóry to był rok tego autka, ale napewno była to jedynka. Może na koniec jedynki zaczeli montowac takowe wspomaganie.
Corsa B, Ibiza to są fajne autka. Kolega jeździ Ibizą ( nie wiem który rok ) i sobie chwali.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Sty 2014, 19:08

estevez8 napisał(a):Jestem z okolic Bielska Białej.


Ja też. :)

Na obecną chwilę mogę ci polecić i zaoferować Reno Clio 99r. 1.2 RT (spalanie 5-6l/100km)
el. szyby, c.zamek, air bag, radio CD, immobiliser. Auto jest w bdb stanie technicznym i wizualnym. Wnętrze czyściutkie, nieponiszczone. Nowe klocki hamulcowe. Aktualne opłaty. Cena jaka mnie interesuje za to auto to 3800zł

Fotki ->
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

04 Sty 2014, 20:50

krikus napisał(a): estevez8 napisał(a):Jestem z okolic Bielska Białej.



Ja też. :)


Ja też ;)

Corsa B, Colt, Astra f, Polo coś z tego na pewno będzie odpowiednie i godne polecenia w tej cenie.
airton
Początkujący
 
Posty: 154
Miejscowość: Bielsko-Biała
Prawo jazdy: 28 04 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

04 Sty 2014, 20:52

krikus to Twoje auto? Czemu tak tanio?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Sty 2014, 21:54

Kurde powiem szczerze że pierwszy raz słysze o wspomaganiu elektrycznym w Punto I.
kon146 bo krikus poszedł w świat handlyrzy :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012