Piszcza hamulce, nic niepomaga

Piszcza hamulce, nic niepomaga

04 Cze 2015, 11:04

Witam, mam pytanie co moze byc przyczyna piszczenia hamulcow?
na poczatku piszczaly przerazliwie, zostaly wymienione wszystkie klocki i nic to niepomogło, potem hamulce zostaly przeczyszczone i dalej nic, potem zostaly znowu wymienione klocki, tym razem tylko z przodu i tarcze z przodu, i hamulce ucichły.
po miesiacu znow zaczely piszczec, przy krotkich odcinkach wogule, przy odcinkach ponad 10km lekko piszcza przy hamowaniu, a przy odcinkach powyzej 40 kilometrow i w korku piszcza tak przerazliwie jak piszczaly na samym poczatku, a jest to pisk jaki niewydaje nawet stary pks, taki glosny, co mam robic? najbardziej piszcza przy czestym hamowaniu, na hamulce wydalem juz 1300zł i dalej nic. tłoczki podobno mam sprawne.
Pozdrawiam
rpw_2005
Nowicjusz

Miejscowość: PL
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Alfa Romeo 166
Silnik: 2.5 V6 24V
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Piszcza hamulce, nic niepomaga

07 Cze 2015, 21:26

A jakiej firmy klocki kupowałeś? Za każdym razem tej samej, czy za drugim razem inna firma? Zazwyczaj powodem piszczenia podczas hamowania są twarde klocki hamulcowe. Przetrzyj je delikatnie papierem ściernym i się przejedz, Jak przestaną piszczeć, to masz winowajcę. Oczywiście po kilku hamowaniach pisk powróci.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Cze 2015, 13:45

Ma ten sam problem w kwestii klocków,również dosyć często piszczą,mechanik stwierdził ze to kwestia dostania się tam wody i stąd taki dźwięk,ale po przetarciu papierem ściernym na jakiś czas problem minął.
Eperfekt
Początkujący

Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Seat
Silnik: Ibiza 1.9
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2003

10 Cze 2015, 09:30

Jeżeli po przetarciu papierem ściernym pisk znika, to winne są klocki hamulcowe - są zbyt twarde.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

06 Lip 2015, 09:44

Witam serdecznie
mam podobny problem o którym tu jest pisane a mianowicie chodzi o coś takiego zaczęły mi piszczeć koła przednie lewe i tylne prawe w AUDI a3 1,8 benzyna 125 KM 97r na początku to było bardzo ciche i spokojne piszczały i zaraz przestawały piszczeć ale po pewnym czasie to się zaczęło robić dość denerwujące i głośniejsze koła się zaczęły bardzo szybko nagrzewać poczytałem i wyczytałem ze to możne być wina źle pracujących tłoczków bo klocki jeszcze nial dosyć ładne kupiłem zestaw naprawczy do tłoczków i zapobiegawczo klocki na tył i przód ATE zanim zabrałem się do zrobienia tego trochę minęło a moja partnerka jeździła samochodem dalej jak się za to zabrałem klocki z tyłu były bardzo zdezelowane a mianowicie tak lewy tył był skoszony nie równo tak pod skosem w górnej części i dolnej a za to lewy tył to już była masakra klocek zewnętrzny był jako tako ale wewnętrzny był goły a co gorsza tarcza się urwała zrobiłem wszystko tak jak trzeba a dokładniej rozebrałem zacisk wyczyściłem i nasmarowałem wszystkie gumki trafiły na swoje miejsce z tyłu to samo rozebrałem wyczyściłem i zamontowałem tarcze powrotem przykręciłem i przez jakiś tydzień była petarda nic mu nie było a teraz znowu zaczyna piszczeć i tak jak na początku za pomocą ręcznego przestają piszczeć ale zęby nie piszczały musiał bym jeździć na ręcznym cały czas a raczej nie o to mi chodzi
Czy może ktoś mi pomóc o co w tym chodzi albo bo ja już nie mam pojęcia a mechanikiem nie jestem
adrkos4454
Obserwowany

Prawo jazdy od: 04 10 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi a3
Silnik: 1,8 125km
Rok produkcji: 1997

06 Lip 2015, 19:51

Kupcie klocki z wyższej półki trw albo coś podobnego i problem minie :D
NobodyRx7
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 06 2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Vw Passat B5
Silnik: 1.9TDI 131KM.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedziesz na majówkę? Umyj auto! Jedziesz na majówkę? Umyj auto!
    Utrzymanie w czystości szyb i świateł to obowiązek każdego kierowcy, ponieważ widoczność ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zapowiadana na majówkę zmienna pogoda powinna zmobilizować prowadzących auta do skontrolowania ...
    Manufaktura Car Show 2013 Manufaktura Car Show 2013
    W miniony weekend w Ch Manufaktura można było zobaczyć wydarzenia pod nazwą "Manufaktura Car Show 2013". To propozycja dla miłośników czterech kółek w najróżniejszych odsłonach. W tym roku była to największa ...

• Re: Piszcza hamulce, nic niepomaga

19 Gru 2015, 21:23

mam trw klocki i tarcze i one wlasnie piszcza, wczesniej mialem ATE i tez piszczaly, mechanicy mi rozkladaja rece, niewiedza co to moze byc, a czasem piszczy naprawde glosno, glosniej niz autobus, a przeciez niesprzedam auta z powodu piszczenia hamulcow, co to moze byc?
    rpw_2005
    Nowicjusz

Miejscowość: PL
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Alfa Romeo 166
    Silnik: 2.5 V6 24V
    Typ: Sedan/Limuzyna

19 Gru 2015, 22:05

Pisaliśmy o tym już nie jeden raz - wystarczy poszukać...
    Zdemontuj klocki, przetrzyj je delikatnie drobnym papierem ściernym, tarcze wytrzyj suchą szmatką i pozakładaj klocki spowrotem. Jak nie będę piszczały przez jakiś czas, a potem znowu zaczną, to klocki są za twarde. Piszczenie to nie wina niczego innego jak tylko klocków.
    Oprócz tego, z tego co wyczytałem, to wg mnie do wymiany są też tarcze - klocki hamulcowe powinny być zdzierane równomiernie - nie może być żadnych kantów, zbierania pod skosem itd.
    A jeżeli klocki były zdzierane nierówno po jednej i drugiej stronie tarczy, to należy dokładnie sprawdzić też tłoczki i albo je wyczyścić albo wymienić przed zmianą wspomnianych gumek - jak tłoczek przez jakiś czas nie chował się całkiem, to mogą na nim być wżery, któe będą go blokowały i problem się powtórzy. Oczywiście zakładam, że zaciski pracują prawidłowo i się nie zacinają.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

11 Sty 2016, 10:02

u mnie też był problem z piszczeniem. miałem już kilka podejść do tego i w końcu wymieniłem klocki na ceramiczne power stop. w brakestock mają takie, jakich szukałem i do teraz spokój, a nawet lepiej, bo fajnie tłumią szum i nie wyrzucają tyle kurzu co wcześniejsze, które miałem.
    mikołaj007
    Nowicjusz

Auto: Volkswagen Golf 4

09 Lut 2016, 09:22

Chyba większość z nas spotkała się z tym problemem,najpierw proponuję jednak zdemontować klocki,wytrzeć dokładnie tarcze papierem ściernym i suchą szmatką,to powinno pomóc. Obserwuj czy potem za jakiś czas problem nie powróci.
    Salko
    Początkujący

Auto: Seat Leon
    Silnik: 1.8
    Rok produkcji: 2001

12 Lut 2016, 14:05

MotoAlbercik napisał(a):Piszczenie to nie wina niczego innego jak tylko klocków.

EEeee właśnie nie, najwięcej przypadków "piszczenia" dotyczy nieodpowiednio przeprowadzonej wymiany (nie wyczyszczenia zacisków). Rdza z zacisku lub jego elementów dostaje się pomiędzy tarcze a klocek, powoduje to piszczenia i wibracje w trakcie hamowania.

Odpowiednie odtłuszczenie tarcz, przetarcie klocków w tym przypadku mogą pomóc na dzień lub dwa.

Ostatnio miałem do czynienia z takim samochodem. Właściciel zmieniał u jednego mechanika klocki 5 razy (i to dość drogi Textar za każdym razem!) po czym rozłożyli ręce (tarcze również były nowe). Nikt, ale to nikt nie wpadł na pomysł żeby wyczyścić zacisk :-/ A płytka nośna klocka i prowadnice : sahara.
    agrafek
    Początkujący

Miejscowość: Krakow

13 Lut 2016, 10:22

u mnie też piszczy z tyłu, nawet w książce jest napisane że nie ma to wpływu na bezpieczeństwo :roll: jednak winą jest rdza na rantach tarczy - jak klocek zawadza to piszczy, sposobem byłoby zmiana tarcz ale po co, skoro jeszcze dobrze się sprawują a w środku mam dobre wyciszenie że ledwo je słychać :naughty:
    carolsz
    Nowicjusz

Auto: VW

• Warto przeczytać
    • Alfa Romeo 159 wagon, zabudowa bagażnika Car audio
      Autosacrum 2008
      Najmłodszy kaskader motocylkowy w Polsce, Piotruś
      1/4 mili Bemowo