Pierwszy samochód ok 10k

Pierwszy samochód ok 10k

27 Kwi 2016, 22:34

Witajcie!
Od niedawna mam prawko i powoli się zastanawiam nad kupnem swojego pierwszego samochodu. Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to będę współwłaścicielem. Budżet to 9-10k, w porywach mogę cuś sprzedać i dociągnąć ledwością do 12k.
Autko wykorzystywałbym do dojazdów do szkoły/uczelnię/pracy/kumpli, w wakacje pewno zaliczę kilka tras.
Chciałbym też, żeby 3/4 osoby (+ew. bagaż) jakoś wygodnie się pomieściły (nie strzeliły se w łeb przed końcem dłuższej podróży).
Preferuję nadwozia typu hatchback, liftback, kombi odpada, sedan raczej też (czekałoby mnie za dużo parkingówek). Benzynka, gazować raczej nie będę.
Moje typy:
- Nissan Almera N16
- Astra G
- Seat Leon I gen
- dla zasady ciepnę tu Gulfa IV i A3 I gen
- Megane I fl - wybrany głównie z sentymentu
- Laguna 2 (tak tak wiem, dojdę do tego na końcu posta)
- Mazda 323f III gen

Wyposażenie minimalne: klima, elektryczne szyby przód
Wyposażenie nieobowiązkowe: sterowanie głośnością radia z kierownicy/manetki za kierownicą (jak np. w Scenicu II, Lagunie II), podgrzewane fotele, tempomat

Niektórzy przy liście moich typów złapią się za głowę i krzykną: "Renault?! Przecież to FRANCUZ! Francuza Ci nikt nie naprawi, a zepsuty był już w fabryce!"
Cała moja rodzina chwali sobie Renault i Fiaty za bezawaryjność bardziej niż niemce/japońce, jakoś rodzinnie mamy większe szczęście do francuzów i fiatów.
No i królowa lawet: Laguna II gen. Słyszałem opinie o Ph I, znam byłych właścicieli i nie polecają. Słyszałem opinie i znam też właścicieli Ph II i ci chwalą za poprawę błędów Ph I. Tu pytanie do was: czy jestem w stanie złapać jakąś Ph II w tym budżecie? A jeśli nie, to czy Ph I dalej będzie miała tysiące problemów, czy po tym czasie i w tym budżecie będą już jakoś ogarnięte, mniej podatne na awarie?

Do tego jeszcze jedno pytanie: Czy kupno któregoś z tych aut jako pierwszego i to do miasta w 90%, a tylko w 5-10% na trasy, ma sens? Może lepiej póki co kupić sobie polo/clio? Bo jednak taka Laguna ma 4,5 metra, więcej nawet niż nasz Scenic II, czyli trochu sporawa bestia.
Rzóhfa
Obserwowany

Prawo jazdy od: 23 03 2016
Auto: Poszukuję
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring
    Szpiegowski film z testów Toyoty Supry na torze Nurburgring. Tył auta przypomina koncepcyjny supersamochód Toyota FT-1. Premiera flagowego auta sportowego Toyoty jest przewidywana na 2018 r., rok po debiucie ...
    Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili