Pierwszy własny Mercedes

11 Kwi 2016, 13:54

Witam wszystkich! Pomimo, że jestem młodym kierowcą to do innego samochodu niż Merc już nie wsiądę. Zasadniczo jeżdżę nieprzerwanie od stycznia 2015. Najpierw posiadałem Peugeota 607 2.2 HDi, samochód naprawdę piękny, po drodze pływał, bardzo komfortowy. Natomiast miał jeden mankament, gdy do niego wsiadałem za każdym razem zastanawiałem się czy dotrę do miejsca przeznaczenia. Poszło w niego tyle kasy, tyle elementów elektroniki itp. się psuło, że poszedł pod młotek za jakieś grosze. Wyczytałem podobne opinie w internecie u innych posiadaczy także stwierdziłem, że ani w ten shit ani w innego francuza ani złotówki już nie zainwestuję. Później około dwóch miesięcy siedziałem za sterami pożyczonego Mercedesa W124 280E z LPG i automatem. Gwarantuję wam, że ten wóz pomimo rocznika '86 sprawował się lepiej niż o 15 lat młodszy Peugeot. Po prostu miód, zadbany egzemplarz doprowadzał mnie do euforii i właśnie wtedy stwierdziłem, że innego wozu już nie przetrawię. To był na tyle udany samochód, który nigdy mnie nie zawiódł i pracował lepiej niż nie jedno nowe plastikowe g...o, trudno opisać słowami to co czułem przemierzając nim dystanse. Wszystko musi się skończyć. W późniejszym czasie wyszło tak, że aż do dzisiaj korzystam (nadal z nie swojego :/) Mercedesa C219 CLS 500 V8 5,0 l. Świetny wóz, trochę bardziej awaryjny i wymagający $ no ale coś za coś. W sumie nim przejeździłem najwięcej. Mam na koncie coś między 12-15 tys. km. Nadszedł taki czas, że planuję zakup własnego Mesia i jestem w 100% pewien, że nic innego mnie nie zainteresuje. Budżet do 15 000 zł, myślałem nad W124, serii 190 oraz C klasie ale szczerze wszystko ma swoje wady oraz zalety i bardzo trudno mi się ostatecznie zdecydować jaki wóz najbardziej spełni moje oczekiwania. Poczytałem trochę i do silników Diesla mam szczerze mieszane uczucia, przekonuje mnie natomiast instalacja LPG. W dalszej przyszłości celuję w CLK lub jeśli się powiedzie w CLS C218. Z góry zaznaczam, że żadna E klasa nie wchodzi w grę. Jeżeli chodzi o moje preferencje jezdne to raczej coś wyśrodkowanego i uniwersalnego, jeżdżę zarówno do pracy w okolicy jak i szkoły, ale lubię sobie zrobić raz czy dwa razy w miesiącu dalszą wycieczkę na dobrych kilkaset kilometrów. W związku z wszystkimi powyższymi informacjami proszę o pomoc i jakieś porady od bardziej doświadczonych kierowców. W razie potrzeby chętnie udzielę dodatkowych informacji. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)
Bovver
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy: 12 01 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

12 Kwi 2016, 21:36

Piszesz, ze zadna eklasa nie wchodzi w gre, a chwile potem o w124, ktore jest niczym innym jak wlasnie eklasa..
Przejedz sie cklasa jesli nigdy nie jechales, bo miedzy E, a C jest ogromna przepasc w komforcie tak samo jak miedzy 190, a w124. Zobaczysz czy taki maly mercedes w ogole Ci odpowiada. Ogolnie ja bym polecal sie rozgladac za poliftowym w210. Auto nowoczesniejsze, wygodniejsze, wieksze, czy ladniejsze to juz kwestia gustu. W124 to byla klasa 30lat temu, teraz to juz archaizm, bo z wypasu nawet o tempomat ciezko. Jako niedzielny klasyk to fajne auto, ale do jezdzenia jako daily jest upierdliwe. Moim zdaniem jak przejedziesz sie niezjezdzonym okularem to o w124 bardzo szybko zapomnisz :)
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna

13 Kwi 2016, 05:44

Tylko znajdź do 15 tysięcy okulara, który nie jeździł na jakiejś pieprzonej taksówce, nie zeżarła go rdza i tak naprawdę nie ma 600 tys przebiegu przekręconego przez 3 handlarzy do 200 tys. Pytanie - jeżeli chodzi o okulara to jaki silnik jest najbardziej opłacalny, najmniej awaryjny? Chcę po prostu jeździć, a nie skupiać się na naprawach albo ściągać wóz na lawecie i zastanawiać się kiedy następnym razem coś pierdolnie.
Bovver
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy: 12 01 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

13 Kwi 2016, 07:03

Może taki? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
login87
Początkujący
 
Posty: 113
Zdjęcia: 6
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Civic IX Tourer
Silnik: 1.8 142 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2016

13 Kwi 2016, 14:32

Wygląda okej na zdjęciach ale musiałbym tam pojechać i go zobaczyć.
Bovver
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy: 12 01 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

13 Kwi 2016, 16:46

Najsłabszy diesel po liftingu, zero wyposażenia i jeszcze w tylną klapę dostał, bo ma złe oznaczenie. W tym budżecie masz ładną benzynę z napędem 4x4:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    7-miejscowy SUV klasy premium - przegląd modeli
    Do przewiezienia większej liczby osób nie zawsze potrzebny jest minivan. Wystarczy praktyczny SUV z dodatkowym rzędem siedzeń. Modele klasy premium bardzo często oferują taką opcję, co w połączeniu z luksusowym wyposażeniem ...

13 Kwi 2016, 18:48

Dokładnie. 3.2 to swietny silnik i propozycja jaka dał Ossy jest godna uwagi.
Odpuść diesle będą miały bardzo duze przebiegi.
Jak już to 2.9
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

13 Kwi 2016, 19:22

Zastanawia mnie tylko ile będzie kosztowało ubezpieczenie tego samochodu bez zniżek :P
Bovver
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy: 12 01 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

13 Kwi 2016, 19:28

Jak stać Cie na Mietka to OC raczej nie powinieneś się przejmować :D
Duze auto = duzy silnik żeby poziom zadowolenia był odpowiedni.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Kwi 2016, 16:16

Witam także szukam Mercedesa C klasy W203,a nie chcę zakładać nowego tematu.Do wydania mam maksymalnie do 25tys .Znalazłem takie oto dwa ogłoszenia: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] i [link do oferty na Allegro wygasł]
Co o nich sadzicie?Zastanawia mnie także czy to normalne,że samochód sprowadzany z Niemiec ma założony gaz BRC?Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Pono
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mazda 323F BA
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994