Pierwszy samochód

Pierwszy samochód

03 Maj 2016, 22:14

Witam Was Drodzy Użytkownicy :)
Jestem tu nowy i mam nadzieję, na pomoc z Waszej strony.
Niedawno zdałem prawko i chcę zakupić swój pierwszy samochód.
Mam na ten cel 15 000zł, ale planuję się zamknąć w 12 000zł, bo za coś muszę go jeszcze opłacić, zalać itp.
Tak więc szukam samochodu za 12 000zł, nie za starego (oczywiście na młodziaszka też nie mam co liczyć ;p) w hatchbacku (inne mnie nie interesują) na gaz albo w dieslu. Nie chcę benzyny, bo jest strasznie droga (chyba, że benzyna za 10 000zł i będę mógł zrobić w niej gaz).
Zastanawiałem się nad mazdą 3, ale podobno bardzo szybko gnije.
Bardzo proszę o pomoc, linki cokolwiek.
Mieszkam przy Gdańsku i po samochód dojadę 100-120km max.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
RomanK
Obserwowany

Prawo jazdy od: 24 02 2016
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Pierwszy samochód

03 Maj 2016, 23:26

A diesel jest tani? Bo chyba nie liczysz jak typowy janusz jako koszt eksploacyjny jedynie ropy?

Na mazdę 3 mały budżet. Ibiza, polo, Fiesta, Focus MkI, Civic VII, Corolla.
piotrekbdg
Początkujący

Prawo jazdy od: 20 07 2009
Auto: BMW 3er E92
Silnik: 2.0 143 KM
Paliwo: Benzyna

04 Maj 2016, 06:52

Każdy samochód wymaga inwestycji,szczególnie nastoletni,w przypadku diesla tego osprzętu jest po prostu więcej i zawsze trzeba się z tym liczyć. Mazde 3 kupi za powiedzmy 12k ale może być do poprawek,szczególnie nadkola,musiałbyś zainwestować w dobre zabezpieczenie antykorozyjne i wtedy masz spokój. Z typów bardziej popularnych w ocynku: Seat Leon 1.8, bardzo dobry Peugeot 406 z tym ze podaj jakie są roczne przebiegi oraz gdzie: miasto czy trasa?
Salko
Początkujący

Auto: Seat Leon
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

04 Maj 2016, 12:06

Nie liczę jak typowy janusz, wiem, że diesel to również inne koszty po za ropą.
Samochód w benzynie jest tańszy w naprawach, ale jednocześnie bardzo dużo benzyny ciągnie na trasy. Dlatego najbardziej skłaniam się ku gazowi, ale nie chcę samochodu z silnikiem 1,2 czy 1,4.
Mazdę 3, 2004 rocznik 1,6 w gazie widziałem za 13900zł i zastanawiałem się nad nią. A ile może kosztować te zabezpieczenie antykorozyjne? Bo czytałem o tym, ale nie wiem jaki to będzie koszt.

Samochodem będę jeździć w większości w mieście, ale przynajmniej raz w miesiącu będę jeździć w trasy 100-200km.

Ps. Samochód nie może być jakiś maleńki, mam ponad 190cm wzrostu i chciałbym jeździć w miarę wygodnie :P :P :P
RomanK
Obserwowany

Prawo jazdy od: 24 02 2016
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili