Pierwszy samochód za 3000, max 3500

08 Mar 2008, 22:39

Mało kasy na całość.
Chyba, że cos małego do 1.4m silnik, dla 18 latków sa wysokie oc
Ja zaczynałem od trabanta, tam nie miało co sie psuć, może maluch też miałem przez jakiś czas, może polonez na gazie, nie to głupi pomysł, ale golfa kupisz II do 3,5 ze wszystkim, w Szczecinie na giełdzie są najtańsze auta w Polsce weź to pod uwagę - czasem warto przejechać się pociągiem.
PHAETON SZCZECIN
Początkujący
 
Posty: 111
Miejscowość: Szczecin

08 Mar 2008, 22:55

Mam brata, ktory sprowadza samochody z Belgii laweta i handluje tym towarem, wiec mam mozliwosc zalatwienia czegos taniej. Wiec sklaniam sie ku Golfowi 2 1.6D. Za 2 tygodnie swieta to z nim pogadam.
zdz
Nowicjusz
 
Posty: 23

08 Mar 2008, 23:17

co do OC to sprawdz sobie w kalkulatorze OC (kalkulatory sa na nie ktorych stronach firm ubezpieczajacych) jak liczylem dla golfa II 1.6 D i 18 letniego kierowcy bez znizek w allianz wyszlo ok 1200zl rocznie wiec sporo dla Fiata CC 0.9 ok 1 tys Male szanse zebys znalazl ubezpieczenie tansze niz za 1 tys dla golfa
Jazwin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Podlaskie

08 Mar 2008, 23:25

A kogos niemasz na kogo moglbys wziasc to auto?? w tedy pare stówke bedziesz do przodu
tihomax
Początkujący
 
Posty: 122

08 Mar 2008, 23:39

Hmmm wujek moglby mnie dopisac do wspolwlascicieli, czy jak to tam sie nazywa i mailbym duzo taniej. Mam pytanie: jesli w cos przychrzanie to czy wujek straci znizki?
zdz
Nowicjusz
 
Posty: 23

08 Mar 2008, 23:54

tak straci ale nie wiem czy wszystkie czy tylko czesc
Jazwin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Podlaskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyższa szkoła jazdy dla kierowców i narciarzy
    Wyjazdy na narty dają miłośnikom tego sportu dużo radości i satysfakcji. Wbrew pozorom narciarstwo alpejskie i podróżowanie samochodem mają wiele wspólnego. By przyjemne doznania z jazdy na nartach i podróży ...
    Rozgrzany asfalt może być niebezpieczny!
    Letnie upały są nie tylko uciążliwe dla kierowców z powodu wysokich temperatur w kabinie, nagrzewających się plastików oraz towarzyszącego uczucia rozdrażnienia i zmęczenia, ale także ze względu na stan nawierzchni, ...

09 Mar 2008, 14:04

Ja znowu słyszalem ze nie starci. Ale moze miec problem z ubezpieczeniem tego auta taniej. To jest tak ze tobie sie liczy juz staż i jak wlaniesz to tracisz ty a nie wujek.

Najlepiej zadzwon i sie spytaj
tihomax
Początkujący
 
Posty: 122

09 Mar 2008, 14:53

Ja mam Renault Clio 1.4 i .92r. mam go dwa lata sprowadzony z Niemiec żadnych kłopotów jak nie był bity to z blachą nie będziesz miał kłopotów ,silnik dynamiczny i oszczędny spala benzyny 6-8l. a gaz 7-8l.na 100km. Bardzo polecam.
jan0404
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: piła

09 Mar 2008, 15:01

Zależy czy będziesz jeździł sam czy częściej z ziomami/pannami ? Małe autka są o tyle dobre, że mało palą i często mają dobre przyspieszenie (z powodu masy). Spoko jest tico, pali w granicach 5l. jest 5-drzwiowe, za te pieniądze coś znajdziesz, powiem Ci szczerze że jeżeli jeździsz raczej sam to zmieściłbyś się do wozu, ja mam ok. 1.90m. tyle że ważę o wiele mniej, i jakby się wysuwało siedzenie maksymalnie do tyłu to idzie się zmieścić :D.
krzychu0073
Nowicjusz
 
Posty: 19

10 Mar 2008, 15:35

1 panna zawsze moze ze mna jechac, a Tico to jakos tak dziwnie (70 letni sasiad ma)
co do znajomkow to raczej nie bede nikogo wozic :)
zdz
Nowicjusz
 
Posty: 23

10 Mar 2008, 15:47

TICO dobre autko 9 lat mialem :P od nowosci praktycznie bezawaryjne a jak juz cos drobnostka Na 1 auto idealne :)
Jazwin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Podlaskie

10 Mar 2008, 15:58

Nie wiem dlaczego ale mi sie podobaja tylko dlugie samochody. Im dluzszy tym lepszy:P Nie wiem z czego to wynika :) A co w sedanie polecilibyscie?
zdz
Nowicjusz
 
Posty: 23

10 Mar 2008, 16:05

wiesz w pierwszym poscie napisales ze ma byc tani w utrzymaniu takie warunk spelniaja male auta typu TICO, UNO lub CC.. auto wieksze = wieksze koszty: paliwo, ubezpieczenie itp.
Jazwin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Podlaskie

10 Mar 2008, 17:42

Zwróć też uwagę, na to jak dany samochód Ci się prowadzi, jak np. będziesz jeździł w dużym mieście to ciężko będzie Ci zaparkować i nawet jeździć dłuuugim autem. W sumie nie chcę Cię na siłę do niczego namawiać bo sam teoretycznie jak zdam prawko "odziedziczę tico" a wolałbym zakupić sobie inne autko. Tylko zawsze jest coś kosztem czegoś innego. Małe auta zdecydowanie mniej palą. łatwiej się troszkę prowadzi, łatwiej zaparkować w ciasnych miejscach, części nie są za drogie, tylko prestiż inny. Ja planuję zakup jakiegoś sportowego, np. fiata coupe, forda probe itd. ale też mam dylemat, bo niby z zewnątrz (i wewnątrz) oba samochody dzieli wieeelka przepaść, to z kolei trzeba pamiętać o spalaniu, częściach itede. Żeby później nie żałować i i sprzedać go od razu bo nie stać na utrzymanie. Musisz się zastanowić bo to dość poważny zakup, pozdr ;)
krzychu0073
Nowicjusz
 
Posty: 19

10 Mar 2008, 20:19

Co myslicie o tych? Brat kolegi ma i bardzo sobie chwali
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
zdz
Nowicjusz
 
Posty: 23