Plyn chlodzacy na reduktorze

16 Wrz 2009, 19:25

witam panowie mam problem a mianowicie co jakis czas ubywa mi plynu chlodzacege czytalem o ubywajacym plynie ale w tym watku kolegom ubywalo plynu systematycznie u mnie sprawa wyglada inaczej, co jakis czas okolo3 / 4 tygodni w jednym momencie ubywa plynu , w zbiorniczku z normalnego poziomu to znaczy pomiedzy max a min do poziomu ze ledwie na dnie zbiorniczka widac plyn . Niestety nigdy tak nie zdarzyło sie akurat mi bo autkiem jezdzi moja zona a jak znam zycie nie patrzy na wskazniki wiec nie wiem czy czasem nie zagotowal sie plyn . Po ostatnim ubytku zobaczylem ze na reduktorze jest plyn przepatrzylem wszystkie weze macajac dosc dlugo na odpalonym silniku i z gory i z kanalu i nieznalazlem wycieku po za tym po dolaniu znowu jest stan juz od tygodnia .Nie wiem dokladnie do czego sluzy taka sztywna rurka wychodzoca z reduktora wygieta do dolu moze tedy wywala plyn jak ktos ma jakies pomysly jak sprawdzic i dojsc z kąt ten plyn ucieka prosze o pomoc Pozdrawiam :cry:
amik
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 170
Miejscowość: dolnoslaskie

16 Wrz 2009, 19:58

Reduktor jest grzany płynem chłodzącym, jeśli sądzisz że może być w nim jakiś wyciek to najprościej spuścić z niego olej. Zobaczysz czy jest w nim płyn, ewentualnie zwróć uwagę na ilość spuszczonego oleju, powinno go być 1,1l jeśli będzie go więcej ( o tyle ile dolałeś płynu ) to jesteś w domu …
friluś1
Zaawansowany
 
Posty: 569
Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

17 Wrz 2009, 20:35

mozesz tez ominac podgrzewanie sam bez tego badziewia jezdzilem jakies 3 miesiace i nic sie nie dzialo
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

18 Wrz 2009, 16:43

witam a czy ktos wie do czego jest ta wygięta sztywna rurka wychodzaca z reduktora , jakie ma zadanie. A co do plynu to narazie jest stan ale tak bylo wczesniej , moze teraz zastosowac taki myk i do tej rurki zamontowac jakis zbiorniczek jesli bedzie wyciek bede wiedzial czy to z tej rurki czy nie . pozdrawiam
amik
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 170
Miejscowość: dolnoslaskie

18 Wrz 2009, 20:01

ta rurka wchodzi plyn chlodzacy ktory w tym przypadku podgrzewa olej w reduktorze. mozesz go poprostu złączyć jakałś wygieta rurka i obiemkami zapiac i bedzie gitara. a w zbiornik nie dasz rady spuscic bo caly czas plyn krazy w ukladzie.
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lexus ES po tuningu TRD
    Nowy Lexus ES zadebiutował oficjalnie dopiero pół roku temu, a japoński oddział Toyota Racing Development przygotował już kilka interesujących elementów pozwalających na zarówno optyczny, jak i mechaniczny ...