Pierwszy samochód, sedan do 35 tys.

Pierwszy samochód, sedan do 35 tys.

22 Paź 2016, 15:37

Witam wszystkich serdecznie!

Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że nie znam się bardzo dobrze na samochodach (bez problemu rozróżniam markę/model jak i również rodzaj silnika, ale poza tym nie dużo więcej).
Tak więc jaki typ samochodu mnie interesuje:
- Sedan - uwielbiam samochody duże, mam ponad 1.9m wzrostu (dodatkowo uwielbiam samochody z dłuuugą maską)
- Benzyna - samochód ma mi głównie służyć w podróży dom-praca czyli około 20 km w jedną stronę (a i to tylko od czasu do czasu gdyż bardziej ekonomiczna jest dla mnie SKM'ka), czasem dłuższy wyjazd. Myślę, że maksymalnie 12-15 tys. km rocznie. Z góry zaznacza, że nie interesują mnie samochody z instalacją gazową, gdyz nie mam do nich zaufania.
Oto co z grubsza oczekuję od "wymarzonego" pojazdu:
- Samochód w miarę dobrze wyposażony (fajnie jakby miał skóry, klimę 2-strefową, czujniki parkowania co najmniej z tyłu. Lubię automaty ale zdaję sobie sprawę, że jak znajdę 10 letni samochód to automat może mnie kosztować) i jak najmniej awaryjny a w wypadku napraw nie zbyt kosztowny (wiem że każdy z nas chciałby taki mieć i jest to niemożliwe ale może coś zbliżonego chociażby :) ).
- Nie jeżdzę szybko ale oczekuję, że samochód będzie dynamiczny (wyprzedzanie nie sprawi mi problemu).
- Dbam o samochod (mimo, że nie miałem własnego), jeżdzę uważając
na przeciwności losu/asfaltu których na polskich drogach nie mało...

Od pewnego czasu przeglądam ogłoszenia i spośród setek ogłoszeń sprecyzowałem moje poszukiwania do (kolejność przypadkowa) :
a) Alfa Romeo 159,1.9 JTS 160KM lub 2.2 JTS 185KM. Samochód przepiękny! Boję się, że 160Km to może być troszkę za mało a poza tym Alfy mają opinię strasznie awaryjnych co mnie martwi.
b) Audi A6 C6 2.0 TFSI 170KM, ładny długi samochód z dużą ilością zamienników (z tego co słyszałem). Jest sporo ogłoszeń z silnikami 3.2 V6 FSI 255KM ale obawiam się zbyt dużych kosztów.
c) FORD MONDEO IV 2.0 ECOBOOST 203KM, nie przekonują mnie za bardzo Fordy ale ten jest naprawdę dużym samochodem i do tego ładny.
d) HONDA ACCORD VII 2.0 i-VTEC 16V 155KM lub 2.4 i-VTEC 16V 190KM, wygląd wewnątrz oceniłbym na 5/10 a zewnątrz na 6/10 ale słyszałem, że baaardzo solidne samochody.
e) LEXUS IS II 250 208KM, bardzo ładny sedan z świetnym wyposażeniem. Mało słyszałem opinii o Lexusie, jedyne to te, że diesel w tym modeu (220d) jest bardzo awaryjny i kosztowny
f) BMW SERIA 5 E60, 520 i 170KM lub 525 i 192KM/218KM. Samochody te bardzo mi się podobają ale podonie do Lexusa awaryjne/drogie w utrzymaniu.
g) OPEL INSIGNIA 2.0 Turbo ECOTEC 220KM. Samochód bardzo ładny ale podobno eksploatacja kosztowna, tym bardziej z napędem 4x4, czego się obawiam.

Na tej liście z grubsza kończą się moje pomysły.
Tak jak wspomniałem w treści tematu, jestem w stanie przeznaczyć maksymalnie 35 tys. Serdecznie proszę o informacje dotyczące w/w przeze mnie samochodów, opinię o wygodzie, kosztach, awarjności itp. Ogólnie o wadach i zaletach, jak i również propozycje innych pojazdów które mogą mi się podobać.

P.S. obserwuje forum już od pewnego czasu ale dopiero teraz napisałem mój pierwszy post dlatego z góry przepraszam jeżeli popełniłem jakąś/jakieś gafę i proszę o wyrozumiałość.

pozdrawiam
Tomasz
tomcio0808
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 08 2008
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Nie mam

Re: Pierwszy samochód, sedan do 35 tys.

22 Paź 2016, 15:49

Czegoś tu nie rozumiem- kupować auto, ponosić stałe koszty utrzymania i dalej jeździć SKM-ką ??? W takim przypadku proponuję kupić jakiegoś oldtimera :mrgreen:
http://otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-xjr- ... ad130d13b7 -link przykładowy
yeti65
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

22 Paź 2016, 16:22

Szukałbym Volvo S80, duży, komfortowy, trwały.
Szukasz nowego Volvo lub Forda, nie wiesz które?
Potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu wymarzonego Volvo,
Chcesz porównać oferty dealerów?
Mogę pomóc, zawsze znajdzie się lepsza oferta ;)
pisz PW.
Rom33
Zaawansowany

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2008

22 Paź 2016, 17:17

a) lipne silniki
b) jak się obawiasz kosztów to A6 C6 nie jest dla Ciebie, bo łatwo drenuje portfel przez co pełno u nas niedoinwestowanych
c) nie wiem nie znam się ale chyba 2,5 jest solidniejszy
d) ok
e) IS 250 nie ten budżet, a 220 jak napisałeś stąd ich ceny
f) jak b
g) nie wiem nie znam się ale nie wiem co ludzie widzą w tym aucie, że tak go pożądają
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 44
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000

22 Paź 2016, 17:27

tomcio0808 napisał(a):Alfa Romeo 159,1.9 JTS 160KM lub 2.2 JTS 185KM. Samochód przepiękny! Boję się, że 160Km to może być troszkę za mało a poza tym Alfy mają opinię strasznie awaryjnych co mnie martwi.
b) Audi A6 C6 2.0 TFSI 170KM, ładny długi samochód z dużą ilością zamienników (z tego co słyszałem). Jest sporo ogłoszeń z silnikami 3.2 V6 FSI 255KM ale obawiam się zbyt dużych kosztów.
kiepskie silniki. Alfa 1.8 MPI, choć ciut za słaby ew diesel i tu najlepiej 2.4. Audi najrozsądniejszy stary 2.4 lub 4.2 v8 nie FSI

Najrozsądniejsze będą Honda i Lexus, bo BMW już z kosztami grubo, Mondeo 2.0 EB za 35k ciężko, a i o Opla, zwłaszcza z tym silnikiem będzie ciężko
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Dacia Duster - historia Dacia Duster - historia
    Duster odniósł prawdziwy sukces, zdobywając serca 400 tysięcy klientów w ciągu niewiele ponad 3 lat od jego wprowadzenia do sprzedaży. W 2012 roku uplasował się na przykład w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006