Po co jest tak dużo drzew przy drogach?

29 Kwi 2009, 17:33

Zastanawiałem się ostatnio, dlaczego przy zdecydowanej większości dróg rosną drzewa - nawet jeżeli przechodzi ona przez pola. Czy te drzewa spełniają jakąś szczególną funkcję? Widać, że często były nasadzane tam celowo, ze względu na równe odstępy między nimi. Przecież gdyby ich nie było, albo nie rosły by w bezpośrednim sąsiedztwie drogi, mieli byśmy zdecydowanie mniej ofiar i rannych w wypadkach? Może wie, ktoś więcej na ten temat?
dragon11
Nowicjusz
 
Posty: 7

29 Kwi 2009, 17:43

Dekoracja Panie, dekoracja...
Smerda_Jajeczny
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Miejscowość: \/\//\\/\//\

29 Kwi 2009, 17:55

Zieloni tłumaczą to ochroną środowiska - liście drzew działają jak filtr spalin zanieczyszczonego powietrza,a drogowcy tłumaczą to tym,że nie ma silnych bocznych wiatrów.A ile w tym prawdy,to już sam musisz sobie odpowiedzieć.
Z jednej strony może i racja - dzięki drzewon jest czyściejsze powietrze.Ale z kolei same drzewa jak i ich konary podczas wiatru są zagrożeniem dla samochodów.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Kwi 2009, 22:31

Mi się coś kojarzy, że drzewa sadzono, żeby chronić drogi przed nawiewaniem śniegu na drogę zimą.
akan
Nowicjusz
 
Posty: 35

07 Maj 2009, 17:56

widzę że wiele jest teorii na temat dlaczego te drzewa rosną, jednak myślę że liczba zabitych na tych drzewach powinna być wystarczającym argumentem przeciw
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

08 Maj 2009, 22:58

"liczba zabitych na tych drzewach powinna być wystarczającym argumentem przeciw"
Mozna tak myslec ale tak czy siak zieloni nigdy nie pozwola na wyciecie drzew-zreszta trzeba miec specjalne zezwolenia na wycinanie drzew powyzej okreslonego wieku
Pawkaz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 416
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Rover 600 SDi
Silnik: 2.0 SDi 105 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

16 Maj 2009, 14:34

ja słyszałam o takiej teorii ze kierowcy automatycznie zwalniają kiedy jadą po jezdni przy której są drzewa a bardziej grzeją tam gdzie ich nie ma.
ciderwoman
Nowicjusz
 
Posty: 7

02 Cze 2009, 00:47

jak nie było nawigacji to po mchu na pniu można było określić kierunek północny
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

04 Cze 2009, 21:10

udoskonala koloryt obrazu przy ponad 200 km/h
Z resztkami tchu...
<3 civic <3 DOHC VTEC <3
TOLEDO
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 249
Miejscowość: Warszawa - Marysin

05 Cze 2009, 17:01

Mi się coś kojarzy, że drzewa sadzono, żeby chronić drogi przed nawiewaniem śniegu na drogę zimą.


Ja też gdzieś o tym słyszałem :cool:
NISMO FAN
dominik26
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Miejscowość: Łowicz \ Łódzkie

05 Cze 2009, 20:39

Ta ochrona przed nawiewaniem śniegu na droge , to tak troche nie bardzo - ale ....... przynajmniej panowie w swych odśnieżających maszynach wiedzą gdzie jest droga :lol: Gdzieś widziałem , na wiosne , jak śnieg troche stopniał , że tak naprawde wszyscy jeżdzili po..........uprawnym polu :mrgreen:
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

06 Cze 2009, 14:53

bodziokardasz napisał(a):widzę że wiele jest teorii na temat dlaczego te drzewa rosną, jednak myślę że liczba zabitych na tych drzewach powinna być wystarczającym argumentem przeciw


a czemu sa drzewa winne? to nie one wlaza pod auta, tylko auta wpadaja na nie.
coldrain
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Kraków

11 Cze 2009, 19:24

Kiedyś słyszałem od kogoś, żę sadzenie drzew oprócz tych względów ekologiccznych przydaje się w trakcie wojny tak samo kręte ulice, jakiemuś samolotowi jest trudniej trafić w dany obiekt jeżeli znajduje się on na krętej lub na takiej drodze przy ktorej rosną drzewa,ale nie wiem czy to prawda
zytotr
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Olsztyn

11 Cze 2009, 20:25

Wbrew pozorom drzewa znacznie tłumią silny wiatr i przy śnieżycy droga nie jest totalnie zawalona - na tyle żeby po jakimś tygodniu drogowcy dali sobie radę z odśnieżeniem. A co do wypadków - to przecież nie drzewa wyskakują na drogę tylko wpadają na nie kierowcy którzy jadą bezmyślnie np. 180 km/h po deszczu.
O żesz ty kur..., w chu.. jeb.. twoja mać!!! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął.
wolfenstein
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 134
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 01 2001

11 Cze 2009, 20:47

Ale jak Ci jakiś idiota na czołówke wyjedzie, to zapewne instynktownie odbijesz w bok i wlatujesz w drzewo, a gdyby go nie było to byś zwyczajnie w pole wjechał (no chyba że w rów co i tak jest wg. mnei lepsze niż drzewo.) Więc czemu zakładasz, że na drzewa wpadają tylko bezmózgi jadące 180km/h w deszcz?
eaxene
Aktywny
 
Posty: 485
Miejscowość: Toruń