Pierwszy samochód

06 Kwi 2011, 20:43

Witam mam do was takie pytanie pierwszy samochód lepiej wybrać z manualna skrzynią czy z automatyczną? Bo u moich znajomych zdania podzielone jedni mówią że to duży komfort zwłaszcza w mieście a inni mi mówią że kupie automat to potem ciężko mi będzie jeździć manualem i nie wiem co wybrać kwota jaką dysponuje na pierwszy samochód to ok 9tys
Marcinkr
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Kraków

06 Kwi 2011, 20:51

Ciężko moim zdaniem się jest oduczyć manuala, ale za to automat daje spory komfort a szczególnie w mieście.

Ale za to koszt eksploatacji jest większy.
Go Faster
Początkujący
 
Posty: 188
Miejscowość: mazury

06 Kwi 2011, 20:53

Ja nigdy nie byłem za automatem dopóki sie nim nie przejechałem,dziś wiem że automat to bardzo dobra rzecz.
może coś takiego Cie zainteresuje [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Kwi 2011, 22:41

myślałem o takim samochodzie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] i założyć do niego LPG albo jeszcze miałem na oku Nissana Maxime
Marcinkr
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Kraków

07 Kwi 2011, 04:38

Samochód egzotyczny u nas więc nie będzie tani w utrzymaniu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Kwi 2011, 11:35

Jak teraz kupisz automata,to już zawsze będziesz je kupował...
Ciekawe co zrobisz jak kiedyś w jakiejś sytuacji dostaniesz auto zastępcze w manualu..,albo ktoś poprosi cię o podwiezienie swoim autem..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekojzada zaczyna się, zanim wsiądziesz do samochodu
    Ekojazda to nowoczesny i oszczędny styl prowadzenia auta. Świadomy użytkownik samochodu mądrych wyborów dokonuje jeszcze przed ruszeniem z miejsca, m.in. poprzez dbałość o stan techniczny pojazdu. Warto być ekokierowcą, ...
    0.9 l/100 km hybrydową Toyotą Yaris
    0.9 l/100 km hybrydową Toyotą Yaris - rozstrzygnięcie konkursu Toyota Motor Poland W sobotę 6 października Toyota Motor Poland zorganizowała finał konkursu "Wygraj nową hybrydową Toyotę Yaris ". Po czterech miesiącach etapów ...

07 Kwi 2011, 11:42

Ja mialem jako 1 auto polowke, kiedys patrz tez na to zeby bylo Cie stac na utrzymanie auta OC masz zniszki? patrz na silnik jesli nie, zwracaj tez uwage na dostep czesci i ceny napraw a taki chrysler do tanich nie nalezy, taka moja uwaga.
s1ash
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 130
Miejscowość: Ze wsząd

07 Kwi 2011, 12:26

a co mi powiecie o tej Alfie ? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Marcinkr
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Kraków

07 Kwi 2011, 15:01

Daruj sobie za te pieniądze.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Kwi 2011, 15:05

Za 9 tys. zł możesz poszukać Alfa Romeo 156. Ta Alfa 166 z linku jest pewnie sklejana z kilku egzemplarzy gumą do żucia :wink:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

07 Kwi 2011, 19:32

nie oceniaj po cenie tylko trzeba ja obejzec
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław

07 Kwi 2011, 21:03

Alfa 166 za niecałe 9tys to jedna z najtańszych ofert na allegro a wszyscy wiemy jakie są takie auta.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Kwi 2011, 09:56

artur73 napisał(a):Jak teraz kupisz automata,to już zawsze będziesz je kupował...
Ciekawe co zrobisz jak kiedyś w jakiejś sytuacji dostaniesz auto zastępcze w manualu..,albo ktoś poprosi cię o podwiezienie swoim autem..?
hahaha, dziwne ja jakoś nie mam problemu z automatu na manualna przechodzić, wracając do tematu kupując samochód do 9k będzie to stary samochód, tym samym badziewiaste automaty i możliwe że zakatowane, a koszt naprawy nie jest wcale niski
kamyl
Aktywny
 
Posty: 278
Miejscowość: SR
Prawo jazdy: 0- 4-2009
Auto: VC GTS
Silnik: Z19DT
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

08 Kwi 2011, 15:17

Nie przesadzajmy,za tą kase kupi choćby Citroena Xsare w automacie które nie będzie stare bo będzie miało z 9-10lat,no chyba że to już starocie to zapraszam do salonu :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Kwi 2011, 16:14

chyba jednak kupie manuala narazie i chyba zdecyduje się na Alfe Romeo 156 2,4 JTD słyszałem że bardzo dobry silnik albo 2.0 T.S z gazem
Marcinkr
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Kraków