PKW1.net - opinie, poglądy

14 Lut 2017, 16:48

Zarejestrowałem się na formu aby wyrazić swoją opinię o Auto1. Miałem kilka reklamacji gdzie na odczepnego dostałem raz 200euro ( za połamane schowki a było uszkodzone wspomaganie i sprzęgło i dwumas) a raz 100euro w bonie (rozbita szyba czołowa). Dzisiaj dostałem odpowiedź na ostatnią reklamację. Auto na zdjęciach prawie bez uszkodzeń jak przyjechało okazało się, że połowa samochodu do malowania i szpachli. Przyznali mi 700zł fakturę mam wystawić na firmę transportującą. Zawsze na ich aukcjach coś się nie zgadza ale człowiek brał to na klatę. To ostatnie auto przelało czarę goryczy. Chciałem im go odwieźdź ale się nie kwalifikuje. Nie ma z kim porozmawiać o reklamacji. Szkoda czasu na tą firmę ceny wysokie vat od prowizji plus niezgodności w opisach mi już wystarczy. Może inni mają więcej szczęścia.
kwasaki1974
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 03 01 1992
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: astra
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

14 Lut 2017, 17:39

Kolego kwasaki1974 inni też nie mają więcej szczęścia.
To nie są niezgodności w ich opisach lecz celowe zatajanie wad sprzedawanych samochodów. Nastawieni są na zysk a nie na zadowolenie swojego klienta.
Jak nie można zauważyć,że z silnikiem coś jest nie tak skoro intensywnie kopci na siwo, nie ważne czy ciepły czy zimny. Gdyby opisywacz tych aut był niedowidzący to z pewnością przy niedrożnym nosie poczuł by dym. Oczywiście w opisie auta zero wzmianki o padniętym silniku. To nie pierwsza reklamacja dotycząca silnika.
tezOszukany
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 20 11 1990
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: ford
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Lut 2017, 18:02

Jeszcze zapomniałem o szumiącej skrzyni w insigni naprawa prawie 3tyś. Jak to sprawdzić jak na placu nie da się jeździć. Sprawdzający głuchy?
kwasaki1974
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 03 01 1992
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: astra
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

16 Lut 2017, 10:07

Witam Przedmówców !
Niestety to co opisujecie to PRAWDA.
Opisy na aukcjach mimo pozornych zmian są nadal fatalne. Nie oddają zupełnie rzeczywistości ! "Polecam" zakupy we Francji lub we Włoszech :) to jest już dosłownie loteria z dodatkową niespodzianką :)
Opisy celowo ubarwiane, bo w rzeczywistości samochody w dużo gorszym stanie.
Regulamin rewelacja - co by nie było w samochodzie uszkodzone to jest wyłączone z reklamacji :D
Klienci, którzy sprzedają im samochody chętnie do nich przyjeżdżają i sprzedają im gnioty, gdyż kontrola stanu technicznego samochodu jest na minimalnym poziomie, świadomie zostawiają samochody z uszkodzeniami mechanicznym, bo nikt tego nie sprawdza !!!
W dobrym układzie zwrot z reklamacji będzie wynosić max 200e.... a oni nadal mają w większości przypadków około 1000e czystego zarobku !!!
Obsługa reklamacji to MONOLOG.

Najlepsze jednak jest obciążenie kupującego podatkiem od ich zarobku :D kuriozum !!
Jak długo żyję, nie spotkałem się nigdy z takim jakże "ciekawym" rozwiązaniem !! Ciekawe czy w Polsce można by obciążyć kupującego takim podatkiem :D
antyA1
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 08 05 2006
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: a3
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Lut 2017, 10:34

Auta z włoskich oddziałów auto1 należy omijać szerokim łukiem bo jak kupisz coś coś dobrego to potrafią na placu uszkodzić kiedy oczekuje na odebranie ,potem dają 200 euro a auto za 8000 e ma zniszczony bok nadwozia !!!
Inny przypadek to auto z uszkodzonym silnikiem i po gradobiciu ,brak informacji w opisie wręcz napisane że bardzo zadbany samochód !!! Decyzja na reklamacje 100 euro :o Po stracie nerwów 300 euro gdzie zostałem oszukany na maxa :x
po 10 miesiącach auto naprawione i sprzedane . INTERES ŻYCIA :ok:

Najlepsze jest to że kupujesz auto za 7000 euro bo jest według opisu w rewelacyjnym stanie a wali dwumasa i jaka jest odpowiedz na reklamacje : Na dwumasy nie ma reklamacji ... TO PISZCIE ŻE COŚ TŁUCZE W SILNIKU .

zagubione kluczyki i książki serwisowe to jakaś plaga ostatnio !!!

Łatwo u nich na skupie zbyć auto z uszkodzonymi uszczelkami pod głowicą itp. bo jazda próbna trwa 5 min blisko placu (widziałem) często auta nie mają mocy bo jak sprawdzić kiedy nawet dobrze go nie rozpędzą ...

A teraz te 3 faktury :) to już mega przekręt bo na kupującym spoczywa vat od opłaty aukcyjnej .

Pamiętam początki tej firmy i było znacznie lepiej teraz kiedy mają sporo użytkowników wszystkie zmiany idą na gorsze. Kiedyś można było jakiś pakiet korzystnie kupić a dzisiaj człowiek marnuje czas bo sprzedadzą to auto dla nowego kh lub ktoś przebije ...
dealer1234
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 05 05 2003
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: różne
Silnik: 3.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

16 Lut 2017, 21:04

To jet celowe działanie firmy nastawione tylko i wyłącznie na zysk:
1-kupić za grosze gniota
2-wystawić do sprzedaży z zatajonymi wadami
3-sprzedać z dużym zyskiem nie ważne komu i gdzie (na zagranicznym forum też mają ,,zadowolonych" klientów)
- fakturę z zarobku wystawić na kupującego
4-przyjąć reklamację w przypadku jej zgłoszenia
-udawać,że coś robimy ze zgłoszoną reklamacją
-wysłuchać dzwoniącego niezadowolonego klienta
-wysłać e-maila z prośbą o opinie o zakupionym gniocie
-dać klientowi vouchera w wysokości 100euro,max 200euro
5-szukać następnego nowego klienta/jelenia
tezOszukany
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 20 11 1990
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: ford
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota 222D – sekretna broń Toyoty w WRC
    W 1984 roku Toyota wygrała Rajd Safari Celicą Twincam Turbo. Po zachęcających wynikach fabrycznego zespołu w kilku ostatnich sezonach, Toyota zainwestowała ogromne nakłady czasu, pieniędzy i wysiłku, aby pokazać się z jak ...

21 Lut 2017, 21:14

sam korzystam od nie dawna z auto1.com
do końca zadowolony nie jestem, ale nie jest też źle, transport zlecony osobiście zewnętrznej firmie minimalizuje ryzyko "strat transportowych".
Jak tak czytam te Wasze opinie to przyznam się, że obawiam się dalszych zakupów, a z drugiej strony niektórzy piszą że wg. opisu auto było bogato wyposażone, a otrzymywali wersje biedne. Używacie przeglądarek tekstowych czy jaki Uj że nie widzicie zdjęć?? Czy może auta kupują tacy "znawcy" liczący na cuda? Przecież na zdjęciach widać faktyczne wyposażenie
Quatro7
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wieluń

22 Lut 2017, 11:17

Kupiłem też 2 auta na Auto1 i na obydwóch problemy na pierwszym uszkodzenia które nie były ujęte w opisie na koszt 4000zł reklamacja i ich voucher 2x175euro bo wielkich kłótniach a drugi kupiony 14 stycznia 2017r auto nawet OK tylko zaś czekam do dziś na dokumenty auta, jak się dzwoni-mailuje to jest totalna spychologia "oddzwonimy-przekażemy" a papierów z auta jak niema tak niema. Totalna porażka. Może ktoś miał podobną sytuacje i jakieś dobre rozwiązanie.
Pozdrawiam
Jaceknowy
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: A4

22 Lut 2017, 11:42

koledze przez 5 miesięcy nie przyszły dokumenty ,nie mogli wyrobić duplikatów i oddał auto
dealer1234
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 05 05 2003
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: różne
Silnik: 3.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

22 Lut 2017, 15:25

Witam kupilem na probe ok 25 samochodow ,z kazdym byl problem. Nie kupuje juz od nic od ponad pol roku . Teraz jak im sie firma sypie dzwonia co chwile pytaja czemu nie kupuje . 20 min temu kolejny telefon od kolejnego nowego pracownika - "fachowcy"

Czas na reklamacje 7 dni - i zjebane vouchery na 200 euro .
Opisy aut -robione przez idiotów, którzy nadają się do pracy w biedronce.

Audi a4 2.4 benz - kupiony wg opisu multitronic - w praktyce TIPTRONIC - mistrzowie swiata

Audi a6 2007 2.4 benz - uszkodzony silnik , oraz porysowany caly bok - a w opisie fachowcy z biedronki napisali ze z autem wszystko ok - auto oddalem bo walkach

Clio 2009 - rozsypana elektryka , uszkodzona chlodnica klimatyzacji pozniej rozsypal sie kolektor - ktory caly byl zardzewialy

CLIO 2003 - uszkodzona glowica , zawieszenie

Clio 2006 - powyrywane plastiki ,

Audi a4 b6 - cale porysowane , powypadkowe po dzwonie grubym

YARIS 2006 - wzmocnienie czolowe zmieniane z lampami przod - auto po wypadku

megane 98 - rdza w srodku , zawieszenie rozsypane

astra 2005 r - 1.4 benz - 98 tys przeb - rozsypal sie po 9 dniach walek rozrzadu !! remont silnika - dramat - a czas na reklamacje jest 7 dni - w plecy

Honda jazz 2003 - wstawiana tylna cwiartka i od spodu sama rdza !!


w megane scenic przez progi mozna bylo wlozyc nogi i odpadly - zajebiscie zamocowane :)

TWINGO - uszkodzony filnik

volvo s40 - caly do malowania

To tylko zarys tego co może was czekać jeżeli będziecie kupować z AUTO1.

Szkoda mi czasu na pisanie i przypominanie - jednak odradzam , stracony czas i ogromne pieniądze . Mogłem zainwestować w Amber Gold niż w auta z Auto 1 i tak był więcej zyskał :shock:


Pozdrawiam
doncorleone
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 08 02 2004
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: "nie mam "
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

22 Lut 2017, 20:26

kolejny przykład audi a4 2008 -poniżej opis z aukcji:
Informacje dot. jazdy testowej:

Probefahrt verlief ohne Probleme- Motor und Getriebe laufen einwandfrei

W rzeczywistości silnik chodzi na 2 cylindry,kopci , czuć spalony olej i zapala się tryb awaryjny !!! żadnej wzmianki odnośnie tych usterek nie było !!! gdyby to opisano cena by była o 2000 tyś. euro niższa !!!
Kasa zamrożona auto czeka na mechanika zamiast na klienta :x
dealer1234
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 05 05 2003
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: różne
Silnik: 3.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

28 Lut 2017, 20:01

sam korzystam od nie dawna z auto1.com do końca zadowolony nie jestem, ale nie jest też źle, transport zlecony osobiście zewnętrznej firmie minimalizuje ryzyko "strat transportowych". Jak tak czytam te Wasze opinie to przyznam się, że obawiam się dalszych zakupów, a z drugiej strony niektórzy piszą że wg. opisu auto było bogato wyposażone, a otrzymywali wersje biedne. Używacie przeglądarek tekstowych czy jaki Uj że nie widzicie zdjęć?? Czy może auta kupują tacy "znawcy" liczący na cuda? Przecież na zdjęciach widać faktyczne wyposażenie

Kolego to kupuj dalej, kupuj auta ze zdjęć a nie z opisów :) Szkoda że sami nie nagrywają wideo przed sprzedażą, tylko wymagają do reklamacji.
Zdjęcia są robione tak aby wprowadzić w błąd gdzieś na słabo oświetlonych parkingach, a opisy, szkoda gadać kupowałem auta z Włoch, Niemiec czy Francji dla mnie oszuści i tyle.
Ale cóż widocznie się nie znam :) i dziękuję uczciwej auto1.com za współpracę
Thugs777
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 01 04 2006
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: punto evo
Silnik: 1.4 multiair
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

05 Mar 2017, 21:22

Witam,
jeśli ktoś z was ma może interpretację skarbówki dotyczącą płacenia VATU w pl od dostawy usług z auto1 proszę o podesłanie skanu lub zdjecia na [email widoczny po zalogowaniu].

Jeśli jest tak jak piszecie to na dzień dobry mam 6 tys. zł vatu do dopłacenia plus pewnie odsetki :(

Swoją drogą zakup auta to teraz dodatkowe emocje - poza tym że stan to fikcja literacka to dodatkowo może się okazać że auto za 5 tys. EUR z czego prowizja 2 tys. EUR i co kurde vat od tego płacić?
ResidentEvwil
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 09 2000
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Skoda Octavia 1U
Silnik: 2.0 AZJ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

05 Mar 2017, 22:43

na każdej fakturze masz opis z literką a na dole faktury wyja
dealer1234
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 05 05 2003
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: różne
Silnik: 3.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

05 Mar 2017, 22:45

na każdej fakturze masz literki a na dole objaśnienie co one oznaczają i jaką procedurę trzeba zastosować przy rozliczeniu danej faktury . Je[url][/url]
dealer1234
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 05 05 2003
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: różne
Silnik: 3.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010