Pisk przy filtrze paliwa

Pisk przy filtrze paliwa

09 Paź 2016, 18:57

Witam. W czasie jazdy Kią Carnival zapaliła się czerwona kontrolka mówiąca o wodzie w filtrze paliwa. Dopiero po przejechaniu 5km mogłem się zatrzymać. Z racji, że nie znam się na naprawach i nie mając za dużo czasu wyjąłem jeden z wężyków z pompy paliwa. Wylało się z niego trochę oleju z wodą. Po ponownym odpaleniu auta kontrolka na chwilę zgasła ale po chwili zapaliła się znowu i w czasie jazdy słychać było dziwny dźwięk pochodzący z okolic filtra paliwa. Zatrzymałem się i odkręcając nakrętkę na spodzie filtra zlałem dosyć dużo płynu. Przy tym wszystkim odłączyłem wszystkie 3 przewody idące do pokrywki filtra. Tym razem w czasie jazdy kontrolka nie zapaliła się ale za to słychać głośny pisk/jęk z okolic filtra. Przy filtrze znajduję się ręczna pompka. Powinienem po spuszczeniu płynu z filtra napompować go nią? Możliwe, że to przewody nie są szczelnie dopięte chociaż starałem się to zrobić dokładnie. Czy zna ktoś rozwiązanie problemu?
Piotr3
Nowicjusz

Auto: Kia Carnival

Re: Pisk przy pompie paliwa

09 Paź 2016, 19:00

PS. Sorry za błąd w nazwie tematu powinno być "Pisk przy filtrze paliwa"
Piotr3
Nowicjusz

Re: Pisk przy filtrze paliwa

10 Paź 2016, 22:59

Piotr3 napisał(a):w czasie jazdy słychać było dziwny dźwięk pochodzący z okolic filtra paliwa
Może być coś z ciśnieniem. Może przy filtr jest z regulatorem ciśnienia.

Jesteś pewien że to piszczenie dochodzi z filtra paliwa a nie z pompy?
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

11 Paź 2016, 09:51

Na 99% pochodzi to z filtra. Brzmi jakby coś było rozszczelnione, a na dodatek stało się to dopiero po kombinowaniu ze zlaniem go. Zaleca się napompować później filtr pompką która się przy nim znajduje? Może za mało jest tam oleju.
Piotr3
Nowicjusz

11 Paź 2016, 11:22

Piotr3 napisał(a):Zaleca się napompować później filtr pompką która się przy nim znajduje?
A nie robiłeś tego po spuszczeniu z filtra paliwa?

Proponuję ci wymianę filtra na nowy. Jak wymienisz to następnie podpompuj tą pompką aż poczujesz, że już jest napełniony. Zatankuj też dobre paliwo na min. 3/4 zbiornika. Jak jeździsz cały czas poniżej połowy to przy jesiennych wahaniach temperatur może się w zbiorniku skraplać woda i później problemy.
Kacper
Stały forumowicz

11 Paź 2016, 11:43

Niestety nie zrobiłem tego. Właśnie tu jest problem, jestem w wyjeździe i nie mam za bardzo możliwości i czasu wymienić go. Muszę jeszcze przejechać 400km i dopiero wtedy będę miał dostęp do warsztatu. Podpompuję go i sprawdzę jeszcze raz podłączenie przewodów.
Piotr3
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

• Re: Pisk przy filtrze paliwa

11 Paź 2016, 12:21

Piotr3 napisał(a):Podpompuję go i sprawdzę jeszcze raz podłączenie przewodów.
    Ok, daj znać czy pomogło. Przewody paliwowe muszą być szczelne żeby nie łapały lewego powietrza.
    Kacper
    Stały forumowicz

11 Paź 2016, 13:07

Dzięki za pomoc, zrobiłem to, pogazowałem 30s i póki co ani kontrolka się nie pali, ani nie słychać pisku. Jak duże szkody takie zapowietrzenie może zrobić dieslowi? Boje się, że w trasie znowu coś się zepsuje i będzie problem z dojechaniem gdziekolwiek.
    Piotr3
    Nowicjusz

11 Paź 2016, 14:26

Piotr3 napisał(a):Jak duże szkody takie zapowietrzenie może zrobić dieslowi?
    Zapowietrzony będzie ci przerywał, źle pracował, lub w ogóle nie odpali itd. Jak odpowietrzyłeś i przewody paliwa nie łapią gdzieś lewego powietrza to powinno być ok.
    Groźniejsza jest woda w układzie paliwowym i dlatego dobrze by było jak byś zatankował do pełna, a po powrocie wymienił ten filtr.
    Kacper
    Stały forumowicz

11 Paź 2016, 14:31

Odpala za pierwszym razem i chodzi w miarę równo więc mam nadzieję, że nie jest źle. Zatankowałem go też do pełna, dzięki wielkie za pomoc, mam nadzieję, że dojadę do celu.
    Piotr3
    Nowicjusz

11 Paź 2016, 15:31

Piotr3 napisał(a):mam nadzieję, że dojadę do celu
    Powodzenia i szerokości!
    Kacper
    Stały forumowicz