Pierwszy samoćhód do 6000 zł

28 Lut 2015, 09:08

W Stilo pada elektryka ponieważ w wielu miejscach wiązki są słabo zabezpieczone. Nie ma różnicy czy to 1.2 czy 1.6.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Lut 2015, 11:04

Do tego drogie części, kiepskie zawieszenie, korozja.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

28 Lut 2015, 13:14

Barol napisał(a):W Stilo pada elektryka ponieważ w wielu miejscach wiązki są słabo zabezpieczone. Nie ma różnicy czy to 1.2 czy 1.6.

yy z kąt takie info?
widzę sami specjaliści na tym forum, no dobra to lecimy
może zacznijmy od tego że silnik 1,2 to na pewno nie to samo co 1,6 mało tego silnik 1,6 montowany po 2005 to raczej prawie to samo co ty masz w astrze kolego to jest oplowski silnik 1,6 16v (Z16XEP) a to paradoks :P .
co do zabezpieczenia wiązek nie odbiega to od innych modeli fiata(czyli jest kiepsko ale przy odrobinie chęci można z tym skutecznie walczyć), stilo złą sławę przyniósł właśnie silnik 1,6 i fatalnie umieszczone ecu w tym silniku, tu można zobaczyć o co chodzi

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Koniu napisał(a):Do tego drogie części, kiepskie zawieszenie, korozja.

to jest żart? wystarczy wejść na stronę inter cars i zobaczyć jakie są ceny sprzęgła i porównać je do cen na przykład często tu polecanych hond, widziałem gorsze zawieszenia na przykład w też często tu polecanej 307. problemy z rdzą na pewno nie są większe niż w astrze czy maździe 6 też często tu polecanymi. i jeszcze coś

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

kafe466
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: wawa

28 Lut 2015, 15:19

Sami specjaliści tutaj na forum? Poczytaj internety.. mówisz sprzęgło,proszę bardzo do Stilo JTD około 500zł,do Civica VI 1.4 około 300zł.
Wiązki elektryczne też padają np w 1.9JTD,cytat z jednego innego forum żeby nie było że to samo forum - "Niekiedy za wyświetlanie komunikatów o błędach, których tak naprawdę nie ma, odpowiada przetarta wiązka elektryczna".
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Lut 2015, 15:33

kafe466 napisał(a):problemy z rdzą na pewno nie są większe niż w astrze czy maździe 6 też często tu polecanymi. i jeszcze coś

Mazda 6- jest polecana i zawsze dopisuje żeby co 2 lata zabezpieczyć..
Astra 2 jeśli bezwypadkowa i zadbana to nie ma prawa gnić specjalisto. Doczytaj- jest ocynk.
A tu przykładowy temat o Stilo i korozji.
http://fiatklubpolska.pl/stilo-444/koro ... jny-18238/
kafe466 napisał(a):ystarczy wejść na stronę inter cars i zobaczyć jakie są ceny sprzęgła i porównać je do cen na przykład często tu polecanych hond

rozrząd różnica 15zł na korzyść "drogiej" Hondy.
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
kafe466 napisał(a):widziałem gorsze zawieszenia na przykład w też często tu polecanej 307.
Belke zrobisz za około 1000zł. To jest słaby punkt 307 ale jak widać słabych punktów Stilo jest wiele...
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

28 Lut 2015, 17:10

Barol napisał(a):mówisz sprzęgło,proszę bardzo do Stilo JTD około 500zł,do Civica VI 1.4 około 300zł

1,9 jtd vs 1,4 proszę cię, szkoda że jeszcze nie policzyłeś dwumasy jeszcze civic generacje starsza.
Barol napisał(a):"Niekiedy za wyświetlanie komunikatów o błędach, których tak naprawdę nie ma, odpowiada przetarta wiązka elektryczna"

podkreślmy ''NIEKIEDY'' no dobra nawet jeżeli się zdarzy taka usterka to jest to powód do robienia śmiecia z tego samochodu? koszt usunięcia takiej usterki pewnie nie przekroczy 300zł a jak się uprzesz to nie przekroczy nawet ceny rolki izolacji.
Koniu napisał(a):Astra 2 jeśli bezwypadkowa i zadbana to nie ma prawa gnić specjalisto. Doczytaj- jest ocynk.

fiat stilo też ma ocynk''specjalisto'' co nie zmienia faktu że o auto trzeba dbać.
Koniu napisał(a):rozrząd różnica 15zł na korzyść "drogiej" Hondy.
[link do oferty na Allegro wygasł] ... 67900.html
[link do oferty na Allegro wygasł] ... 93755.html

nawet miejąc nadzieje że te komplety są oryginalne i olewając to że rozrząd do civic jest do samochodu generacje starszego to te 15zł robi z części do fiata drogimi?
Koniu napisał(a):Belke zrobisz za około 1000zł. To jest słaby punkt 307 ale jak widać słabych punktów Stilo jest wiele..

do słabych punktów 307 można dodać jeszcze łatwopalność
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,auto-w-plomieniach-na-srodku-skrzyzowania,93324.html
a tak swoją drogą uważajcie co doradzacie spali się ktoś w takiej 307 i później jego matka będzie was po sądach ganiała :arrow: :D :D :D
kafe466
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: wawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai Elantra - europejska premiera nowego modelu
    Podczas tragów motoryzacyjnych Motor Show 2016 w Poznaniu Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model Hyundai Elantra. Była to pierwsza we współczesnej historii targów europejska premiera modelu, co sprawiło, ...
    Volkswagen Polo R WRC - premiera w Monaco
    Od 2013 roku, począwszy od legendarnego Rajdu Monte Carlo (15 – 20 stycznia), Volkswagen będzie brał udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC). W sobotę 8 grudnia, przed 250 zaproszonymi gośćmi i dziennikarzami ...

28 Lut 2015, 19:55

W sumie nawet nie chce mi się dyskutować i cytować.
W Stilo masz budę w ocynku, podłogę nie. Astra jest cała.
Silnik 1.4 w Civicu VII jest ten sam co w VI więc rozrząd też ten sam. Ceny części do japończyków są droższe niż do innych więc Stilo jest bardzo drogim Fiatem w utrzymaniu. Patrz części do Bravy, Marei, Grande Punto, Albei... :roll:
307 paliły się dwa pierwsze roczniki o czym często pisałem na forum. Zapraszam do moich postów..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

28 Lut 2015, 22:25

Koniu napisał(a):W Stilo masz budę w ocynku, podłogę nie. Astra jest cała

Dobra tu mogę się z tobą zgodzić, w stilo na pewno przed kupnem trzeba obejrzeć podłogi ale to chyba w wszystkich fiatach no i z przodu progi i nadkola kamyki z pod przednich kół lubią robić tam spustoszenie, warto zainwestować w chlapacze. ten ocynk w astrze to też nie jest jakiś niesamowity, nie wychodzi wam rdza na spawach?
Koniu napisał(a):Silnik 1.4 w Civicu VII jest ten sam co w VI więc rozrząd też ten sam

mechanik co?
civicVI
[link do Intercars wygasł]
civicVII
[link do Intercars wygasł]
A tyle kosztuje do fiata
[link do Intercars wygasł] pasek--rolka.html[/url]
Koniu napisał(a):Stilo jest bardzo drogim Fiatem w utrzymaniu. Patrz części do Bravy, Marei, Grande Punto, Albei...

o Boże ten rozrząd pasuje to wszystkich tych fiatów co wymienił Koniu poza Albeą!!!
czy to oznacza że on o tym nie wie? a może oznacza coś jeszcze ?
kafe466
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: wawa

28 Lut 2015, 22:48

kafe466 napisał(a):o Boże ten rozrząd pasuje to wszystkich tych fiatów co wymienił Koniu poza Albeą!!!
czy to oznacza że on o tym nie wie? a może oznacza coś jeszcze ?
Ty jesteś głupi czy takiego udajesz? :roll: Rozrząd to był przykład... Wystarczy spojrzeć na resztę części.
kafe466 napisał(a):nie wychodzi wam rdza na spawach?
Nie.
kafe466 napisał(a):mechanik co?
civicVI

Civic VI - D14Z6, SOHC, 16V, 1396 cm, 90 KM. Tu było jeszcze kilka odmian.
Civic VII - 1.4 90 KM (D14Z6)
Civic VIII - Tu był już 1.4 83KM oraz 1.4 101KM i-VTEC.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

28 Lut 2015, 23:15

Nie rzucajcie się tak na kolegę kafe466, bo argumenty ma konkretne i wcale nie z dupy wzięte. I raczej nikt nie zmieni opinii wobec Stilo, to jednak kafe słusznie zauważa, że nie jest to padaka która nie jest warta zachodu. Podobnie jest z Laguną II jak się zdaje, niby królowa lawet, a tymczasem można znaleźć wielu zadowolonych użytkowników, którzy mieli to szczęście nie jeździć dCi i rocznikami poniżej 2003 roku.
Z resztą, sięgając pamięcią wstecz, a trochę na forum jestem, to kiedyś na 307 wieszano psy, że aż miło. A tu nagle nastąpił boom i się okazuje, że 307 to fajne auto za małe pieniądze :wink:
Poza tym doświadczenie uczy jednego - wolałbym jeździć zadbaną Laguną II w benzynie i słuchać za plecami, że królowa lawet, niż kupić kolejną zaniedbaną Vectrę 2.0 DTI, która, jak kupowałem, miała być podobno cacy i nie do zaje**nia :mrgreen:
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

28 Lut 2015, 23:34

Koniu napisał(a):Ty jesteś głupi czy takiego udajesz? Rozrząd to był przykład... Wystarczy spojrzeć na resztę części.

No dobra to pokaż mi te różnice w cenie części np z grande punto bo jeżeli nie to chyba ty wyjdziesz na głupca? :evil:
kafe466
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: wawa

01 Mar 2015, 00:14

Killaz napisał(a):Nie rzucajcie się tak na kolegę kafe466, bo argumenty ma konkretne i wcale nie z dupy wzięte. I raczej nikt nie zmieni opinii wobec Stilo, to jednak kafe słusznie zauważa, że nie jest to padaka która nie jest warta zachodu.

Popieram to co mówisz. Stilo ogólnie jest awaryjne ale ja w rodzinie mam styczność ze Stilo i ono wcale się nie psuje choć mało jeździ :wink:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

01 Mar 2015, 09:00

Killaz napisał(a):Z resztą, sięgając pamięcią wstecz, a trochę na forum jestem, to kiedyś na 307 wieszano psy, że aż miło. A tu nagle nastąpił boom i się okazuje, że 307 to fajne auto za małe pieniądze


Jestem na forum dużo krócej niż Ty, ale też zawsze mnie dziwiło to zachwycanie się 307, w szczególności pisanie, że to lepsze auto niż Golf IV/Leon/A3, bo "jeden użytkownik miał 307 i mu się nie psuło" :roll: Doceniam wygodę i wysoki poziom wykończenia w 307-ce, ale czy to auto faktycznie niezawodne, którym można wybrać się w daleką trasę bez obawy o to, czy się z niej wróci? Dobrze, że niektórzy przypominają tu o samozapłonach w egzemplarzach z początku produkcji i awariach odpowiadającego za niemal wszystko komputera BSI, które skutecznie potrafią unieruchomić samochód 1000 km od domu.
Jestem przekonany, że jest wielu zadowolonych użytkowników Stilo, Peugeotów 206/307/407, Alfy 407, Laguny II, Megane II 1.5 dCi, ale nie oznacza to, że automatycznie trzeba je gloryfikować - każde z tych aut ma i zalety i wady (ich wspólną wadą jest to, że nie można na nich w 100% polegać) i trzeba być tego świadomym decydując się na ich zakup. Nie każdy szuka "niezawodnego" i "taniego w utrzymaniu auta", więc i wyżej wymienione znajdą swoich amatorów, reszta będzie jeździć starymi japońcami, VW, BMW i Oplami :wink:

Killaz napisał(a):wolałbym jeździć zadbaną Laguną II w benzynie i słuchać za plecami, że królowa lawet


A jak Ci się już zepsuje to najwyżej powiesz sobie - "no tak, kupiłem przecież królową lawet, więc mam za swoje" :wink:
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

01 Mar 2015, 09:32

kafe466 zauważ też co piszesz,chciałeś porównać Stilo i najbardziej polecane tutaj Hondy więc za przykład własnie wziąłem Civica VI którego dość często tutaj sie poleca.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Mar 2015, 10:11

[link do oferty na Allegro wygasł]

Mam dość blisko do tego samochodu. Czy warto oglądać?
Co myślicie ?
pyton124
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 09 12 2014
Auto: Audi 80