Pierwszy samochód

Pierwszy samochód

24 Sty 2017, 05:53

Cześć, nazywam się Wojtek i szukam pierwszego samochodu. Typowo...

Zacznijmy od tego, że zupełnie nie znam się na samochodach. Jestem TOTALNYM laikiem, więc proszę o wyrozumiałość. Jeżeli możecie mi polecić jakąś ciekawą lekturę - chętnie się zapoznam ;)

Do meritum: budżet około 6-8 tysięcy złotych. Chciałbym, mimo wszystko, zostawić sobie "parę złotych" na ewentualne poprawki.
Przeznaczenie: jazda po mieście, 1-2 razy w miesiącu "dłuższa trasa", ok 220km.
Szukam auta dosyć taniego w eksploatacji, w miarę dużego (patrz: unikamy tico). Co do mocy - nie wymagam niczego, poza tym, że chciałbym móc rozpędzić ten samochód do 110-120km w trasie, oraz móc w miarę komfortowo wyprzedzić tira. Wiadomo, że w tej cenie mogę tego nie osiągnąć, pogodzę się z tym bez większych foszków ;)
Myślałem o Daewoo Lanosie 1.5, 105km, podobno dobrze znosi instalacje LPG, lub poczciwym Fordzie Focusie combi.
Na co powinienem zwrócić uwagę przy oglądaniu tych samochodów? Co możecie mi o nich powiedzieć? Części do Lanosa są podobno w cenie paczki zapałek, ale czy warto w ogóle zastanawiać się nad tym samochodem?
Tutaj link do auta, które "wpadło mi w oko": https://www.otomoto.pl/oferta/daewoo-la ... b9c6dda9c3

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie :)
Wotex
Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 09 2015
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Brak

Re: Pierwszy samochód

24 Sty 2017, 10:06

Po pierwsze, skoro masz te 6-8k czemu wrzucasz auto za 1/3 tej kwoty? Oczywiście kupując używane auto trzeba mieć w zanadrzu jakąś kwotę na poprawki, ale bez przesady.
Po drugie, spójrz jak to auto wygląda - Stevie Wonder by lepiej dobrał lakier :o
Po trzecie, masz budżet na trochę lepszy rower, a więc nie ma co się upierać przy jednym czy dwóch modelach. Poczytaj tu http://www.forumsamochodowe.pl/poradnik-kupujemy-auto-za-kilka-tys-zl-vt92465.htm
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

Re: Pierwszy samochód

24 Sty 2017, 23:20

Lanos z linku to jakiś ulep,przód po dzwonie,kilka różnych odcieni lakieru,pojawiająca się ruda no i handlarz.. według mnie wart co najwyżej 1000-1500zł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Odśnieżarka? Zachowaj bezpieczny odstęp! Odśnieżarka? Zachowaj bezpieczny odstęp!
    Niskie temperatury i opady śniegu powodują, że na ulicach często pojawiają się odśnieżarki i posypywarki. Chociaż nie są pojazdami uprzywilejowanymi, zachowanie pewnych środków ostrożności przez innych uczestników ...
    Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna? Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna?
    Wytworzenie momentu napędowego to dopiero połowa sukcesu samochodu – moment ten trzeba jeszcze przenieść na koła. By odbywało się to efektywnie i komfortowo, ŠKODA opracowała szeroką ofertę układów napędowych oraz skrzyń ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Garbus Cabrio, 2
      Przejazd przez górki czasem stwarza problemy
      12
      SEAT Ibiza Cupra, logo