Pierwszy samochód

Re: pierwszy samochod

16 Paź 2016, 22:25

To zależy, bo do wymiany mogą być jedynie tulejki po 100 zł, a raz dolne wahacze (górny jest bardzo trwały)
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

17 Paź 2016, 08:34

Jedż oglądaj póki jeszcze jest :!:
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

17 Paź 2016, 08:55

O panie, okazja i to gruba. Ja bym dzwonił i się umawiał, bo takie auta szybko schodzą.
galakty
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Paź 2016, 11:59

Cześć, a na jakim aucie Ci zależy ? Na grupach sprzedażowych w internecie jest spory wybór aut. Ja zwykle każdy, który mi się podoba sprawdzam po numerze VIN na tego typu serwisach[reklama]
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 19 Paź 2016, 12:05, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
helty
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 05 1981
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Ford Focus

19 Paź 2016, 20:22

I za kazdyn razem placisz za sprawdzenie bo w necie kase chca za takie sprawdzenia.
matinek
Początkujący

Auto: nie mam

20 Paź 2016, 08:16

Oglądałeś tego Civica?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Dowożenie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół - autobus szkolny Dowożenie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół - autobus szkolny
    Za odpowiednie, zgodne z przepisami działania transportowe odpowiadają gminy. To właśnie na nie spada obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym do szkół i przedszkoli dzieciom. Według raportu NIK, w ...

• Re: pierwszy samochod

20 Paź 2016, 22:32

Tego akurat nie ale jakos nie zniknal szybko jak niby na taka okazje, ale bylem ogladac inne dzisiaj troche zjezdzilem i lipa, a najlepsze ze kttos mi odradza renaulty i fordy tutaj mi nisanny odradzaja zaraz nic mi nie zostanie do kupienia ;).
    Chyba marna pora teraz na kupowanie teraz cos czuje.
    matinek
    Początkujący

21 Paź 2016, 08:43

Pora dobra, tylko nie jest łatwo w tym budżecie dostać coś na chodzie ;) ja po długich poszukiwaniach ostatecznie jadę dziś po samochód od jednego z forumowiczów.
    lintu
    Nowicjusz

Miejscowość: Katowice
    Prawo jazdy od: 26 07 2016
    Przebieg/rok: 6tys. km
    Auto: Honda Civic VI
    Silnik: 1.4 90KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

21 Paź 2016, 09:32

Co Ci szkodzi obejrzeć auto które stoi pod nosem? :roll:
    Barol
    Awatar użytkownika

21 Paź 2016, 21:29

Jednak barol ten to nie przejdzie chociaz troche musi mi sie podobac a ten nie przejdzie wyjde na marude ale trudno ;). Szukam dalej ale spokojnie juz i tak sie zastanawiam nad zwiekszeniem budzetu moze jeszce nie wiem bo jak zawsze inne wydatki sie pojawiaja :D
    matinek
    Początkujący

21 Paź 2016, 21:58

Strasznie długi ten wątek, nie czytam całego ale wrzucę swoje 5 groszy :D
    Jeśli budżet to parę tys zł to:
    - diesel poniżej 100KM mocy bez wtrysków typu tdci czy jtd, czyli musi być stary dobry pompowtrysk
    - tylko niemiecki lub japoński (ewentualnie zadbany Rover ale ze świecą szukać),
    - z jak najmniejszym przebiegiem ale nie tylko na liczniku - poczytaj w necie po czym oceniać przebieg (kierownica, pedały, fotele, boczki, podłokietniki itp)
    - bezwzględnie sprawdź grubość lakieru nawet testerem za 20zł - cały samochód - wszystkie elementy,
    - jeżeli spodoba Ci się już jakiś benzyniak to im mniejszy silnik tym większe prawdopodobieństwo że ma mały prawdziwy przebieg - szczególnie auto z Niemiec (np silnik 1.2)
    - ja szukałbym suzuki swift albo civic ale hondy w dobrym stanie są zazwyczaj drogie, może jeszcze golf 4 (chyba w tej cenie) ze słabszą wersją silnika 1.9 TDI (wyprzedzanie nie będzie łatwe ale za to bezawaryjny) lub 1.6 w benzynie
    lybra
    Nowicjusz

Miejscowość: Kielce

21 Paź 2016, 22:14

lybra tak czytam Twoje posty i aż mi ręce opadają...
    O jakim mierniku i niskim przebiegu piszesz przy autach za kilka tys :?: podział na Niemcy/Japonia dobrze, reszta świata be też jest prymitywna jak rozpalanie ogniska krzesiwem...
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Awatar użytkownika

21 Paź 2016, 22:46

mike - To że Ty nie trafiłeś na samochód używany tak jak przeze mnie to nie znaczy że ich nie ma. Wyobraź sobie że są ludzie robiący 10 000 km rocznie a nawet mniej i nie zapier... 100km/h w zabudowanym. A co do niemieckich/japońskich to sorry ale z doświadczeń swoich i znajomych piszę a nie z subiektywnych opinii fanów danej marki. "Reszta świata" to jest dobra ale dopóki nie minie gwarancja a i to nie zawsze. Więc doradzam adekwatnie do budżetu na auto bo sam parę lat temu taki budżet miałem i znam też ludzi którzy się przejechali na tanich samochodach.
    lybra
    Nowicjusz

21 Paź 2016, 23:14

To teraz kilka słów ode mnie.
    Pracowałem w komisie samochodowym. Tego, co się naoglądałem na warsztacie i nasłuchałem się od potencjalnych klientów na sprzedaży to moje. Otóż mogę Ci powiedzieć, że nieposzpachlowane auta za kilka tys z małymi przebiegami to jakieś 5% rynku. Czy warto na nie polować? Nie.
    Oczywiście zaraz odbijesz piłeczkę "a bo do komisów to Mirki kupują szroty".
    Oj zdziwiłbyś się :mrgreen:
    mike
    Awatar użytkownika

22 Paź 2016, 00:18

Może i 5% nie robiłem statystyk. Tylko nie wyjaśniłeś czemu nie warto na nie polować. Lepiej kupić pierwszy lepszy i płakać jak za 3 miesiące trzeba wyłożyć następne kilka tysi na remont ?
    Wg mnie najszybciej znaleźć można tani samochód w dobrym stanie z małym przebiegiem u sąsiada albo u drobnego handlarza (dorabiającego do etatu) sprowadzającego z Niemiec auta z małymi silnikami. Niemcy często mają takie małe auta tylko do jazdy po mieście stąd małe przebiegi.
    lybra
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód