Pierwszy, tani i w miarę bezawaryjny samochód. Do 2 tys

Pierwszy, tani i w miarę bezawaryjny samochód. Do 2 tys

05 Kwi 2008, 11:43

Cześć, już niedługo o ile zaliczę praktykę będę młodym świeżo upieczonym kierowcą. Chciałbym kupić samochód który będzie tani i w miarę bezawaryjny, wiadomo za tą cenę nie będę wybrzydzał. Chcę samochód którym będę po prostu szlifował swój kunszt kierowcy, więc limuzyna mi nie potrzebna. Mam na ten cel 3 tys zł, ale wiadomo opłaty to ok 1 tys. zł więc na samochód zostaje ok 2 tys zł. Nie wiem co kupić gdyż nie znam się tak dobrze na takich "starszych" samochodach ale szperając po internecie znalazłem kilka ciekawych ofert. Proszę zerknijcie i doradźcie co kupić. Na pewno ma być też tani w utrzymaniu więc śilniczek raczej 1,0 lub 1,1. Aha jak wyglądają opłaty np ubezpieczenie i rejestracja jeśli mam 18 lat i dopiero dostanę prawko ? Chodzi mi oczywiście o cenę. Z góry dziękuje za pomoc :)

[link wygasł]
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

Re: Pierwszy, tani i w miarę bezawaryjny samochód. Do 2 tys

05 Kwi 2008, 13:09

Peugeot ....to nie najlepszy wybór.. na początek proponuje coś małego i bardziej ekonomicznego....np.

Fiat Cinquecento z silnikiem 700 --- [link wygasł]

rewelacja może to nie jest ale na początek dobre i tanie autko....
samochód kosztuje 1800 zł + 1000 zł (rejestracja ) +ubezpieczenie ....

powinno się zamknąć w 3000 ....
Samochód jest bogiem, prędkość nałogiem, nitro zabawą a tuning podstawą ;-)
conest997
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: Olsztyn
Auto: BMW E36 coupe 2.0 170 km

05 Kwi 2008, 19:51

A co myślisz o czymś takim ?

[link wygasł]

Jest to Ford, wygląda lepiej niż fiat i pewnie jest też od niego solidniejszy :) no i ma gaz, tylko przebieg trochę wysoki no ale cena kusząca. Warto ?
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika

05 Kwi 2008, 20:48

przebieg trochę duży... ale to solidne autko...myślę że może jeszcze posłużyć...to dobry wybór ;)
Samochód jest bogiem, prędkość nałogiem, nitro zabawą a tuning podstawą ;-)
conest997
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: Olsztyn
Auto: BMW E36 coupe 2.0 170 km

05 Kwi 2008, 21:00

A jak to jest z tym gazem ? Czy w takim już wiekowym samochodzie gaz będzie się dobrze sprawował ? Fiestę do 2 tys można spokojnie kupić, ale co wyjdzie oszczędniej takie jak pokazałem 1.4 z gazem czy 1l benzyna ? Może masz jeszcze coś do zaproponowania ? Bo CC to chyba nie dla mnie :)
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika

05 Kwi 2008, 21:03

wiesz za 2 tys to ciężko kupić autko które będzie super idealne , ale może pomyśl nad Golfem bardzo dobre i bezawaryjne autka
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Radomsko
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Felgi samochodowe - rozstaw i ilość śrub Felgi samochodowe - rozstaw i ilość śrub
    Przedstawiamy dwa parametry montażowe felg samochodowych (średnicę śrub i ich ilość) zarówno stalowych jak i aluminiowych. Są one na tyle ważne, że oba te parametry muszą być dokładnie takie same jak zalecił producent ...
    Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...

• Re: Pierwszy, tani i w miarę bezawaryjny samochód. Do 2 tys

05 Kwi 2008, 21:07

Ja już kolejny raz z rzędu pisze że za 2 tys to kupisz jedynie wrak. Do zbieraj kolejne 2 tys. i się zgłoś ponownie.
    Maki
    Początkujący

Miejscowość: z daleka

05 Kwi 2008, 22:13

Tak i potem dołożę kolejne 2 tys. i tak mogę dokładać wieczność i nic nie mieć. Potrzebuje taniego samochodu bo wiem, że go poobijam i niczego lepszego nie potrzebuje gdyż, będzie to samochód na rok góra dwa. Więc muszę kupić coś za 2 tys. wiem, że może i kupię wrak ale lepsze to niż nic. Co powiecie o VW Polo ? Golf jakoś do mnie nie przemawia, zbytnio oklepany.
    Sebastianos
    Aktywny
    Awatar użytkownika

06 Kwi 2008, 09:35

Co do VW a w szczególności Golfów to naprawdę trzeba długo szukać czegoś, co będzie wogóle chciało jeździć, szczególnie w cenie 2 tys.
    Jeżeli chcesz koniecznie zmieścić się w tej kwocie, to nie będzie to żaden fajerwerk, ale może poszukaj jakiegoś zadbanego Citroena AX - samochód w cenie roweru (części też), a nie wygląda źle i jeździ się w miare przyjemnie. Dobry egzemplarz nie powinien się też psuć ponad normę :D . Ja jako pierwsze jeździdło miałem Ładę Samarę i też nie narzekałem (to był czołg! :D )

Druga sprawa to ubezpieczenie, które jeżeli samochód zarejestrujesz na siebie będzie tak czy inaczej drogie (brak zniżek i solidne zwyżki za wiek). Zarejestruj samochód jako współwłasność Twoją i kogoś z możliwie pełnym zniżkami - w tym układzie ubezpieczenie uwględnia pełne zniżki współwłaściciela, a Tobie i tak co roku nabijane jest kolejne 10% za bezszkodową jazdę, czego Ci życzę :) . Pozdrawiam.
    Lancia, lancia i jeszcze raz... saab :)
    fennec
    Początkujący

06 Kwi 2008, 09:43

A jeśli samochód byłby zarejestrowany jako współwłasność i bym spowodował jakąś stłuczkę to lecą zniżki osobie która jest 1 właścicielem ? W tym wypadku mojemu ojcu a wiem że ma chyba 70% bo już 50 na karku.

P.S Dziś mam 18 :)
    Sebastianos
    Aktywny
    Awatar użytkownika

06 Kwi 2008, 10:24

no niestety tak to chyba wygląda :(, chociaż nie wiem czy w tym wypadku nie są odliczane zniżki osoby uczestniczącej w wypadku (trzeba się dopytać w ubezpieczalni) ale i tak 10% zniżki powinno być finansowo mniej odczuwalne niż zapłacenie pełnego ubezpieczenia bez zniżek i z pełnymi zwyżkami :D Jeździj ostrożnie to wogóle nie będzie tego problemu
    A z okazji urodzin Wszyyyyyystkiego najlepszego i 18 pasów na tyłek 8)
    fennec
    Początkujący

06 Kwi 2008, 12:22

Poleciłeś mi Citroena AX a co sądzisz o ZX ? Wygląda o niebo lepiej ale czy jest podobnie tani w utrzymaniu i codziennej eksploatacji ? Czy w ogóle wiekowe francuzy to dobre samochody? Czy tylko niemieckie i japończyki ? Ja po prostu nie wiem co wybrać, a chciałbym mieć samochód nawet przed dostaniem prawka żebym mógł się podszkolić przed egzaminem. A mój ojciec ma BMW 7 więc tym się uczyć nie będę bo to sie nijak ma do Yarisa z egzaminu państwowego :)

Ten ZX
    [link wygasł]

Dzięki za życzenia :o
    Sebastianos
    Aktywny
    Awatar użytkownika

06 Kwi 2008, 12:42

1. Sebastianos wszystkiego najlepszego :D

2. Francuzy są raczej awaryjne z tego co wiem :)

3. Moim zdaniem: Ja osobiście jako pierwsze auto mialem Fiata Uno (nie polecam, awaryjne badziewie). Teraz mam Poloneza Caro 1,6 Gli, i w sumie jest tanim autem, o ile masz instalacje gazową. Tak to jest raczej bezawaryjny, a czesci nie są drogie. Ja nie mam gazu bo auto z gazem do rajdów się nie nadaje więc potrafi uderzyć po kieszeni :D A za cenę do 3 tysięcy mogę Ci jeszcze polecić VW Golfa II 1,6 Diesel. Będzie cokolwiek żywszy niż te badziewne 1.0 od kosiarki a więcej niz 6 litrów ropy na setke nie weźmie :) Ewentualnie Polo , też całkiem przyjemne autko, tylko trzeba trafić egzemplarz w dobrym stanie... :) Możesz też popatrzeć za Oplem Corsą, albo Fordem Fiestą - w razie czego z czesciami nie powinno być problemu :) Auto wybieraj ostrożnie, ja swojego uniacza kupiłem bo był tani i zaczął się od razu sypać. Powodzenia :)
    Offczar
    Nowicjusz

06 Kwi 2008, 12:57

Offczar dzięki za życzenia, z tych samochodów co polecasz to chyba najbardziej mi pasuje Ford Fiesta, sam się długo nim przyglądałem i powiem że wyglądają ciekawie. VW Golf odpada silnik 1.6 Diesel wiem że dobry ale ubezpieczenie dużo wyższe. Wiem, że silnik 1.0 to nic wielkiego ale tak jest po prostu taniej :) hmm widzę że ciężkie zadanie przede mną. Na razie mój ranking wygląda tak :D

1. Ford Fiesta
    [link wygasł]
    2. Renault CLIO
    [link wygasł]
    3. Peugot 106
    [link wygasł]
    4. Citroen AX/ZX
    [link wygasł]

[link wygasł]
    Sebastianos
    Aktywny
    Awatar użytkownika

06 Kwi 2008, 13:00

ZX rzeczywiście prezentuje się lepiej, ale nie dostaniesz go w cenie 2 tys. niestety, a już napewno nie polecam Ci Zx-a w tej cenie. Z samochodami jest trochę jak w życiu - jak dbasz, tak masz :D Francuskie samochody rzeczywiście są bardziej awaryjne niż niemieckie czy japończyki (ale jak się japończyk zacznie psuć to koszty czasem są o wiele większe), ale często jest to spowodowane tym, że są (i tu główny zarzut do Citroena) przeładowane nie do końca dopracowaną elektroniką (Citroen zawsze był nowatorski - wprowadzał wiele ciekawych rozwiązań, jak np. bardzo wygodne zawieszenie hydropneumatyczne, które okazywały się niestety często awaryjne i drogie w naprawie). Trochę nie dotyczy to AXa bo to samochód prosty w konstrukcji i nie uświadczysz tam zaawansowanej (i awaryjnej) elektroniki. Francuzy w porównaniu do gebelsów i japończyków szybciej tracą na wartości, co powoduje że jest szansa na zmieszczenie się w 2 tys. ale też dotyczy to raczej najmniejszych samochodów. Poleciłem AXa bo wiem że nie sprawia on większych kłopotów i jest bardzo tani w utrzymaniu, a przy tym chyba najnowocześniejszy. Jeżeli zależałoby Ci na samochodzie niemieckim, to z tym budżetem możesz jeszcze szukać starszego Polo (jest ich dużo na rynku), ewentualnie golf I lub II, ale tu się robi ciężko bo trzeba dłuuuugo szukać czegoś co będzie warte zakupu. Japończyka w tej kwocie odradzam wogóle. Teoretycznie można szukać Mitsubishi Colta lub Suzuki Swifta w tej kwocie, ale trzeba się liczyć z wyższymi kosztami utrzymania i ubezpieczenia i nadal jest to ryzykowne. Możesz też poszukać Opla Corsy A, ale AX jest od niego dużo fajniejszy moim zdaniem. Uff ale się rozpisałem :D
    p.s. niezależnie od tego co wybierzesz, obowiąkowo przed zakupem poginaj na kontrolę do jakiegoś warsztatu/serwisu - kosztuje to ok 100 zł ale pozwala nieraz zaoszczędzić dużo więcej. Pozatym od razu będziesz na bieżąco z tym w jakim stanie samochód masz.
    fennec
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • 106
      Fiat Freemont Cross
      Renault Clio
      Monster Mutt Dalmatian - Monster Truck, 12
      Auta terenowo - przeprawowe