Podaję samochody pomóżcie wybrać!

16 Lut 2012, 13:20

Witajcie!
Mam na imię Magda, 27 lat, nowa na forum!
Nie znam się zbytnio na samochodach więc proszę Was o pomoc!

Chcę kupić samochód do 5 tyś euro. Ma to być samochód do jeżdzenia głównie po mieście (Trójmiasto) i od czasu do czasu dłuższa trasa ok. 300 km.
Nie chcę typowego małego auta, bardziej jakiś kompakt, aczkolwiek przy rosnących cenach paliw, zmieniam zdanie co chwila.
Interesuje mnie samochód od 2004 r., nie mam pojęcia, czy diesel, czy benzyna, proszę w tym temacie też o pomoc.
Nadmienię, że nie interesuje mnie: peugeot, renault.
Podoba mi się focus, astra, a klasa, seat ibiza i leon, passat, civic
Proszę doradzcie co by było dobre i z jakim silnikiem!?
Pozdrawiam
Radtuli
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 13 08 2001
Auto: Audi A4, B7

16 Lut 2012, 13:36

Passata nie radze bo one mają słabe zawieszenia. Może Volkswagen Polo IV, Golf IV, Bora, Skoda Fabia. Jeśli chodzi o paliwo to proponowałbym w gazie. Ale jeśli nie chcesz gazu to proponuje silnik 1.9TDI 90KM - mało awaryjny, nie do zajechania, wyprzedzić się da bez problemu, a spalanie przy rozsądnej jeździe w mieście koło 6l/100km a na trasie koło 4,7-4,8l/100km.
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

16 Lut 2012, 13:49

Ja proponuj astre albo ibize (jesli wiekszy to leona) w benzynce i dołozyc gaz. Jesli cos w dieslu to proponuje coś ze stajni VAG np. fabie albo polo 1,9 tdi.
matizzz
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 01 11 2010

16 Lut 2012, 14:03

a ja ci proponuję Astre 1.9 CDTI 120 albo 150 KM w miarę dynamiczne autko, przy niewielkim spalaniu.
kamyl
Aktywny
 
Posty: 278
Miejscowość: SR
Prawo jazdy: 0- 4-2009
Auto: VC GTS
Silnik: Z19DT
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

16 Lut 2012, 14:22

Na drogi w Trójmieście najlepiej przydałby się czołg ale obawiam się, że nie znajdziesz takiego do 20 tys. zł :wink:
Nie pakowałbym się w żadne golfy ani Bory bo są to bardzo popularne samochody wśród złodziei.
Ze wszyskich tych modeli proponowałbym jednak Forda Focusa II- samochód jest jednym z najlepszych kompaktów w swojej klasie. W Gdańsku na Grunwaldzkiej jest Przysalonowy komis Forda-mają tam często dobre egzemplarze w przyzwoitych cenach
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

16 Lut 2012, 19:38

Proponuje ci skode oktawie 1.9sdi jest komfort jazdy,pojemna i ma bardzo oszczędny silnik-5.5-6 l/100km
Artek22
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 09 2010
Auto: BMW E36
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    McLaren Senna - wydech o sześciokątnym przekroju
    W przypadku McLarena Senna możemy mówić o dwóch typach wydechu, bowiem na niektórych rynkach układ wydechowy samochodu jest zakończony dwoma końcówkami, a na innych trzema. Ta druga konfiguracja ...

16 Lut 2012, 19:59

Ja ci osobiście polecam [link do oferty na Allegro wygasł] , auto typowo damskie do miasta idealnie się sprawuje, pali koło 5l , dość pojemny :)
Wszyscy wiedzą że zbiegają się laski,gdy widzą śmigło na rancie maski.
Miłośnik BMW i SEATA
S3AT
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Miejscowość: GKW
Prawo jazdy: 06 05 2011
Auto: Toledo III

17 Lut 2012, 23:23

octavie SDI ? sobie żartujecie ? tym się ludzi straszy że dostaną jako służbowe ... przeciez to 60 konny silnik wolnossący diesla ? tyle ze na bezpośrednim wtrysku i na vp44. milion razy lepszym wyborem jest TDI 90 koni

Droga Magdo , zapewne jako kobieta doceniasz 3 d civica i takiego Ci osobiscie polecam , jako oszczędne auto z silnikiem 1.6 o mocy 110 koni , przy tej masie auta jest idealnym wzorem kompromisu jednostki napędowej oraz cena paliwa nie powinna Cię już martwić bo auto spala bardzo małe ilości , w razie potrzeby możesz założyć sekwencyjny wtrysk gazu koszt takiej instalacji do civica to około 2000zł biorąc pod uwagę stag 300+/tomasseto/valtek

przykładowe ogłoszenie :
[link do oferty na Allegro wygasł] - cena moim zdaniem zawyżona o 2-3 tysiące a i tak bym go nie kupił bo zdaje się być od młodego katownika .

wersje 1.4 90 konną też można przyjąć , zależy jak się lubisz poruszać , dla mnie 90 koni to za mało , ale spalanie nie przekraczające w mieście 8 litrów brzmi dobrze .

Wbrew opinii jaka ciąży na kobietach , znam kilka które lubią przycisnąć , dlatego traktuje Cię jako bardziej wymagającą osobę , honda = niezawodność pomimo tego że jestem przeciwnikiem tej marki , sam wolę duże niemieckie limuzyny , ale do miasta i okazjonalne trasy po 300 KM diesel się nie nadaje a wręcz mała benzynówka , jeśli dojezdzasz na codzień dalej niż 10km w jedną stronę to instajacja LPG jak najbardziej ma sens i również polecam Ci odrazu ją zamontować jeśli rocznie robisz więcej niż 10 tysięcy kilometrów


zakup wcześniej wspomnianej np octavii z silnikiem SDI będzie raczej śmieszny , bo auto jest warte połowę wspomnianej kwoty , do tego brak elastyki silnika jak i jakiejkolwiek mocy do miasta również mija się z celem bo czasem ze świateł trzeba odjechać a w znacznie mniejszej fabi SDI należy sobie wręcz pomagać poprzez odpychanie nogą w trybie "hulajnoga" i ma to sens jeśli chcemy budować mięśnie łydki .


jeśli chcesz jeżdzić tanio to zostają CI w tych pieniązkach głównie właśnie jakieś civic oraz corolle
i dodatkowo zaleca się instalacje LPG w celu dodatkowego zmniejszenia kosztów

Polo IV, Golf IV, Bora, Skoda Fabia - odradzam , dożucic mozna leona , toledo i reszte i znowu odradzam , to nie są złe auta , wręcz przeciwnie ale wyjaśni mi ktoś od kiedy grupa VAG specjalizuje się w robieniu małych miejskich silników i jest w tym liderem lub chociaż faworytem?

bo jest , ale w przypadku gdy na klapie mamy napis TSI w przypadku pozostałych pojazdów mamy wadliwe 1.4 16v 75 KM - falujące obroty , zamarzające odmy oraz 1.6 MPI również znane jako SR lub AKL oraz odpowiedniki , moc około 100-102 koni , czasem trafiały się bardziej egzotyczne . Są to silniki 8 zaworowe , elastyczne , bardzo dobrze się nimi jeżdzi ale ,,, ZERO EKONOMI W MIEŚCIE
no i znowu , falujące obroty , ścinanie nitów w skrzyniach biegów-również w przypadku 1.4 , pękające plastiki oraz plastikowy kolektor o zmiennej długośći który również jest specjalnej troski


w fabi mamy jeszcze 8 zaworową jednostke 1.4 MPI o mocy 60 koni , to dobry silnik , co prawda nie volkswagena , ale jest na łańcuchu rozrządu ... ale dużo pali w mieście oraz nie oferuje żadnej dynamiki , dodatkowym plusem jest fakt iż najlepiej spisuje się tam instalacja LPG podcisnieniowa , w przypadku miasta jest ona najlepsza... ale wnętrze onieśmiela ...


poza tym mamy do wydania 5 tyś euro , a nie 2-3 ... więc proponujmy auta za 4-4.5 i 500 euro na pakiet startowy razem z OC wystarczy

pozdrawiam

PS focus to ciekawa alternatywa , może bardziej awaryjna ale gusta biorą górę

a no i diesel może i spali 5l , ale przy 90 km/h w trasie a w mieście 6.5-9 oraz ewentualne naprawy są kilkakrotnie droższe + są częstsze w autach z kilku letnia historią
x50sr
Początkujący
 
Posty: 244
Miejscowość: małopolska

18 Lut 2012, 00:15

A ja osobiście polecam WV Golf III lub IV samochody niebywale wytrzymałe i jeżeli chodzi o silnik to całkiem solidne jedyną wadą tych samochodów jest blacha.
sylwia85
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001