PIONEER ERROR-23

PIONEER ERROR-23

12 Lut 2013, 15:05

Witam
posiadam radyjko pioneera (dokładnego symbolu niestety nie pamięta) . Pochodzi ono z roku około 2004-2005.
Mój problem polega na tym że gdy wypalę płytkę CD w formacie mp3 to nie chce jej czytać. Po chwili wyskakuje komunikat error23.
MP3 jest na pewno obsługiwane , ponieważ kiedyś takowe formaty śmigały na nim :)
Płytki paliłem bardzo wolno , z prędkością 4x.

Niestety nie mam pojęcia w czym tkwi problem.

Bardzo proszę o pomoc.
marcin9303
Obserwowany

Auto: Mazda
Silnik: 1.8 90KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: PIONEER ERROR-23

06 Mar 2013, 07:33

Znalazłem odpowiedź.
W sieci znalazłem info na ten temat że płyty są palone ze zbyt dużą prędkością.
W moim przypadku ta teza się nie sprawdza , ponieważ wziąłem płytki z mp3 od znajomych i wszystko ładnie pięknie chodziło.
Uważam , że wina leży po stronie nagrywarki lub podczas wypalania robię coś źle.
marcin9303
Obserwowany

Auto: Mazda
Silnik: 1.8 90KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1999

Re: PIONEER ERROR-23

27 Mar 2013, 19:03

Nagrywarka jak każde urządzenie ma w soczewkę przez która laser koncentruje się na płycie i nagrywa dane. Gdy ta soczewka się wypali nagrywarka pomimo ukończenia, czy też błędu pali płytę i ona jest do wywalenia. Żywotność nagrywarek komputerowych jest niezbyt duża. Preferuję wypalić płytę z prędkością nawet i x52 ale na innej nagrywarce sprawnej i w radiu będzie płyta działać. Jestem informatykiem i w swoim życiu miałem wiele nagrywarek i nie ma żadnej która wytrzymuje wiele.
FabianRnR
Początkujący

Prawo jazdy od: 27 12 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Ford Mondeo I
Silnik: 1.8 115KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Koncepcyjne crossovery Toyoty od R-SC do C-HR Koncepcyjne crossovery Toyoty od R-SC do C-HR
    Crossover Toyoty oparty na C-HR Concept to najnowszy produkt japońskiego koncernu. Auto trafi na rynek w połowie tego roku, jednak jego historia sięga 15 lat wstecz, kiedy zadebiutował koncept R-SC. Wciąż nie wiemy, jak będzie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006