Pierwszy samochód do 8000zł

16 Lut 2011, 19:16

Witam
Jestem nowy wiec proszę o wyrozumiałość.
Poszukuje samochodu niedużego który nie pali zbyt wiele.
Będe używał go głównie do dojazdu do szkoły.
Rozgladałem się i jak narazie moje typy to
Mazda 323F II 1.5
Vw Polo III 1.4 lub jakis diesel
Seat Ibiza IIFL 1.4 lub diesel
Honda Civic VI 1.3/1.4
Rover 25 1.4
Fiat Punto II
Chciałbym by auto nie było awaryjne i w miare wygladało, prosze o pomoc w wyborze.
Piszcie jesli macie jakieś inne typy.
Z góry dzieki.
walus93
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Rybnik

16 Lut 2011, 20:37

jak dla Ciebie myśle że dobra by była ta Ibiza 2FL z silnikiem 1.9 SDI napewno nie narzekał byś na spalanie i awaryjność, jednak kupić za 8 tysięcy taką Ibizke w dobrym stanie bedzie ciezko bo od ok 7 stoją najtańsze powypadkowe egzemplarze.
Punto 2 też ciekawa propozycja ze względu na wiek, tam mozna sie doczepić do zawieszenia tylnego no i zdarza sie lipa z elektryką silnika ale nikt nie mówi że musisz trafić na syfa ;) Honde i Mazde kupisz we w miare dobrym stanie ale przemyśl to bo napewno części będą droższe niż do innych aut a nikt mi nie wmówi że japońce sie nie psują !!
Do tych aut możesz dodać ewentualnie Golfa 3, Ibize 2 ale bez liftu, Opla Corse B lub Astre 1 no wiadomo samochody przechodzone bo jest ich wiele ale napewno kupił byś takie auto za mniej kasy i mógłbyś je troche podpicować ;)
Mógłbym wymieniać mase aut które mógłbyś kupić ale te są takie powszechnie znane i ogólnie mają dobrą opinie ;)
Freeman
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: kraków

16 Lut 2011, 22:28

Luknij na to:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
linki przykładowe.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Lut 2011, 01:28

8000 zł to na sam samochód? Rozumiem, że masz dodatkowe pieniądze na ubezpieczenie, czy podstawowe wymiany po zakupie.
Andree
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Miejscowość: pl

18 Lut 2011, 17:23

8000zl na samochod+ ewentualne naprawy
Ta Cordoba bardzo fajna przemysle tylko malo jest wersji 3 drzwiowych (a takie auto poszukuje zapomnialem dodac wyzej) a co do Lanosa to jakos nie jestem przekonany a Ibize II/IIFL z 1.9 SDI lub TDI 90km jak sie dobrze poszuka to mozna kupic (ewentualnie mala benzyna)
A co myslicie o Rover 25? cena i wyglad atrakcyjne, jak z awaryjnoscia tego auta?
Czytalem ze silniki sa dobre co o tym myslicie?
walus93
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Rybnik

18 Lut 2011, 17:50

A czemu nie jesteś przekonany do Lanosa?
Ibiza IIFL w dieslu za te pieniądze?Trup napewno.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Legalizacja gaśnicy potrzebna czy nie?
    Wprowadzono mi pewien mętlik w głowie. Niedawno zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Policjant kazał mi pokazać gaśnice. Oczywiście na gaśnice nie mam legalizacji bo się skończyła, a zapomniałem zrobić. Policjant ...
    Moto Session 2016 / relacja
    Lubelskie Święto Motoryzacji to coroczne targi Moto Session. W tym roku również je odwiedziliśmy żeby pokazać Wam zdjęcia z tej motoryzacyjnej imprezy. Na targach można było pooglądać nowe modele samochodów ...

19 Lut 2011, 09:38

nie wiem jakos nie mam przekonania do tego samochodu a jesli chodzi o ta ibize to pisalem ze moze byc benzyna:)
ponawiam pytanie co sadzicie o Rover 25?
A i czy w 323F II silniki 1.5 biora olej?
walus93
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Rybnik

19 Lut 2011, 10:13

Szkoda że nie masz przekonania..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Lut 2011, 18:03

a co myslicie o tym
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
?
walus93
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Rybnik

19 Lut 2011, 19:52

No ładnie wyglądają ale wiadomo auta od handlarza więc różnie może być.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Lut 2011, 20:04

Gdyby to były auta ze Szwecji to jest dobra strona, żeby przekonać się jak rzetelny jest sprzedawca i można by się co nieco o aucie dowiedzieć. Ostatnio oglądałem samochód ze Szwecji i przebieg różnił się tylko o 300 tyś. km i 5 właścicieli z tym co było na stronie:twisted:
jak pokazałem to typowi to tak sie zmieszał, że nie wiedział jaką bajkę wymyślić :lol:
pieter77
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: lubelskie

20 Lut 2011, 10:25

no niestety takie przekrety sie robi...
Narazie sie rozgladam za samochodami i dalej nie wiem ktory wybor lepszy...
walus93
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Rybnik

20 Lut 2011, 10:45

Skoro zależy Ci na tym, żeby to ładnie wyglądało i było mało awaryjne to pewnie wybierzesz civica albo 323f. A jeśli zdecydujesz, że ekonomiczność jest ważniejsza to pewnie wybierzesz brzydsze polo III. Ibiza mówią, że to Polo, ale słyszałem że gorzej wykonane w środku. Punciak II już trochę lepiej wygląda w środku niż I, ale nadal fiatowski. Laski to Ty na to nie wyrwiesz chłopie, a chyba młody jesteś jeszcze:) Rover to podobno dobre auto, ale dopiero teraz zauważam boom na nie w Polsce, chyba jeszcze nadal mało powszechne w porównaniu z wyżej wymienionymi. A wiadomo im bardziej powszechne tym lepiej z częściami w razie napraw.
pit85
Aktywny
 
Posty: 316
Miejscowość: bydgoszcz

20 Lut 2011, 10:47

Jak chcesz laski wyrywać to tylko BMW E36 po tuningu :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Lut 2011, 17:53

BMW to tylko E46 i nowesz modele mi sie podobaja wiec odpada:P
Wlasnie Mazda mi sie podoba tylko bedzie palila wiecej niz reszta.
Przy spokojnej jezdzie mozna zejsc do 7l/100km w jezdzie mieszanej? (chodzi o 323f)
walus93
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Rybnik