Pismo motoryzacyjne

Pismo motoryzacyjne

20 Sty 2010, 11:20

Witam.
Przez wakacje co tydzień kupowałem nowe wydania Auto Świata. Nie powiem - gazetka niczego sobie. Zawarte w nim były porady, ciekawostki, testy i inne ciekawe rzeczy. Lekturę tego pisma zakończyłem po wakacjach :D Jakoś nie było czasu kupować i poczytać.
Mam do was pytanko - co sądzicie na temat tego pisma? Zawarte są w nim rzetelne informacje czy tylko bezsensowne artykuły? Jakie pisma tego rodzaju polecacie? W sprawach motoryzacji może nie jestem totalnym żółtodziobem, ale mistrzem też nie jestem :D
Danci
Nowicjusz

Miejscowość: Krk

Re: Pismo motoryzacyjne

20 Sty 2010, 13:11

Dużo przedruków z AutoBilda. Dobre jest to co jest niemieckie. Żeby Golf przegrał w teście to jest niemal niemożliwe.
Warte uwagi są artykuły poradnikowe. Na stronie internetowej są nawet filmiki z panem, który opowiada o tym jak napompować koło, jak się holować (co wbrew pozorom niewielu ludzi potrafi), itd.

Generalnie na testy samochodów patrzę z przymrużeniem oka.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

20 Sty 2010, 14:44

Dokładnie,ja bym polecał czasopismo Motor,to samo co Auto Świat ale nie zaczerpnięte z innych tylko według własnych testów itd.i ostatnio było porównanie VW Golfa VI GTD vs Skoda Octavia RS i w tabeli z punktami szły łeb w łeb ale jednym punktem wygrał Golf ale też nie zawsze niemiec wygrywa w każdym teście,więc ja moge śmiało polecić Motor
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

20 Sty 2010, 17:26

Aha Motor oblookam to :)
A jeszcze jakieś inen głosy za lub przeciw Motorowi bądź AŚ?
Danci
Nowicjusz

22 Sty 2010, 19:14

Nie mam nic przeciwko obydwu czasopismom, w Auto Świecie chwalili Alfę 156 JTD ,mnie to już wystarczyło by ocenić fachowość Auto Świata,co się tyczy Golfa to cóż niestety, jest do tego czasu królem w swej klasie ,z tym się zgadzam ,bezwypadkowy i serwisowany GOLF ma się rozumieć :!: ! :wink: (ogólnie)Zobaczymy jak wypadnie nowa ASTRA ,na ocenę trzeba jednak poczekać.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

22 Sty 2010, 20:03

No cóż jutro kupię AŚ i Motor bo dziś jakoś w kiosku nie mieli :D Sam zobacze co mi bardziej do gustu przypadnie ;p Dzięki Wam za pomoc!
Danci
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze
    Stan płynu hamulcowego nie jest badany w czasie obowiązkowych przeglądów przez Stacje Kontroli Pojazdów, ale doświadczenia mechaników jasno pokazują, że po polskich drogach porusza się wiele aut, w których ...

• Re: Pismo motoryzacyjne

22 Sty 2010, 20:53

Ja z racji tego iż jestem przeziębiony i siedze sobie obecnie w domku to wczoraj kupiłem sobie Auto Świat i Motor i normalnie powiem Wam jest troche testów nowych autek
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

22 Sty 2010, 22:58

Pamiętam Motor z 2008 r.był tam test AUDI A3 2.0TDI oraz Lancii Delty 1.6 Multijet.Ta Alfa z silnikiem 120 konnym paliła 5 l benzyny na stówę,AUDI 5.5 ON ale miało 140KM.Lancia wybatożyła AUDI!U nas cicho o tej Lancii gdyż ludzie myślą,że to dziadostwo :lol: Wierzycie Lancia wybatożyła AUDI A3 ale faktem jest tańsza od AUDI jako nowy samochód nie była wiele!Ale jako używany jest na pewno połowę tańsza :mrgreen:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

24 Sty 2010, 22:18

No ja tez motor kupuje, AŚ tylk oraz kupilem i jakos nie rpzypadło mi do gustu tak jak motor.
    LethalPwnager
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Białystok, Polska

24 Sty 2010, 22:31

U mnie w pokoju mam multum Motorów od bodajże 2004r do 2008r i troche z 2009r,no i dwa z tego roku
    Barol
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006