Pierwszy samochód

Re: pierwszy samochod

16 Paź 2016, 23:25

To zależy, bo do wymiany mogą być jedynie tulejki po 100 zł, a raz dolne wahacze (górny jest bardzo trwały)
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

17 Paź 2016, 09:34

Jedż oglądaj póki jeszcze jest :!:
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

17 Paź 2016, 09:55

O panie, okazja i to gruba. Ja bym dzwonił i się umawiał, bo takie auta szybko schodzą.
galakty
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Paź 2016, 12:59

Cześć, a na jakim aucie Ci zależy ? Na grupach sprzedażowych w internecie jest spory wybór aut. Ja zwykle każdy, który mi się podoba sprawdzam po numerze VIN na tego typu serwisach[reklama]
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 19 Paź 2016, 13:05, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
helty
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 05 1981
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Ford Focus

19 Paź 2016, 21:22

I za kazdyn razem placisz za sprawdzenie bo w necie kase chca za takie sprawdzenia.
matinek
Początkujący

Auto: nie mam

20 Paź 2016, 09:16

Oglądałeś tego Civica?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Corolla E12 T-Sport Compressor (2005–2007) Toyota Corolla E12 T-Sport Compressor (2005–2007)
    W 2004 roku na rynek weszła, zaprojektowana całkowicie od nowa i po raz pierwszy w europejskim biurze Toyoty w Nicei, Corolla E12. W gamie pojawiła się także, najmocniejsza w historii cywilnych Corolli, wersja T-Sport Compressor. ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

• Re: pierwszy samochod

20 Paź 2016, 23:32

Tego akurat nie ale jakos nie zniknal szybko jak niby na taka okazje, ale bylem ogladac inne dzisiaj troche zjezdzilem i lipa, a najlepsze ze kttos mi odradza renaulty i fordy tutaj mi nisanny odradzaja zaraz nic mi nie zostanie do kupienia ;).
    Chyba marna pora teraz na kupowanie teraz cos czuje.
    matinek
    Początkujący

21 Paź 2016, 09:43

Pora dobra, tylko nie jest łatwo w tym budżecie dostać coś na chodzie ;) ja po długich poszukiwaniach ostatecznie jadę dziś po samochód od jednego z forumowiczów.
    lintu
    Nowicjusz

Miejscowość: Katowice
    Prawo jazdy od: 26 07 2016
    Przebieg/rok: 6tys. km
    Auto: Honda Civic VI
    Silnik: 1.4 90KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

21 Paź 2016, 10:32

Co Ci szkodzi obejrzeć auto które stoi pod nosem? :roll:
    Barol
    Awatar użytkownika

21 Paź 2016, 22:29

Jednak barol ten to nie przejdzie chociaz troche musi mi sie podobac a ten nie przejdzie wyjde na marude ale trudno ;). Szukam dalej ale spokojnie juz i tak sie zastanawiam nad zwiekszeniem budzetu moze jeszce nie wiem bo jak zawsze inne wydatki sie pojawiaja :D
    matinek
    Początkujący

21 Paź 2016, 22:58

Strasznie długi ten wątek, nie czytam całego ale wrzucę swoje 5 groszy :D
    Jeśli budżet to parę tys zł to:
    - diesel poniżej 100KM mocy bez wtrysków typu tdci czy jtd, czyli musi być stary dobry pompowtrysk
    - tylko niemiecki lub japoński (ewentualnie zadbany Rover ale ze świecą szukać),
    - z jak najmniejszym przebiegiem ale nie tylko na liczniku - poczytaj w necie po czym oceniać przebieg (kierownica, pedały, fotele, boczki, podłokietniki itp)
    - bezwzględnie sprawdź grubość lakieru nawet testerem za 20zł - cały samochód - wszystkie elementy,
    - jeżeli spodoba Ci się już jakiś benzyniak to im mniejszy silnik tym większe prawdopodobieństwo że ma mały prawdziwy przebieg - szczególnie auto z Niemiec (np silnik 1.2)
    - ja szukałbym suzuki swift albo civic ale hondy w dobrym stanie są zazwyczaj drogie, może jeszcze golf 4 (chyba w tej cenie) ze słabszą wersją silnika 1.9 TDI (wyprzedzanie nie będzie łatwe ale za to bezawaryjny) lub 1.6 w benzynie
    lybra
    Nowicjusz

Miejscowość: Kielce

21 Paź 2016, 23:14

lybra tak czytam Twoje posty i aż mi ręce opadają...
    O jakim mierniku i niskim przebiegu piszesz przy autach za kilka tys :?: podział na Niemcy/Japonia dobrze, reszta świata be też jest prymitywna jak rozpalanie ogniska krzesiwem...
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Awatar użytkownika

21 Paź 2016, 23:46

mike - To że Ty nie trafiłeś na samochód używany tak jak przeze mnie to nie znaczy że ich nie ma. Wyobraź sobie że są ludzie robiący 10 000 km rocznie a nawet mniej i nie zapier... 100km/h w zabudowanym. A co do niemieckich/japońskich to sorry ale z doświadczeń swoich i znajomych piszę a nie z subiektywnych opinii fanów danej marki. "Reszta świata" to jest dobra ale dopóki nie minie gwarancja a i to nie zawsze. Więc doradzam adekwatnie do budżetu na auto bo sam parę lat temu taki budżet miałem i znam też ludzi którzy się przejechali na tanich samochodach.
    lybra
    Nowicjusz

22 Paź 2016, 00:14

To teraz kilka słów ode mnie.
    Pracowałem w komisie samochodowym. Tego, co się naoglądałem na warsztacie i nasłuchałem się od potencjalnych klientów na sprzedaży to moje. Otóż mogę Ci powiedzieć, że nieposzpachlowane auta za kilka tys z małymi przebiegami to jakieś 5% rynku. Czy warto na nie polować? Nie.
    Oczywiście zaraz odbijesz piłeczkę "a bo do komisów to Mirki kupują szroty".
    Oj zdziwiłbyś się :mrgreen:
    mike
    Awatar użytkownika

22 Paź 2016, 01:18

Może i 5% nie robiłem statystyk. Tylko nie wyjaśniłeś czemu nie warto na nie polować. Lepiej kupić pierwszy lepszy i płakać jak za 3 miesiące trzeba wyłożyć następne kilka tysi na remont ?
    Wg mnie najszybciej znaleźć można tani samochód w dobrym stanie z małym przebiegiem u sąsiada albo u drobnego handlarza (dorabiającego do etatu) sprowadzającego z Niemiec auta z małymi silnikami. Niemcy często mają takie małe auta tylko do jazdy po mieście stąd małe przebiegi.
    lybra
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Rajd Nowej Zelandii, zespół SKODA MRF
      II edycja Tor Poznań Track Day 2012 : 11
      Nocne wyścigi na Piłsudskiego w Olsztynie, 4
      Suzuki Vitara, stromy wjazd pod górę