Pierwszy samochód za około 10k i na co?

23 Kwi 2010, 20:01

Witam po krótszej przerwie ;p.
Oczywiście z pytankiem - do samochodów których zakup rozważam postanowiłem dołączyć
voklswagena passata i audi a4. Czy ktoś może mi poiwedzieć czy warto? Byłby to lepszy zakup niz pegeuot albo opel? Z tego co czytalłem spalanie dalej na poziomie 6/l disla na 100.
Pozdrawiam
Zielony13
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Polska

24 Kwi 2010, 00:13

Witaj :) Przeczytałem poprzednie posty i widzę, że szukasz auta na parę lat, a więc tym bardziej trzeba wybiec w przyszłość i rozsądnie coś wybrać. Instalacja LPG w aucie by Cie interesowała?
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

24 Kwi 2010, 00:41

Coż na gazie zbytnio się nie znam (słyszałem tylko ,że zmniejsza trochę moc silnika i źle założony może sprawiać problemy) a nie we wszytkich samochodach idzie go chyba założyć. Ale jeśli z instalacja itp w w jakimś z aut nad którymi się zastanawiam nie było by problemu to czemu nie! (oczywiście głównie chodzi mi o to co taniej wyjdzie - disel czy lpg , bo niestety w polsce benzynka odpada :P)
Zielony13
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Polska

26 Kwi 2010, 02:40

Jeżeli jest to nowoczesna instalacja to zmniejsza moc minimalnie lub nawet niezauważalnie. Do wszystkich aut da się założyć instalację LPG, jest to tylko kwestia dobrania odpowiedniej i porządnego zamontowania. Masz rację, że źle założony może sprawiać problemy, jak wszystko zresztą. Niestety u nas w kraju jest sporo papraków, którzy mają małe pojęcie o instalacjach LPG. Nie wolno jednak tym się przejmować bo są też ludzie, którzy robią to dobrze. Myślę, że bezpieczniej jest kupić auto bez instalacji i dopiero założyć we własnym zakresie. Wtedy wiesz co jest grane. Na pewno kogoś byś znalazł kto by załozył Ci porządnie instalke do auta.
Powiedz jeszcze raz jakiego auta szukasz, tzn. wielkość, typ nadwozia, na czym Ci najbardziej zależy, czego od niego oczekujesz.
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

27 Kwi 2010, 20:41

Jak już mówiłem nadwozie to raczej sedan (ewentualne coupe). Pojemność bagażnika kompletnie mnie nie obchodzi , jednak chce zmieśćić do niego 5 osób (tj. do samochodu a nie bagażnika). Ważne jest by nie był zbyt awaryjny a częśći nie kosztowały po 5 tysięcy każda (jeszcze w dodatku tak trudno dostępne ,że sprowadzane z Kuby ;p). Jeżeli chodzi o moc silnika miłobyło by mieć przynajmniej około 100 koników. No i najważniejsze - musi palić mało (czy gaz czy diesel tu mi nie zależy)
Z samochodów które mi tu poradzono to rozważam jak już napisałem : astre , peżota + poradzone mi przez znajomych a4 lub passata (jeśli chodzi o to ile piją to opieram się na raportach spalania z autocentrum)
Pzdr
Zielony13
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Polska

27 Kwi 2010, 23:28

Audi A4 kupisz (ciężko) ale tylko w benzynie, więc z dodatkowym kosztem instalacji LPG nie zmieścisz się w 10 tyś. To samo Passat z tego rocznika. Pozostaje tylko starszy model.
Przykład:
[link do oferty na Allegro wygasł]
W tej cenie możesz kupić jeszcze Mazde 626 lub Honde Civic. Kwestia czy Ci się podoba :)
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

27 Kwi 2010, 23:32

Coż planuje wydac 10 k ale jeśli będzie trzeba dołożyć to max moge 12 wydać... Instalacja gazu etc to już osobne koszta których do samego auta nie wliczam.
Zielony13
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Polska